Enzymes Fair Power (R) - trávicí enzymy

Otázky a odpovědi:
Enzymes Fair Power (R) - trávicí enzymy


Na otázky odpovídají:

Martin Jebas
Majitel Ronnie.cz a bývalý předseda Svazu kulturistiky a fitness České republiky.

Petr Flášar
Odborník v oblasti suplementace a výživy pro běžnou populaci.

Štěpánka Flusserová
Šéfredaktorka serveru Ronnie.cz, 3. LF, FTVS fyzioterapeut, trenér fitness.

Přemek Řezáč
Specialista na kardio a posilovací stroje a další fitness zařízení.

Jan Koval
Specialista na výživu a fitness zařízení.

Chcete se na cokoliv zeptat?
Vaše jméno:Váš e-mail:
Nadpis: Upozornit na odpověď:
Otázka:
Kolik je jedna plus jedna? (ochrana proti spamu)
Odesláním dotazu souhlasíte s jeho
zveřejněním na této stránce.

autor: Martin • datum: 18.07.2018
Dobrý den, je v hodný tento doplněk i pro ženy kterým ne moc dobře zažívání funguje?

Dobrý den, ano, samozřejmě ho mohou užívat i ženy.

Plynatost
autor: Petr • datum: 15.03.2018
Dobrý den, dočetl jsem se, že trávicí enzymy mohou kladně pomáhat k odbourání plynatosti. Já mám ale trochu opačný problem. Od té doby, co jsem začal užívat Trávicí enzymy fair power, tak se mi spouští plynatost. Předtím jsem tyto problemy neměl. Jídelníček jsem nezmněnil, jen ty enzymy jsem nedávno přidal. Děkuji za odpověď a hezký zbytek dne.

Dobrý den, pokud vám způsobují potíže, přestaňte je užívat.

enzym a multivitamin
autor: Zdenek • datum: 29.12.2017
Dobrý den. Mám zájem o Enzymes Fair Power a Multi Vitamin Minerals ,ale nespolknu žádný prášek.V jaké formě jsou tyto výrobky? Je možné je rozdrtit nebo rozpustit ve vodě? Popřípadě prosím doporučit jinou alternativu. Děkuji.

Dobrý den, jedná se o malé želatinové kapsle, které se velmi dobře polykají.

mixovaná strava
autor: Michal • datum: 16.01.2017
Dobrý den, měl bych dotaz. V práci nemám bohužel čas jíst každé jído v pevné formě, proto mám svačiny mixované (tekuté, např. rozmixované vločky). Myslíte, že tento suplement může nahradit enzymy ze slin, o které tělo přichází absencí žvýkání? Děkuji.

Dobrý den, pokud nemáte problém s trávením, není nutné trávící enzymy zařazovat. V případě potíží je samozřejmě použít můžete.

Enzymes Fair Power
autor: Marie • datum: 16.01.2017
Je tento přípravek určen pouze pro aktivní sportovce? Mám problémy s nadýmáním, mohu ho užívat?

Dobrý den, trávící enzymy může samozřejmě využít i nesportovec.

mechanismus účinku
autor: Vlastik • datum: 31.07.2016
Dobrý den,vystudoval jsem biochemii a na škol nám již říkali, že jíst enzymy nemá význam, jelikož jsou z většiny tvořeny proteiny, které jsou hned v žaludku denaturavány. Takový enzym již má pak opravdu minimální aktivitu. Jak je tedy možné, že tento přípravek může komukoliv pomoci? Nebo pouze výrobce mlží?

Dobrý den, při některých potížich doporučují enzymy i lékaři, tudíž to s účinností až tak špatné nebude.

Netvrdím, že pomohou každému, ale i dle uživatelských referencí svoji účinnost mají.

Doplňky
autor: Jakub • datum: 21.06.2016
Dobrý den, měl bych dotaz ohledně kombinace doplňků. Enzymes Fair Power ® - trávicí enzymy, Hair, Skin & Nails (vlasy, kůže a nehty), Vitamin B6 + B12 + Folic Acid, Multivitamin Fair Power ®. Vím, že to je určeno jako doplněk stravy. Základ si myslím, že mám poměrně kvalitní (maso, rýže, vejce a mléčné výrobky, ovoce, ..), ale jsem poměrně dost unavený. Spánek dodržuji min 7h. Jde mi jenom o to, jestli je tělo schopné takové množství doplňků využít a zpracovat, nebo by to bylo zbytečné a tělo by většinu těch doplňků vyloučilo. Díky

Dobrý den, uvedená kombinace je dle mého názoru zbytečně překombinovaná. Pokud je vaše stava kvalitní a také věnujete dostatek času regeneraci, nebude problém pravděpodobně způsoben nedostatkem vitamínů.

Je třeba orientačně překontrolovat jídelníček, a to zejeména příjem jednotlivých živin. Může se stát, že je něco schází a tělo je unavené. Zatím bych případně použil jen  Multivitamin Fair Power (R) a pokud vás zlobí trávení, tak i  Enzymes Fair Power (R) - trávicí enzymy.

Trávení celulózy
autor: Martin Vodička • datum: 03.03.2016
Dobrý den, prosím vás i vyjádření, proč výrobce do tohoto suplementu přidává celulázu. Viz vyjádření pana Provázka zde v popisu výrobku „ a navíc i dalších dvou složek, které bývají mnohdy pro řadu lidí problematické - laktózy a celulózy. „ Dle máho názoru není pro člověka cílem trávit celulózu. To dělají snad jen některá zvířata, zejména krávy. Myslel jsem, že celulóza v trávícím traktu má působit jako „plnidlo“ nebo tak něco, a tudíž by neměla být trávena. Co mě napadá a možná je to důvodem přidání této složky je trávení luštěnin. Pokud se nemýlím, tak trávící problémy z luštěnin jsou způsobené práve nějakým druhem celulózy. Ale stejně si myslím, že v lidském žaludku se celuláza běžně nevyskytuje, nemůže tedy suplementace celulázou člověku nějak uškodit?

Dobrý den, bohužel pohnutky výrobců stran složení neznáme, vysvětlení by Vám poskytl určitě jen tvůrce produktu, doporučuji tedy směřovat Vaši otázku spíše na něj.

Celiakie
autor: Ala • datum: 14.02.2016
Dobrý den, obsahuje uvedený výrobek lepek?

Dobrý den, podle informací výrobce produkt lepek neobsahuje.

Maltodextrin
autor: Martin • datum: 18.01.2016
Dobrý den, můžu se zeptat z jakého důvodu je ve složení obsažen maltodextrin? Děkuji

Dobrý den, je to minimální množství, které se přidává z důvodu technologie výroby.

??
autor: Dkeksikjsj • datum: 10.01.2016
Dobry den, od doby co jsem začal dávat enzymy po večeři tak ráno mam problem do sebe dat snídani... Myslíte si ze je to těmito enzymy i kdyz mi to přijde divné nebo je příčina jinde? Děkuji

Dobrý den, bohužel netuším. Možná večeře obsahuje zbytečně moc energie a ráno prostě nemáte hlad.

Enzym
autor: Lukáš • datum: 09.10.2015
Dobrý den můžu to dávat i na noc, nebo je to lepší přes den ? Díky za odpověď.

Dobrý den, enzymy mužete dávkovat po každém větším či hůře stravitelném jídle.

Laktoza
autor: Tomáš • datum: 09.09.2015
Dobrý den, dokáží tyto enzymy vyřešit aspoň částečně problém s trávením laktózy? Jde mi o to že většina proteinů co jsem měl na mě působily projímavě a to hodně... :D Popřípadě pokud byste mi dokázal doporučit protein který obsahuje minimální množství laktózy nejlépe žádnou. Děkuji a přeji hezký den.

Dobrý den, spíše vsaďte na změnu proteinu. Doporučuji  Super Hydro 80 DH32Iso 90 CFM Instant Whey nebo  Ultra Speed 80 Fair Power (R).

dávkování
autor: Jiří • datum: 29.08.2015
Dobrý den, skutečně stačí 1 kapsle denně (po obědě?)? Většina trávicích enzymů se užívá po každém jídle... Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den, obecně může stačit dávkování po větším, hůře stravitelném jídle.

Pokud bude třeba, dávkování lze rozšířit.

Kapsle
autor: Matěj • datum: 21.08.2015
Dobrý den, je uvedeno složení samotné kapsle (vypadá jako želatinová)? Díky.

Dobrý den, ano, jedná se o želatinovou kapsli.

objem
autor: ota • datum: 07.06.2015
Dobrý den, Chci Vás poprosit o radu z čeho si sestavit denní příjem všech složek. Jedna se mi o nárůst svalové hmoty (max.objem) + kompletní seznam všech složek potřebných do denní dávky. mám zájem o koupi nejčistších přípravků (bez chemických barviv a konzervantu,na přírodní bázi )děkuji za odpověď.

Dobrý den, vše co potřebujete pro nárůst svalů, je popsáno v tomto článku.

dotaz
autor: Jindřiška Průšová • datum: 26.05.2015
Einzymes fair power mohou brát normální lidé?Je mi 5O a všechno mě bolí od kloubů a artrozy.Děkuji.

Dobrý den, ano, trávíví enzymy můžete použít, i když necvičíte.

obsah enzymů
autor: Václav • datum: 10.05.2015
Zdravíčko Ronnie, obsahuje tento výrobek aspoň tyto enzymy - Pankreatin, Trypsin, Pepsin, Chymotrypsin, Bromelain, Papain ?? Nebo uveďte aspoň, jestli z těchto vypsaných enzymů, tento produkt aspoň nějaké obsahuje..Díky za odpověď,s pozdravem Václav

Dobrý den, přípravek obsahuje tyto enzymy: amyláza, proteáza, laktáza, lipáza, celuláza.

Složení je sloučástí popisu výrobku.

enzym
autor: Petr • datum: 30.04.2015
Dobry den, pro lepsi objemovy narust jsem zacal dodrzovat jidelnicek. Ale pri konzumaci cca 5 jidel denne trpim nadymanim. Kdyz enzym vyuziji hned po snidani, postaci na cely den ? Dekuji

Dobrý den, spíše ho užívejte s každým velkým jídlem, tedy při snídani, obědě a večeři.

Ektomorf
autor: qwertz • datum: 29.04.2015
Dobrý den, mám dotaz. Jako ektomort přijímám kolem 500-550g sacharidu na den. Problém je v tom, že to do sebe nemůžu vůbec nacpat a bývá mi fakt zle (ikdyž piji kvalitní gainer). Myslíte, že mi enzymy pomohou, ve smyslu, že budu mít častěji pocit hladu? Děkuji za odpověď

Dobrý den, pokud je to pro Vás velká porce jídla, můsíte volit lehce stravitelné potraviny. Možností je také snížit konzumaci pevné stravy a více živin doplňovat pomocí suplementů.

Trávící enzymy vyzkoušet můžete.

???
autor: dominik • datum: 31.01.2015
dobry den chtel bych se zeptat jestli se mohou tyto enzymy uzivat naproklad oo treninku po vypiti proteinu nebo jestli se maji tyto enzymy oouzovat pouze po jidle dekuji

Dobrý den, dle potřeby je užívejte před každým větším jídlem.

ucinek
autor: jan • datum: 31.01.2015
Dobrý den, Jelikož se jedna o enzymy tělem vyráběné, nemůže dojít k utlumení exokrinních žláz a jejich tvorby enzymů, podobně jako tomu je u utlumení tvorby testosteronu a částečné involuci varlat při braní tohoto hormonu? (Berte to prosím pouze jako příklad)

Dobrý den, nic takového popsáno v souvislosti s užíváním trávnících enzymů není. Tudíž by k tomu dojít nemělo.

jednotky
autor: Josef Antoš • datum: 30.01.2015
Kolik je 1000 U/g na miligramy?

Dobrý den, aktivita enzymů je vyjádřena v jednotkách enzymatické aktivity na 1 g výrobku (U/g). Jedna jednotka enzymatické aktivity je množství enzymu, které za definovaných podmínek katalyzuje za jednu minutu přeměnu jednoho mikromolu substrátu.

Uřívání
autor: Jakub • datum: 14.12.2014
Dobrý den, je potřeba užívat každý den? Nebo pouze tehdy, kdy člověk skutečně potřebuje podpořit trávení. Např. pouze ve dnech, kdy skuečně bude mnohem větší spotřeba bílkovin. Moc děkuji

Dobrý den, přípravek obsahuje směs enzymů, tudíž nepodporuje jen trávení bílkovin, ale i ostatních živin. Možné je pravidelné užívání před každým větším jídlem. Pokud máte trávení v pořádku, můžete přípravek využít je u konkrétních jídel, kdy předpokládáte horší stravitelnost.

trávení
autor: Blanka • datum: 09.10.2014
Dobrý den, mohou tyto enzymy užívat i nesportovci.Mám velmi špatné trávení tak hledám spolehlivou alternativu. Děkuji,hezký den,Blanka

Dobrý den, užívat je mohou samozřejmě i nesportovci.

Hlad
autor: Brap • datum: 08.10.2014
Dobrý den, pomůžou mi enzymy i v tom, že v podstatě pořád mám hlad, zejména ve večerních hodinách po tréninku. Najím se vydatně a stejně mám za chvíli hlad. Nebo naopak je to známka až dobrého trávení? Díky z odpověď

Dobrý den, s tímto vám enzymy nepomohou. Pomoci může změna jídelníčku, změna trojpoměru živin či zvětšení porcí.

Porovnání
autor: Honza • datum: 24.09.2014
Dobrý den, v čem se liší tyto enzymy od produktu High Potency Digestive Aid? Mám překyselený žaludek a rozhozené trávení. Budu si pořizovat jeden z produktů, jen nevím jestli oba plní stejnou funkci nebo se od sebe liší. Děkuji za informaci.

Dobrý den, rozdílné je složení obou suplementů, viz. popis složení. Tento obsahuje trávicí enzymy a druhý uvedený má přidány i další látky .

???
autor: dominik • datum: 01.09.2014
dobry den zajimalo by me jestli tento produkt nemuze ovlivnovat vytvareni vlastnich travicich enzymu ze by si napriklad telo zvyklo ze prijma v v tabletkach a samo by si treba castecne prestalo vytvaret sve vlastni nehrozi to ??? dekuji za odpoved.

Dobrý den, jedná se o přípravek, který je vhodné užívat zejména v určitých fázích přípravy. Nejčastěji to bude pravděpodobně objem, kdy se konzumuje větší množství jídla, což může občas způsobit zažívací potíže.

Užívání po určitou dobu v rozumných dávkách produkci vlatsních enzymů určitě neomezí.

Enzymy
autor: Jarin • datum: 11.08.2014
Dobrý den,kdy je nejlepší užít tabletku trávicích enzymů,když v 11 dávám protein Ultra speed 80 od Fair Power a tak okolo 13:00 oběd(kuřecí prsa+rýže)? Děkuji

Dobrý den, trávící enzymy můžete zařadit po každém větším jídle, např. po obědě a večeři.

enzymy
autor: jana • datum: 24.07.2014
dobry den pomahaji enzymy i pri nadymani nebo plynatosti dekuji

Dobrý den, ano, i s tímto problémem vám mohou trávící enzymy pomoci.

...
autor: phillip • datum: 20.07.2014
Dobry den, prosim Vas mam problem ze po strave zejmena te zamerene na prisun bilkovin se stavam v dusledku krajne nespolecenskym, neni jich nadbytek mam zrejme najednou problem s jejich travenim. Vase enyzmy mam, mohou se podilet na reseni tohoto problemu? Popr.nemate nejaky odkaz v souvislosti s Vasimi stranakmi na toto tema. Stravuji se racionalne v ramci sportu,napr. rano k vlockam pet bilku, svač.-protein 30g, obed 200g masa atd atd.nic prehnaneho a presto najednou tento problem s travenim i toho standartniho prisunu. Budu rad za jakoukoli radu. Diky.

Dobrý den, enzymy vám s trávením pomoci mohou, ale také bych doporučil o něco snížit příjem bílkovin. Vhodné může být také vyzkoušet změnu některých potravin.

dotaz
autor: Lukáš • datum: 08.07.2014
Dobrý den, znamená to tedy, že si mám dám 1x tabletu po snídani, obědě i večeři? (každé jídlo má min 50g - 70g proteinu)Nebo stačí jen po snídani a ty látky zůstanou v těle na to trávení po celý den. Děkuji

Dobrý den, enzymy zařazujte po každém větším a obtížněji stravitelném jídle, většinou to bude asi obět či věčeře.

dotaz
autor: Sylvestr • datum: 06.07.2014
Dobry den chtel jsem se zeptat k cemu je v techto enzymech maltodextrin? Dik

Dobrý den, maltodextrin se běžně používá jako adetivum při výrobě potravin a nápojů.

Dotaz
autor: Sylvestr • datum: 29.06.2014
Dobrý den! Chtěl jsem se zeptat jak dlouho enzymy v zazivacim traktu asi vydrzi. Je mozne brat vicekrat denne? Dik za odpoved

Dobrý den, na první část otázky bohužel neumím přesně zodpovědět. Enzymy můžete dle potřeby užívat po každém velkém jídle.

Dotaz
autor: Sylvestr • datum: 14.06.2014
Dobrý den! Chtěl jsem se zeptat, jestli je vhodné zařazovat tyto enzymy do Anabolického okna? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, v podstatě k tomu nevidím žádný důvod, protože v tuto dobu se používají lehce stravitelné živiny.

otazka zodpovezena
autor: ckasper • datum: 20.05.2014
Chtěl bych Vam podekovat ze na ronniem je moznost otázky a odpovědi. Vzdycky si prectu kdo se na co pta a většinou odpověď naleznu aniz bych se musel zeptat proto veky dik. Nejen vam ale celému tymu ronnie.

Dobrý den, děkujeme za vyjádření uznání, jsme rádi.

enzymy
autor: kamulinka • datum: 19.05.2014
ahojky jsem kamulilinka a chtěla jsem se zeptat co je to biochemie předem dekuji za odpoved

Dobrý den, pokud použijete libovolný internetový vyhledávač, určitě to velmi rychle zjistíte.

otázka
autor: Tomáš • datum: 25.03.2014
Dobrý den,když se řekne po jídle,může se to brát např.ráno po proteinu?

Protein je lehce stravitelný, tudíž je to poměrně zbytečné.

enzymy
autor: Filip • datum: 25.03.2014
Dobrý den, zajímá mne zdali je u těchto enzymů limitovaná doba užívání nebo po spotřebě mohu objednat další a prakticky neomezeně. Pokud je za den náročnější jídlo např.hodně masa je skutečně možné užít enzymy i vícekrát denně? Díky.

Dobrý den, prakticky je lze užívat i dlouhodobě, ale vzhledem k tomu, že celý rok není vhodné příjmat nadbytek energie, je to vlastně zbytečné.

Během dne je můžete zařadit po každém hůře stravitelném jídle.

enzym
autor: Petan • datum: 18.03.2014
Dobry den,chtel bych se zeptat,zda tyto enzymu napomahaji vyprazdnovani,popripade co jineho by jste mi doporucil?predem dekuji

Dobrý den, enzymy podporují trávení, tudíž mohou pozitivně působit i v tomto směru.

Enzymy
autor: HD • datum: 28.02.2014
Dobrý den. Chci se Vás zeptat na pravdivost jednoho tvrzení. Na internetu jsem se dočetl, že se trávicí enzymy rozdělují do dvou skupin. Jeden typ trávicích enzymů si organizmus dokáže sám vytvořit a jiné enzymy se vyskytují v potravě např. v ovoci a zelenině. Pokud je tomu tak, do které z těchto skupin patří enzymy Bromelain a Papain? Děkuji za odpověď

Dobrý den, Bromelin je enzym, který je obsažený v čerstvém ananasu. Papain patří mezi enzymy, který štěpí proteiny a  získává se zejména z rostliny papaya.

dotaz po zákroku v nemocnici
autor: Tomáš Šebek • datum: 17.02.2014
Dobrý den, nemám dotaz ke konkrétnímu produktu, ale chtěl bych se zeptat: je mě 40 let, pravidelně cvičím 3-4 x týdně (pro postavu i pro kondici). V současné době jsem se vrátil z nemocnice, kde jsem prodělal operaci mandlí a nejsem schopen přijímat jakoukoliv tuhou stravu, čímž je veškerý můj jídelníček pryč. Ubral jsem na váze zatím 2kg a chtěl bych se zeptat a doporučit přípravek, kterým bych alespoń trochu nahradil snídani a hlavně příjem cukrů, které si myslím podpoří i hojení tkání. Nechci ztratit moc váhy a hlavně svaloviny. děkuji za odpověď

Dobrý den, doporučil bych použít gainer, např.  Palatinose Gain 20 Fair Power (R). Svým složením je možné ho použít i jako náhradu stravy.

hubnuti
autor: Pavlína • datum: 30.01.2014
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli je mozne pripravek uzivat i pri hubnuti. Mam problem s plynatosti ale hlavne s travenim,po jidle se citim plna..jidelnicek mam sestaveny v poradku.Pribira se po tomto vyborobku tuky/svalova hmota? dekuji

Dobrý den, přípravek podporuje trávení, tudíž by vám mohl s uvedeným problémem pomoci. Příbírání ovlivňuje vaše strava, její složení a celkový energetický příjem.

Pokud vám uvedená jídelníček způsouje uvedené potíže, tak úplně v pořádku není. Možná je v pořádku energeticky, ale obsahuje některé potraviny, které vám nevyhovují.

Přibrat
autor: Radek • datum: 06.01.2014
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat. potřeboval bych přibrat pět kilo, samozřejmě je mi jasné, že není možné za krátkou dobu přibrat 5 kg čisté svalové hmoty, ale přece jen potřebuji poradit, jak valepšit trénink případně jakou suplementaci si koupit, abych, co za nejkratší čas docílilsvých vysněných pět kilo nebo alespoň v poměru 2,5 kg sval 2,5 tuk :-). A rád bych navázal druhou otázkou, rád bych věděl, jak nejlépe zušlechtit pas, samozžejmě, když v objemovce přibírám na váze, tak se ten tuk musí někde na těle objevit a v mém případě jsou to boky, nedaří se mi při nabírání odbourat tento problém a když mám intenzivnější trénink, tak samozřejmě ano, ale objem mi padá z celého těla a tomu chci zabránit. Pokud by jste byl tak hodný a poradil mi, děkuji.

Dobrý den, obávám se, že jednoduchá rada v tomto případě skutečně neexistuje. Vybalancovat stravu a trénink tak, abyste nabíral pokud možno co nejvíce svalové hmoty a co nejméně tuku, je obtížné a budete muset experimentovat s tréninkem a jídelníčkem, abyste našel optimální postup. Co se týče doplňků, užitečné informace naleznete v tomto článku.

dotaz
autor: honza • datum: 08.12.2013
Dobrý den,dodržuji doporučený příjem bílkovin i sacharidů na den,ale stejně mě poslední dobou trápí plynatost.. zajímá mě,zda tyto enzimy jsou pouze dočasným řešením,nebo zda-li se dají užívat dlouhodobě.. nerad bych si odboural něakej orgán :)

Dobrý den, odbourání žádného orgánu se obávat nemusíte, ale přesto je dobré zapracovat i na jídelníčku.

Třeba pomůže mírně snižit příjem bílkovin nebo pomůže vyřazení některé potraviny.

enzymy+vitamíny
autor: Honza • datum: 07.12.2013
Ahoj, chtěl bych se vás zeptat, jestli je vhodná kombinace enzymů a Multivitamínu Survival. Mám trochu problémy s plynatostí a zároveň jsem hodně často nemocný, myslíte, že by mi tato kombinace pomohla? Popřípadě jaké jiné doplňky byste mi doporučil? Děkuji

Dobrý den, kombinace by pomoci mohla, ale také mrkněte na jídelníček, např. zda nepřijímáte zbytečně moc bílkovin atd.

Také můžete vyzkoušet zařadit glutamin, který má pozitivní vliv na imunitní systém.

pomoc
autor: cicos • datum: 12.09.2013
DObry den. Prosim vas kdy a jak mam davkovat enzymy? OprAVDU staci jednou denne a je lepsi po snidani nebo radsi po vydatnejsi veceri nebo to je jedno. Dekuji

Dobrý den, v podstatě je můžete dávkovat po každém větším či těžce stravitelném jídlu.

Plynatost
autor: Jiří • datum: 05.09.2013
Dobrý večer, v poslední době mám problémy se zažíváním (především plynatost), chtěl bych se zeptat jestli tento přípravek pomáhá při takových to problémech. Děkuji.

Dobrý den, pomoci může, ale je třeba se také zamyslet nad vaší stravou. Možná by mohla stačit úprava jídelníčku.

Náhrada
autor: mF • datum: 30.07.2013
Dobrý den, mužu použít Enzymes Fair Power - trávicí enzymy jako náhradu za nějaký z proteinových suplementů ?

Dobrý den, nemůžete, tento přípravek neslouží k doplnění bílkovin.

užívání
autor: Milan • datum: 29.07.2013
Mohu užívat dlouhodobě? Nebude mít dopad na slinivku bříšní? Děkuji

Dobrý den, dlouhodobé užívání je možné, ale v podstatě k němu nevidím žádný důvod. Používejte je jen tehdy, pokud musíte konzumovat větší množství jídla.

Zdravotní problémy
autor: Jan Bauer • datum: 24.07.2013
Dobrý den, od tohoto pondělí (či-li třetí den)užívám po každé snídani jednu tbl Trávicích enzymů a také mám nově protein WPC 80 jahoda (vzal jsem si 4 dávky - cca 6 odměrek). Na dnešní den jsem zjistil vyrážku po celé hlavě ve vlasech v podobě „boláků“ a mám z toho trochu obavy. Mám citlivější pleť, ale v takovémto množství jsem to a hlavně v hlavě nikdy neměl, téměř vůbec... Vím téměř 100%ně, že je to reakce na některý z těchto dvou doplňků, ačkoliv jinou příchuť od Extrifitu jsem už v minulosti měl a žádný problém se nevyskytoval. Suplementy užívám 3 roky a nikdy jsem takovéto problémy neměl. Mám kontaktovat svého lékaře nebo jste se s tímto problémem už někdy setkal? Děkuji

Dobrý den, vyzkoušet vysadit trávící enzymy a uvidíte, zda vyrážka ustoupí.

Osobně jsem se zatím s takovouto reakcí na protein či trávíví enzymy nesetkal.

Pro mě?
autor: Domča • datum: 23.07.2013
Na jídelníčku jsem zapracoval, zbytečně se nepřecpávám, jím tolik, abych nabral, jelikož to je to, co mám v plánu. Tak věřím že mi tento přípravek pomůže. Děkuji

Není zač, ať se daří!

Pro mě?
autor: Domča • datum: 23.07.2013
Dobrý den, mám problém, že pokud moje tělo příjme větší obsah proteinů či sacharidů, téměř okamžitě dochází k nadýmání a následnému průjmu, dotazuji se tedy, zda je tento přípravek určen právě pro mě, na takovéto potíže, a zda je to dokáže eliminovat, aby moje tělo využívalo veškeré přijaté bílkoviny, sacharidy apod. Děkuji.

Dobrý den, přípravek podporuje trávení, tudíž vám pomoci může. Také bych doporučil zapracovat na jídelníčku a zbytečně se nepřecpávat.

jak
autor: kuba • datum: 08.05.2013
dobry den, lze nejak prakticky poznat, ze travici enzymy potrebuji? posiluji cca 5x tydne a strava tomu odpovida, vaha jde nahoru. Nyni jsem narazil na tento vyrobek a chtel bych vedet, jestli by mel nejaky viditelny ucinek(problemy s travenim nemam)

Dobrý den, vlastně jste si odpověděl sám. Pokud nemáte problém s trávením, je zbytečné tento přípravek užívat.

enzim
autor: Lenka Vrzáčková • datum: 08.05.2013
dobrý den,chci se optat na enzimes fair power-trávicí enz.mám problémy s trávění,chodím na záchod 1 krát za 5 dní ,,sportuji když mi to vyjde,ale každý den šlapu na rotopedu 50 min.pomuže mi to ,i když nejsem velký sportovec

Dobrý den, zácpa může mít více příčin, proto by bylo vhodné zajít k lékaři.

travici enzymy
autor: Mirek • datum: 04.05.2013
Dobry den. Mam na Vas jeden dotaz.Zajimalo by me,jaky je obsah jednotlivych travicich enzymu v jedne kapsli pripravku Enzymes Fair Power. Dekuji za odpoved.

Dobrý den, snad vám pomůže tento údaj:

PRODUCT  PROFILE

1. Amylolytic activity
Alpha-Amylase (1 : 2000)
- Not less than 24,000 U/g

2. Proteolytic activity
Neutral protease
- Not less than 6000 U/g

3. Cellulolytic activity
- Not less than 200-250 U/g

4. Beta-D-Galactosidase galactohydrolase
(Lactase)
- Not less than 4000 U/g

5. Lipolytic activity
- Not less than 1000 U/g

Balení
autor: lukas • datum: 22.02.2013
Dobrý den, mohl bych se zeptat jaký to má vršek? jestli šroubovatelny nebo zaklápěcí? a potom bych se chtěl zeptat k produktu gela 900 jestli to balení nemsrdí

Dobrý den, víčko je šroubovací. Vnímání zápachu jednotlivých doplňků je značně individuální (jednoduše řečeno, někomu může doplněk subjektivně zapáchat, někdo jej vnímá zcela neutrálně), takže v tomto ohledu nemohu hodnotit.

Kombinace
autor: Lenka Ševčíková • datum: 08.12.2012
Dobrý den, chci se zeptat, zda je možné kombinovat Enzymes Fair Power s Xtreme 24 Hours Fat Burner a 100% Whey Isolate? Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den, ano, kombinace je v pořádku.

Problém s přibráním
autor: Joohan • datum: 29.11.2012
Dobrý den, uvažuji o koupi suplementů. Již dlouhou dobu mám velký problém s nabráním váhy, je mi 21 let, měřím 192cm a vážím pouze 65kg. Poslední měsíc si hlídám rovnováhu jídelníčku, přijmu cca 3200kcal z potravy v 8mi jídlech denně, ale ta kila prostě nahoru nejdou. 2x týdně chodím do posilovny a 1x na kondiční trénink. Chtěl bych Action Whey Gainer, nějaký protein, Survival Creatin Monohydrát a Survival trávicí enzymy. Je tato kombinace suplementů vhodná, případně doporučil byste mi kombinaci jinou? Jak bych měl tyto suplementy zařadit do svého jídelníčku? Děkuji za odpověď, Joohan

Dobrý den, těch jídel je zbytečně moc. Dopručil bych vyzkoušet na 4-6 týdnů tento jídelníček.

Ze suplementů bych zatím zůstal u uvedeného gaineru a můžete zařadit i trávící enzymy.

Kreatin bych zařadil až se povede nastartovat přibírání.

Obsah enzymů
autor: Tomáš • datum: 05.11.2012
Dobrý den. Je možné od výrobce zjistit přesné množství enzymů v jedné tabletě? Konkrétně u amylázy, proteázy a lipázy. Miligramy v případě enzymů nejsou moc vypovídající a už vůbec ne, pokud jsou uváděny dohromady. Například tedy Lipáza: 25000 i Ph.Eur Mnohokrát děkuji. Váš dlouhodobý zákazník Tomáš

Dobrý den,

bohužel tohle je na mě už trochu „vysoká škola“, tzn. níže sice přidávám nějaké údaje ze specifikace produktu, kterou mi poslal výrobce, přesto si nejsem jistý, jestli Vám odpovídám přesně na to, co se ptáte. Pokud nikoli, napište, zkusím předat otázku někomu v oboru kovanějšímu.

PRODUCT  PROFILE

1. Amylolytic activity
Alpha-Amylase (1 : 2000)
- Not less than 24,000 U/g

2. Proteolytic activity
Neutral protease
- Not less than 6000 U/g

3. Cellulolytic activity
- Not less than 200-250 U/g

4. Beta-D-Galactosidase galactohydrolase
(Lactase)
- Not less than 4000 U/g

5. Lipolytic activity
- Not less than 1000 U/g

Dávkování
autor: Viktor • datum: 10.10.2012
Dobrý den, uvažuji o koupi těchto trávicích enzymů a zajímalo by mě, jestli stačí uvedené dávkování 1 kapsle denně a kdy je nejvhodnější její užití. Děkuji

Dobrý den, přípravek užívejte po větších jídlech, snídaně, oběd, večeře a to také s ohledem na stravitelnost daných jídel.

sdfsfds
autor: fsdf • datum: 06.10.2012
nesnuzeje tento suplement po visazeni přírodní produkci enzymu?

Dobrý den, přečtěte si odpověď na dotaz pod tímto přípravkem z 14.7.2012. Kolega tam na podobný dotaz odpovídal a vše podrobně vysvětlil.

záněty ?
autor: anon • datum: 09.09.2012
Dobrý den, dočetl jsem se že by to také mělo být prevencí před záněty. Je to pravda? Jedná se o to že jsem postižen Bechtěrejovou chorobou která způsobuje občasné záněty kloubů a svalů(bolesti svalů)

Dobrý den, enzymy obecně mohou mít na zánět pozitivní vliv, ale spíše se to týká jiných suplementů. Tento je určen na podporu trávení.

dotaz
autor: tomas • datum: 06.09.2012
dobry den, chci se zeptat jestli tyto enzymy take navysuji stravitelnost bilkovin...chci tim rict jestli treba z potravy a doplnku dokaze vyuzit o nejky gram bilkovin navic. dekuji

Dobrý den, Enzymes Fair Power nejen že podpoří využití těchto základních složek potravy (bílkovin, sacharidů - a také tuků), bude nápomocen také tomu, že se sportovec ani při velkém příjmu potravy nebude cítit unavený a plný.

doba užívání
autor: Marty • datum: 05.09.2012
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jakou dobu doporučujete úživat (1-2 měsíc v kuse ? ) a jak dlouhou následnou pauzu pro obnovení vlastní hladiny enzymů z „běžné“ stravy, děkuji za odpověď

Dobrý den, přečtěte si odpověď na dotaz pod tímto přípravkem z 14.7.2012. Kolega tam na podobný dotaz odpovídal a vše podrobně vysvětlil.

Laktobacily jako nahrada enzymu
autor: Petr Zmeškal • datum: 23.08.2012
Dobry den, zajima me jedna vec, a to jestli bude mit uzivani laktobacilu stejny ucinek jako tyto travici enzymy. Konzumuji Swiss laktobacily jeden denne v dobe spanku, sice maji jine slozeni nez vase travici enzymy, ale take maximalne zvyšují stravitelnost potravy a vstřebávání živin. Muzou se teda timhle nahradit ??? Dekuji za odpoved Petr Brno

Dobrý den, o náhradě se určitě mluvit nedá, jedná se zcela odlišné látky.

Pokud se vám trávení zlepší po laktobacilech, nebude nutné zařazovat enzymy.

Kdy ?
autor: Pavel • datum: 11.08.2012
Dobrý den, je jedno kdy si kapsli vezmu ? Mi třeba dělá celkem těžko druhá večeře, tak jestli to můžu dát po večeři, že by žaludek rychle vytrávil a byl hned připravený na druhou večeři.. Funguje to tak ?

Dobrý den, pokud potřebujete podpořit trávení u druhé večeře, dávkujte přípravek po druhé večeři.

Potíže s trávením
autor: Marek Synek • datum: 18.07.2012
Dobrý den, rád bych vás poprosil o radu. Nedávno jsem začal užívat gainer Carbojet Mass Professional od firmy Amix a objevily se jisté problémy s trávením. A to v podobě nadměrné plynatosti a nasledné řídké a zpěněné stolice. A proto se na vás obracím s dotazem jestli by mi mohl pomoci nějaký enzym popřípadě něco jiného. Předem děkuji za odpověď. Synek

Dobrý den, předpokládám, že vám nesedí složení gaineru. Tudíž bude nejlepší přestat ho užívat a vyzkoušet jiný, např.   Instant Mass Native.

Enzymy
autor: Honza • datum: 14.07.2012
Dobrý den, není možné, že by po používání tohoto přípravku došlo ke snížení produkce enzymů v těle ?

Dobrý den, ačkoliv by se mohlo zdát, že je to logický výsledek, nejsem přesvědčený o tom, že by tomu tak bylo. Trávící enzymy jistě nejsou typem doplňku, který by bylo vhodné užívat celoročně ve velkých dávkách, ale jistě přijdou vhod sportovcům, kteří potřebují v určitém období přijímat velké množství živin, aby pokryli nároky těla při náročném tréninku. Pokud budete užívat trávící enzmy vždy jen po určitou dobu, kdy je skutečně nejvíc potřebujete, neobával bych se toho, že tělo vlastní produkci omezí.

Metabolismus
autor: Petr • datum: 14.06.2012
Dobrý den, pomůže mi tento produkt pokud mám dobrý metabolismus a příliš rychlé trávení ?

Dobrý den, pokud se chystáte na objemovou přípravu a plánujete konzumovat větší porce jídla a suplementů, určitě se trávící enzymy mohou hodit.

Otazka
autor: Martin • datum: 29.05.2012
Dobry den, chtel bych se zeptat mam problem s pribranim kill(nahoru) nedokazi tolik snist co bych potreboval pomuze mi travici enzymi ktomu abych dokazal snis vic nebo casteji?

Dobrý den, ano, určitě vám pomoci mohou. Také bych ještě doporučil přidat gainer. Pomůže vám navýšit energetický příjem a tím podpoří přibírání.

enzymy
autor: Vitek • datum: 15.05.2012
Je mozne uzivat spolecne s probiotickou smesi? Po uzivani G 15 Anabolic Gainer. mam lehci problem s nadymanim,i samostatne po mleku,,je obsah (laktaza) dostatecny,nebo by ste mi spise doporucili vyrobek ,Lactase, dekuji za odpoved.

Dobrý den, společně s probiotickou směsí můžete enzymy užívat - nicméně jestli Vám lépe udělá Lactase, nedovedu takhle posoudit. Pokud je na vině skutečně jen laktóza, pak to může tak být.

Možné je taky, že Vám nedělají dobře cukry jako takové, trpíte nadýmáním např. když sníte cca sto gramů nějaké sladkosti (čokolády), nebo když sníte bílé pečivo? Potom může být na vině přemnožená candida albicans a na místě je použití lactobacilů (např. kvalitní kefírové mléko apod.)

Musíte to sám na sobě vyzkoušet.

trávicí enzymy
autor: Sharal • datum: 26.04.2012
Donrý den, chtěl bych se zeptat, že když je doporučená dávka 1 kapsle denně, tak to ovlivní ta jedna kapsle trávení jídel po celý den ? Myslel jsem si, že se musí brát po každém jídle, u kterého chci zrychlit stravitelnost. Děkuji Sharal

Dobrý den, užívání po každém jídle není nutné. Přípravek užívejte po větších jídlech, snídaně, oběd, večeře, a to také s ohledem na stravitelnost daných jídel.

Účinnost
autor: Jakub • datum: 06.04.2012
Potvrzuji, že tento produkt má skutečně něco do sebe a nejedná se jen o laciný reklamní výkřik. Byť to není všespásné, tak pokud někdo může jíst největší příjem kalorií odpoledne a nevečer, tak po večerním jídle jeto opravdu znát

Dobrý den, děkujeme za názor a reference pro ostatní zákazníky.

Problém
autor: Tlustej Pítr • datum: 20.03.2012
Dobrý den, chci se zeptat zda mi tento doplněk stravy pomůže když mám opravdu velké problémy s prděním. Trpím vážnou plynatostí a prdění mi opravdu jde velmi dobře, dalo by se říci že se v tom i zdokonaluji ale ostatní pro to bohužel nemají pochopení, tak se chci zeptat zda mě tyto enzymy zbaví plynatosti. Díky za odpověď

Dobrý den, ano, podpoří trávení a tím by mohlo dojít i k ústupu plynatosti.

Dygezim
autor: Jakub • datum: 18.03.2012
Dobrý den, chci se zeptat, jestli je možné trávicí enzymy použít i např. společně s LIPO 6X. Nějak je u mne zaznamenána stagnace a potřebuji snížit poměr tuku. Zkusil jsem i více upravit jídelníček. Snížil jsem hladinu přijímaných tuků a o trochu i sacharidy. Oproti tomu jsem zvýšil příjem bílkovin (jídlo i suplementy). Chci se proto zeptat, zda je možné, že by trávicí enzymy podpořily účinek tohoto výrobku. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, enzymy bych bral spíše k velkým jídlům (resp. tehdy, kdy konzumujete vyšší množství živin, především bílkovin). Nemyslím, že konkrétně k Lipo-6 X je to potřeba.

200g
autor: honza • datum: 17.03.2012
Dobrý den, mám na Vás otázku. Přemýšlím o tomto přípravku, důvod je to, že mám problém s nadýmáním. Denně sním asi 200g bílkovin ráno vločky, mléko, kefír, tvrdý sýr, brambory, tvaroh...zkouším po jídle dát 4 stroužky česneku, ale to se taky nedá furt praktikovat. Myslíte, že by tento doplněk je lepší jak pangamin zatím beru vždy po jídle. V popisku je napsáno, že po jídle 1 denně, ale po kterým... ráno,ke snídani nebo po obědě? Děkuji za odpověď.

Dobrý den. Ono denní doporučená dávka enzymů není nijak dána, tzn. třeba jeden můj známý, který teď enzymy používá, je dává po každém náročnějším jídle. Každopádně velmi si produkt chválí (ve smyslu že mu po jídlech není těžko, nenadýmají ho apod.), tzn. ve Vašem případě bych ho vyzkoušet určitě doporučil s tím, že bych si dovedl představit zkusit ze začátku třeba jen 1 cps denně (po ránu se snídaní), případně pak třeba i přidat druhou po obědě či jiném větším jídle.

Klikněte pro bližší informace a nákup:
Enzymes Fair Power (R) - trávicí enzymy
Přepnout na verzi pro mobilní telefony
DAFIT, s. r. o., U Rakovky 1739/29, 148 00 Praha 4 - Kunratice, IČ: 00570150, DIČ: CZ00570150
Autorská práva k fotografiím: Erasport, s. r. o., Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10, IČO: 29052131, DIČ: CZ29052131
Přebírání textových i grafických materiálů je bez písemného svolení zakázáno.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Obchodní podmínky | Zásady ochrany osobních údajů | KontaktyJméno:
Heslo:
:: Seznam výrobců
:: Novinky v nabídce
SPORTOVNÍ VÝŽIVA
:: Hlavní stránka

:: Výprodej
:: Speciální balíčky
:: Vzorky suplementů

:: Proteiny
:: Sacharidy
:: Kreatin
:: Stimulanty a energizéry
:: Anabolizéry
:: Spalovače
:: Aminokyseliny
:: Kloubní výživa
:: Iontové nápoje
:: Vitamíny a minerály
:: Tyčinky
:: Suroviny

:: Přírodní výtažky
:: Zdravá výživa

:: Ostatní suplementy

:: Veterinární přípravky
SPORTOVNÍ OBLEČENÍ
:: Oblečení pro muže
:: Oblečení pro ženy
:: Doplňky
KNIHY A DVD
:: Výživa
:: Trénink
:: Odborná literatura
:: Osobnosti
:: Ostatní literatura
:: Časopisy
FITNESS ZAŘÍZENÍ
:: Jednoručky
:: Velké činky
:: Kotouče

:: Rotopedy
:: Crossové trenažery
:: Posilovací lavice

:: Adaptéry
:: Rehabilitace
:: Ostatní stroje
:: Ostatní pomůcky
SPORTOVNÍ POTŘEBY
:: Šejkry a lahve
:: Rukavice
:: Opasky
:: Bandáže a ortézy
:: Elektronika a spotřebiče
:: Pro závodníky

:: Box
:: Ostatní sortiment

Přihlášen: nová registrace
O nás  ::  Vše o nákupu  ::  Kontakty
Vyhledávání:
Sportovní výživa
Sportovní oblečení
Knihy a DVD
Fitness zařízení
Sportovní potřeby