Future Gainer 30

Otázky a odpovědi:
Future Gainer 30


Na otázky odpovídají:

Martin Jebas
Majitel Ronnie.cz a předseda Svazu kulturistiky a fitness České republiky.

Petr Flášar
Odborník v oblasti suplementace a výživy pro běžnou populaci.

Štěpánka Flusserová
Šéfredaktorka serveru Ronnie.cz, 3. LF, FTVS fyzioterapeut, trenér fitness.

Stanislav Ebr
Specialista na kardio a posilovací stroje a další fitness zařízení.

Přemek Řezáč
Specialista na kardio a posilovací stroje a další fitness zařízení.

Jan Koval
Specialista na výživu a fitness zařízení.

Petr Mořkovský

Chcete se na cokoliv zeptat?
Vaše jméno:Váš e-mail:
Nadpis: Upozornit na odpověď:
Otázka:
Kolik je jedna plus jedna? (ochrana proti spamu)
Odesláním dotazu souhlasíte s jeho
zveřejněním na této stránce.

otazky
autor: viktorie • datum: 08.07.2017
chtěla bych se zeptat jesli je nermalni že mi je 12 a libi se mi už nakej kluk?

Dobrý den, sice to sem nepatří, ale normální to je.

Gainer
autor: Peter • datum: 23.07.2016
Dobrý deň, chcem sa spýtať, či môže mať gainer nejaké nežiaduce účinky napríklad na srdce, obličky atď. Môžem užívať gainer ako doplnok stravy aj keď necvičím?

Dobrý den, pokud potřebujete zvýšit příjem energie, je použití rozumného množství gaineru možné.

Pro zdravého člověka je použití bezproblémové.

Gainer
autor: Richard • datum: 05.06.2016
Dobrý den, už tu píšu na posled ať neotravuju.jak sem psal výška 153 váha 40 posilka 3-4 týdne . Brácha mi koupil gainer . Můžu ho brát nepoškodí se mi růst? Nebo nepozornost ? Děkuji jinak gainer mass up 3600

Trénovat zatím stačí 2krát týdně celé tělo. Je třeba brát ohled na věk, fyzickou kondicí atd.

Již v první odpovědi jsem uváděl, že je použití gaineru možné, ale stále platí, že je to zbytečné.

Diky
autor: Richard • datum: 04.06.2016
Děkuji, doporučoval by ste třeba mass up 3600

Nedoporučuji žadný, je to zbytečné.,

Gainer
autor: Richard • datum: 03.06.2016
Dobrý den , chci se zeptat jestli mužu od 13 gainer . Výška 153 vaha 40 děkuji.

Dobrý den, v podstatě můžeš, ale je to zbytečné.

Gainer
autor: Vojta • datum: 19.03.2016
Dobrý den, je mi 15 let, hraji hokej, trénuji 6 dní v týdnu, měřím 160 cm, vážim 51 kg. Mám užívat gainer? Mám strach, že již neporostu. Jsem relativně malý na hokej a nerad bych si ještě pohoršil:-). Pokud ano, jaký typ. Poradíte? Děkuji, Vojta

Dobrý den, gainer obsahuje sacharidy a bílkoviny, tedy stejné látky jako např. maso a rýže. Pořád máš obavu, že neporosteš?:-)

Z gaineru doporučuji např. Mass Gain 14. Zatím užívej jednu porci po každém tréninku.

Samozřejme to lze zvládnout i bez gaineru.

Gainer
autor: David • datum: 07.02.2016
Dobrý den, je mi 14 let a rád bych začal užívat Gainer, ale rodiče mi to nechtějí dovolit, protože si myslí, že jsem na to ještě mladý.. Rád bych se zeptal na Váš názor.. Závodně plavu, do posilovny chodím 3x týdně, měřím 181 cm a vážím 71 kg.

Dobrý den, pokud je tvoje strava v pořádku, bez problémů se obejdeš i bez gaineru a proteinu.

Kreatin
autor: Martin • datum: 24.01.2016
Dobry den, děkuji za odpověď. Ještě jsem se chtěl zeptat jake množstvi kreatinu je pro mně bezpečne přijmout za den. Je bezpečne ho brat kazdy den? Např. když beru gainer maxx gain 15. Mockrat dekuji za odpoved.

Kreatin zatím neužívejte. Mnohem více ho oceníte, až se Vám podaří přibrat pár kg.

proteiny
autor: Martin • datum: 23.01.2016
Dobry den, je v poradku kdyz vazim 35kg a za den do sebe dostanu 128g bilkovin ? Dekuji

Dobrý den, v pořádku to není, bílkovin je příliš mnoho. Stačí 55 až 70 g.

odpověď
autor: Adam • datum: 20.01.2016
A mohu dotoho brat i protein na pribirani svalu ? Dekuji

Rozhodně ne, není k tomu žádný důvod. Stačí běžná strava a gainer.

Jak to funguje ?
autor: Adam • datum: 20.01.2016
Děkuji za odpověď. Jeste se zeptam jak ten Gainer tedy funguje, kdyz ho budu brat. Priberu hmotnost ci svaly.

Gainer zvýší příjem energie a tím podpoří přibírání.

odpověď
autor: Adam • datum: 20.01.2016
158cm a 41kg, vím je to málo.

Musíš pořádně jíst a uvidíš, že postupně budeš přibírat. Vzorové jídelníčky najdeš na ronnie. cz v sekci výživa.

Použít můžeš také gainer, např.  Maxx Gain 15 či  Mass Gain 14.

Co se stane při používání Gaineru ?
autor: Adam • datum: 20.01.2016
Dobrý den, je mi 15 a cvičím už 6 měsíců. Svaly mi nejsou skoro vidět. Jsem stále hubený. Dodržuji stravu. Chci se zeptat abych nabral svaly, jestli mám používat Gainer. Jestli je to v mem věku bezpečne. Jestli ano, co se stane. Neberu svaly nebo hmotnost ? Děkuji

Kolik měříš a vážíš?

Jak přibrat ?
autor: Martin • datum: 15.01.2016
Dobrý den, je mi 14 let a vážím 35kg, cvičím 2x deně. Chtěl bych se zeptat po čem bych přibral váhu a také nějakou svalovou hmotu. Děkuji

Dobrý den,  doufám, že trénink je 2krát týdně a ne 2krát denně. Ze suplementů použijte gainer -  Maxx Gain 15. Dávkuj 2 krát denně 50 g. V tréninkových dnech se jedna porce zařadí po tréninku. Tako vyzkoušej jedno 3,5 kg balení. Dle výsledků se následně suplementace úpraví.

Gainer
autor: Petr • datum: 28.11.2015
Dobrý den, cvičím každý druhý den a chtěl bych se zeptat, jestli má smysl brát Gainer a Protein i ve dny „odpočinku“, když necvičím. Díky!

Dobrý den, vše záleží na vaší stravě a tělesné hmotnosti. Pokud Vám některé živiny schází, musíte je doplnit suplementy.

Jak přibrat?
autor: Marian • datum: 29.10.2015
Dobrý den, je mi 14 let a cvičím 3x týdně. Vážím 54kg a měřím 170cm. Chtěl jsem se zeptat na nějaký doplňek stravy, který mně pomůže přibrat na váze. Děkuji

Dobrý den,

pro budování svalové hmoty je rozhodující především kvalitní strava bohatá na všechny potřebné živiny. Inspiraci včetně vzorového jídelníčku můžete nalézt například v tomto článku.

Co se týče doplňků, lze jich použít celou řadu v závislosti na konkrétních potřebách daného sportovce. Velmi přehledně je funkce těch nejdůležitějších doplňků popsána v tomto článku. Ve vašem případě ale podle mého názoru bude zcela dostatečné zařazení kvalitního proteinu.

vliv suplementů na srdce
autor: Dominik • datum: 10.06.2015
dobrý den chtěl bych se zeptat jaký vliv mají gainery,kreatiny,protejny např.casein na srdce díky moc.

Dobrý den, pro zdravého člověka je užívání suplementů v podstatě bezproblémové. V případě zdravotních potíží je třeba zařazení suplementů konzultovat s lékařem.

Po posilování, není téměř patrný výsledek
autor: Petr • datum: 18.01.2015
Dobrý den. je mi téměř 14 let, Měřím 178 cm, vážím 60 kg. Posiluji 3-4x Týdně, už asi 5 měsíců. Změna ale skoro vůbec není poznat.(svaly jsou sice vidět, ale jen trochu) .. Co by jste mi doporučil jíst, popř. jaký suplement bych měl používat? Děkuji

Dobrý den, v tomto věku je budování svalové hmoty obtížné a doporučil bych Vám především dvě věci - 1/ trpělivost a 2/ snahu o co nejkvalitnější jídelníček. Inspiraci můžete nalézt například v tomto článku. Co se týče doplňků, myslím si, že s dobrým jídelníčkem téměř žádné zatím nepotřebujete a pokud ano, pak bych volil kvalitní proteinový doplněk.

Dotaz
autor: Anonym • datum: 25.12.2014
Dobrý den, za nedlouho mi bude 15, měřím 165cm a vážím okolo 52kg, posiluju a cvičím už hodně dlouho. Který suplement pro přibrání svalové hmoty ten nejlepší?

Dobrý den, doporučuji použít gainer, např.  Mass Gain či  Compress B. I. G.. Ale není to nutností, při tvé hmotnosti stačí běžná strava.

Gainer
autor: Anonym • datum: 25.08.2014
Dobrý den, chtěla bych se zeptat od kolika let se může používat gainer. Chtěla bych začít posilovat a pít gainer. Ale nevím jestli jsem na to dost stará. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, nezáleží jen na věku, ala také na tréninku, stravě atd.

Vegetarián
autor: Roman • datum: 02.08.2014
Zdravím, je mi 14 let, měřím 187cm a mám něco kolem 90kg. Nejsem tlustý ale mam „velký“ břicho. Chtěl jsem se zeptat, jestli by ste mi, jako vegetariánovi doporučil nějaký jídelníček. Chodím do posilovny 3x týdně a cvičím s lehkou vahou. Kardio necvičím. Děkuji

Dobrý den, jídelníčky se sestavují na míru, jedině tak bude optimálně fungovat. Stravu podrobněji řeší kniha  Výživa pro maximální sportovní výkon (Heidi Skolnik, Andrea Chernus) či  Sportovní výživa (Nancy Clarková) - nové vydání.

cheat day
autor: Tom • datum: 24.07.2014
Dobrý den, mám takový dotaz. Jak často do diety zařazovat cheat day Předem děkuji za odpověd :)

Dobrý den, to je velmi individuální, hodně to záleží na vaší formě a tělesném somatotypu. Někomu může vyhovovat zařazení jednou týdně a jinému jednou za 14 dní.

prosím o radu
autor: Dominik • datum: 08.07.2014
Ahoj jmenuji se Dominik a bude mi 17 let vážím okolo 96kg , cvičím přibližně 1,5 roku.Pár měsíců používám suplimenty ale v poslední době s tím rodiče mají problém. Suplimentů neberu nijak moc většinou mám jeden protein a BCAA a mám vystaráno na měsíc, ani nedávám velké dávky jednu max. dvě odměrky denně:). A proto bych chtěl vědět váš názor jestli bych měl počkat ještě pár let ? :) Předem děkuji za odpověd , Mějte se :)

Dobrý den, co se týká suplementů, bez problémů vydržíte dle potřeby s proteinem a gainerem. Při vaší hmotnosti je velmi složitě přijmout dostatek živin běžnou stravou, proto použití těchto dvou suplementů má význam. Samozřejmě to platí za předpokladu, že pravidelně cvičíte.

Pokud budete pravidelně trénovat a nedodáte tělu dostatek všech živin, dojde k poklesu výkonnosti, ale může se to také odrazit na zhoršené imunitě, únavě atd.

Prosim pomoc
autor: Nikola • datum: 03.07.2014
Ahojky jsem Niky a potrebuju pomoc v Rijnu mi bude 12 let vazim 49 Kg a merim 160 a pripadam si strasne moc tlusta , pripada mi ze mam velike bricho , jinak mimo to budu chodit uz od zari na tancovani kazdy den vcetne vykendu ztravim dele jak 5h na hristi s micem kopu si hazim si na kos s kamarady davame si zavody v behu atd. ale me se zda ze jsem furt tlusta chtela jsem se zeptat jestli mam nadvahu nebo ne . predem moc dekuji Niky.

Dobrý den, pokud budeš pravidelně sportovat, nebudeš to přehánět se sladkostmi, budeš jíst hodně zeleniny atd., uvidíš  že časem se to zlepší.

Jak pokračovat
autor: Jan • datum: 04.03.2014
Zdravím je mi 17 let váha 71kg a měřím 180cm posiluji 3x týdně a neberu žádné doplnky cvičím už 3 měsíc a jel jsem poslední trening korte a váhu jsem zvedl o dost ale tet už cvičím delší dobu a váha se mi drží pořád stejně beze změny a nevím co mám jet za tréning abych zase něco přibral. Mohli byjte mi nějak poradit nebo popřípadě doporučit nějaky doplněk ? PS:pár známích mi doporučovalo creatin creatine monohydrate Nemám s tímto přípravkem zkušenost poradíte jestli by se hodil ?

Dobrý den, suplementace pro podporu růsru svalové hmoty je podrobněji popsána v tomto článku.

Co se týká tréninku, doporučuji některý z osvědčených tréninkových programů. Najdete je v sekci trénink, případně je vhodné čerpat také informace z knih, např.  Příprava na soutěž v kulturistice od A do Z (Lukáš Roubík) či  Funkční silový trénink (Miroslav Petr, Petr Šťastný).

už nevím jak dál
autor: Dominik • datum: 02.03.2014
Je mi 16 let,vážim 65kg a měřím 187cm zatím posiluju třikrát týdně už po dobu 5 měsíců, nic neberu jenom si vždy po treninku dám banán a müsli s mlekem. Ale svaly mi absolutně vubec nerostou takže bych chtěl něco začít sypat. poradite mi prosím?

Dobrý den, suplementy použít můžete, ale mnohem důležitější je mít v pořádku stravu. S výživou vám poradí tyto články a kniha  Výživa pro maximální sportovní výkon (Heidi Skolnik, Andrea Chernus).

Ze suplementů bych pro začátek doporučil gainer, např. Compress B. I. G..

Proměna
autor: Martin • datum: 19.02.2014
Dobrý den, je mi 23 let a už půl roku držím dietu tj. změna komplet stravování + cvičení a kardio a dostal jsem dolů 17 Kg, teď uvažuji jako motivaci se přihlásit s časopisem muscle of fitness na 3 měsíční proměnu. Ale uvažuji jaké suplementy budou pro mě vhodné. Vážím 92 Kg a měřím 180 cm.Chtěl bych ještě shodit tuk a přibrat na svalech (vlastně celkově se vyrýsovat), samozřejmě chápu, že to není jen o suplementech.Chci cvičit 6x týdně + ranní kardio kromě neděle, tak ať mám i energii. Děkuji za každou radu

Dobrý den, co se týká suplementů, určitě bude suplementem číslo jedna protein, hodit se může i kvalitní multivitamín a suplementy podporující výkonnost a regeneraci, např. glutamin, předtréninkové stimulanty atd.

Pokud to s účastí v soutěži myslíte vážně, určitě by bylo vhodné celou přípravu prokonzultovat s osobním trenérem.

Co užívat?
autor: IIX • datum: 20.01.2014
Dobrý den, je mi 20, mám 172cm a 59kg. Chtěl bych začít pravidelně chodit do posilovny. Ale před tím bych potřeboval přibrat tak 10kg....Upozorňuju, že jím jako prase, hodně masa, rýže atd. a stejně nepřibírám. Energetický výdej je téměř nulový, protože dělám fyzicky nenáročnou práci. Existuje pro mě něco, co by mi bez vedlejších účinků pomohlo a za jakou dobu by se dal očekávat požadovaný výsledek? Díky moc za radu!

Dobrý den, vůbec nemusíte přibírat předem. Ideální bude, pokud začnete s tréninkem a svoji váhu budete postupně zvyšovat. Právě silový trénink může být tím správným impulsem k přibírání.

Za jak dlouho přiberete, na to vám nikdo seriózně neodpoví. Trénujte, dlouhodobě dodržujte nadbytečný energetický příjem a uvidíte, že váha pomalu a jistě půjde nahoru.

Ze suplementů doporučuji gainer, např.  Compress B. I. G.. Gainer dávkujte po každém tréninku.

Rada
autor: Lukáš • datum: 19.01.2014
Dobrý den,chci se zeptat ktery nitrix je tak vyhodný a lepší ma vaha 88kg jim hodne dodrzuji zdravou vyzivu dekuji za radu

Dobrý den, můžete vyzkoušet např.  Nitrix 2.0.

Suplementy do začátku
autor: Lukáš • datum: 02.01.2014
Dobrý den, cvičím nyní 2 měsíce. Je 19 let a na 184cm mám 82 kg. Sport - 1xposilování, 1x volejbal, 1xflorval, 1xtělocvik, 1xping pong, 1xeliptikal + rotoped (káždý den v týdnu něco jiného ..) Rád bych „zformaval“ své tělo tj. ubral „nevhledný tuk“, nabral svalovou hmotu (zesílil/síla/), vyrýsoval... Zatím se jen pokouším žít více podle „zdravého jídelníku“. Můžete poradit(pokud je vůbec potřeba) nějakou suplmentaci, pro zlepšení mého úsílí. Podle toho co jsem tak různě četl na internetu, mám na mysli Gainery nebo proteiňáky .. Děkuji předem za rady Lukáš

Dobrý den, je fajn, že hodně sportujete, ale posilovna 1krát týdně je málo. Vhodné je trénovat minimálně 2krát týdně. Po posilovně bych se nebál zařadit kvalitní gainer, např.  Compress B. I. G.. Během dne a po dalších aktivitách můžete použít protein, např.  Whey Core 100.

Z dalších suplementů se může hodit multivitamin, např.  V 52 Vita Complex Forte a regenraci můžete podpořit glutaminem.

Spalovače tuků
autor: Zuzka • datum: 26.12.2013
Dobrý den, chtěla bych se informovat ohledně spalovačích tuků. Je mi 20 let a celý život bojuji s nadváhou. Začala jsem cvičit a od základu změnila své stravování. Chtěla bych své úsilí podpořit nějakým spalovačem, ale mezi tolika různými druhy se vůbec neorientuji. Tak bych se chtěla zeptat podle čeho vybírat, jestli je nějak omezena délka užívání, kterou není dobré překračovat, popřípadě negativní vlivy na zdraví. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, nejvýhodnější bude použití komplexního spalovače s obsahem více účinných látek (stimulačních, termogenních a lipotropních ). Z konkrétních spalovačů např.  Compress Fever.

Problém s nabráním váhy.
autor: Ondřej • datum: 02.12.2013
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaké přípravky byste mi doporučil, abych přibral na váze.Je mi 16 let a vážím 60Kg jím celkem často a celkem dost, na váze nepřibírám, často sportuju, posiluju a pořád jenom hubnu a nebo nepřibírám.Nedokážu si představit život bez pohybu ale dál už hubnout nechci. Děkuju za odpověd a přeji hezký den.

Dobrý den, opravdu je velmi důležité dlouhodobě dodržovat odpovídající stravu, ve vašem případě se musí jednat o nadbytečný energetický příjem. Ze suplementů můžete použít gainer, např.  Compress B. I. G.. Jednu porci po tréninku a druhou např. jako doplněk svačiny a to i ve dnech volna.

Protein
autor: Zbyněk • datum: 30.11.2013
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jak by jste posoudil tenhle protein : Laktofit protein 80?? Děkuji

Dobrý den, vícesložkový protein, kdy je použit i hydrolyzát kolagenu a sojová bílkovina. Pokud se protein posuzuje jako celek, je to zajímavá alternativa k čistě syrovátkovým proteinům.

Jen je škoda, že výrobce neuvádí přesné zastoupení každé suroviny.

Dobrý den..
autor: Jan • datum: 20.10.2013
Odkolika let se muže na hokej a na fotbal bez dospělého doprovodu děkuji..

To opravdu netuším.

dave
autor: David • datum: 17.10.2013
Dobry den chtel bych se zeptat muzou mi ublizit predtreninkove pripravky kdyz je beru treba uz 5 mesicu . vzdy je stridam ze koupim jiny . Nemusi byt treba nejaka pauza ? Dekuji

Dobrý den, pokud jde o předtréninkové doplňky na bázi kofeinu a dalších stimulačních látek, pak je skutečně vhodné neužívat je celoročně, ale po 2 - 3 měsících zařadit vždy alespoň 3 - 4 týdny pauzu v užívání.

oxid+monohydrat
autor: Dominik • datum: 29.09.2013
Dobri den je mi 18 let a cvicim intenzivne asi 2 roky , chcem sa vas opitat ci je podla vas dobre pouzivat Aminostar-Nitric Oxide + nejaky monohydrat , ci to nebude velka zataz pre organizmus ... a nikede som počul ze vela kratinu može poškodit srdce je natom niečo pravdy ? Dekuji za odpoved :)

Dobrý den, kombinaci můžete zcela bez porblémů použít. Pokud jste zdravotně fit, kreatin vám žádným způsobem neublíží.

Sacharidové vlny
autor: Alice • datum: 29.09.2013
Dobrý den, poprvé chci začít se sacharidovými vlnami, než začnu, zajímalo by mně pár věcí... 1.Můžu solit a používat stévii i při prvním dni (0g sach.)? Protože jsem se dočetla, že by sacharidy mít neměli, ale všude se píše nesolit... 2.Při dalších dnech, kdy už trochu sachrů můžu, lze si dělat jídelníčky v celku ze všeho, co si podle nutričních hodnot sestavím, aby se mi vešlo do třeba 50g sach. 2. den? Respektive nemusím stále jen vajíčka, maso, tvaroh, rybu, atp.? 3.Poslední dotaz, jaký je váš názor na tofu, soju, šmakouna atd.? Popravdě mě by maso stačilo 1xtýdně, ale kvůlu této dietě ho klidně navýším, ale rozhodně ne 7x týdně, proto hledám další zdroje bílkovin, kromě proteinových nápojů. A ještě mě napadlo... myslíte, že při cíli zhubnout a zpevnit a najíždění na cvičení v posilovně mi stačí 100 - 120g bílkovin (175cm/72kg)? Vím, že se píše 2g bílk. na 1kg váhy, ale já bych to maso do sebe opravdu nenacpala... Děkuji Vám za odpověď ;-)

Dobrý den, pokud se nejedná o předzávodní přípravu, dny s 0 sacharidy bych vůbec nezařazoval. Omezit solení je vhodné.

Musíte používa jídlo, které neobsahuje jednoduché sacharidy, skryté tuky a také by to mělo odpovídat zdravé výživě. Důležitýje dostatečný příjem bílkovin, nemusí to být jen maso. Pro doplnění bílkovin můžete použít také protein, např.  Whey Core 100.

2 gainery denně
autor: rorkad • datum: 28.09.2013
Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli mohu používat 2 gainery denně. Jeden ASSULT před tréninkem a po tréninku GO PRO 30. Chtěl bych vědet jestli mi to spíše neuškodí. Nebo potom assult jen tehdy když cvičím a go pro používat jen tehdy kdy nebudu cvičit. Cvičím obden Je mi 16 let vážím 62kg měřím 172cm. Děkuji za odpovědi moc mi pomužete. :)

Dobrý den, gainerů můžete požívat kolik chcete. Jen je třeba tomu přizpůsobit vaší stravu.

přibírání
autor: Šimon • datum: 24.08.2013
Dobrý den potřeboval bych se zeptat je mi 15 let měřím 175 cm a vážím 62kg a jsem furt takový vyhublý mi to tak příde .Hraji fotbal takže mám celkem vypracované nohy.Potřeboval bych se zeptat jestli můžu užívat Gainer typu na přibírání.Potřeboval bych co nejvíce přibrat.A jestli je Gainer i platný když cvíčím doma.Předem děkuji za odpověd.

Dobrý den, gainer je určitě velmi vhodné použít po každém tréninku pro doplnění enrgie. Užívejte ho po každé zátěží, tedy po cvičení i fotbale. Jednu porci zařaďte i během dne, např. k svačině.

Z gainerů doporučuji  Compress B. I. G..

Gainer
autor: Petr • datum: 07.08.2013
Dobrý den chci se zeptat od kolika let se muže používat Gainer ?

Dobrý den, nerozhoduje jen věk, ale zejména náročnost tréninku. Pokud někdo pravidelně sportuje a má velký energetický výdej, není problém s užíváním gaineru např. od 14 let.

Protein 2
autor: Petr • datum: 18.07.2013
Měřím 186.4 cm a váha 76.7
Protein
autor: Petr • datum: 18.07.2013
Dobrý den, je mi 17 let, jsem ektomorf a mam 9% tělesného tuku. Posiluju skoro rok a chtěl bych znásobit výsledky. Držím jídelníček a 1 za měsíc mam Cheating day. Přemýšlím o zakoupení: - Hardcore Gain 21 - Go Pro 30 - Ultimate Gainer (produkt od extreme power) Chtěl bych koupit, co nejvýhodnější balení nejspíš 3000g od jednoho z těchto výrobků. Na bílkoviny a sacharidy je ve 100g nejbohatší Ultimate Gainer, ale další složení jsem nesrovnával. A proto se obracím na vás, děkuju

Dobrý den, kolik měříte a vážíte?

Sacharidy X Bíloviny
autor: Jakub • datum: 17.07.2013
Dobrý den, jsem aktivní sportovec a za typ jsem ektomorf. Už přes rok cvičím a nabral jsem v posilovně nabral 10 kg jen s menší úpravou jídelníčku a kvalitním tréninkem, zatím jsem nepoužíval proteiny, pilulky ani podobné věci. Můj hlavní příjem sacharidů, bílkovin atp. byl z jídla a teď jsem přemýšlel o zakoupení nějaké proteinu. Nejdřív jsem si přečetl spoustu článků a poptal jsem se i u osobního trenéra, ale stejně si nejsem jistý. Doporučil mi Whey pro 100% od Scitecu, ale jelikož jsem ektomorf, tak bych měl příjímat spíše hodně sacharidů a těch moc z jídla nepříjímám. A jídelníček bohatý na tolik sacharidů jsem nenašel. Vzhledem k mému typu myslíte, že bych měl jít do toho proteinu a nebo jít například do výrobků od Carbojetu, které jsou bohaté na sacharidy i s obsahem na bílkoviny a nebo zkusit matodextrinu a kombinovat to s minerály a z jídla dostávat bílkoviny? Celkově mi jde o rozhodnutí, zda koupit protein bohatý na bílkoviny nebo sacharidy. Děkuju za odpověď

Dobrý den, doporučil bych vyzkoušet gainer s vyšším podílem bílkovin, např.  Go Pro 30 nebo  Pharma Gain.

zacatek
autor: elena • datum: 24.05.2013
cely jsme to precetli ,je to slozity,vyznate se v tom. muzete prosim poradit? my tu u nas nemame odborniky. na konci clanku pisete ,ze je lepsi oslovit odbornika. tak se na Vas obracime. diky

Dovolím si nesouhlasit, článek je napsán velmi jednoduše. Přehledně je v něm uvedeno, že nejdůležitější je zajistit tělu dostatek všech živin a proto dle potřeby má základ suplementace tvořit protein a gainer. Pokud je tato základní podmíka svalového růstu splněna, má smysl přidávat další suplementy, např. kreatin, HMB atd.

zacatek
autor: elena • datum: 24.05.2013
dalsi otazka, pritelovi jsme zakoupili pripravekEXTREME 24 hours. ted tu na obalu ctu,ze je to vylozene spalovač tuku! nejak se v tom nevyznam. on ale jeste potrebuje aby mu trosku pridalo i na svalove hmote,cvici 3 krat tydne. ten produkt je tedy jenom spalovac? je potreba jeste nejaky pro narust sv.hmoty? dekuji

Dobrý den, co se týká suplemetace podporující růst svalové hmoty, měla by bát volena v souladu s tímto článkem.

zacatek
autor: elena • datum: 21.05.2013
tak nejak nevim kde mam zacit teoreticky vsechno vim,co se jidelnicku tyce,ale vic me trapi posilovani,abych si spis neublizila. ted ohledne pripravku co jsem koupila,to davkovani je pro vsechny vahove kategorie stejny,nebo?

Co se týká tréninku, je nejvhodnější variantou prvních pár lekcí absolvovat pod vedením osobního trenéra. Pomoci vám mohou také články v sekci trénink.

Od každého přípravku užívejte dvě cps ráno před snídaní a před tréninkem.

zacatek
autor: elena • datum: 21.05.2013
dobry den. u nas ve meste bohuzel s treninkem je bida,mam tri deti a jsem vytizena casove. chci ale zacit posilovat a tvarovat postavu,svaly jsou ochably. merim 163 cm a podarilo se mi zhubnout na 55 kg. objednala jsem tito pripravky Carnitech (ATP Nutrition) Karnitin Pyruvat (ATP Nutrition) tak jestli je mozne on-line nejaka poradna? dekuji

Dobrý den, co přesně potřebujete poradit?

Strava
autor: Tomáš • datum: 26.03.2013
Dobrý den,opět vás zdravím.Chtěl bych poprosit o radu ohledně výživy.Jestli by jste mi mohli poradit ověřené doplňky stravy při nabírání svalové hmoty.Co všechno bych měl brát ?

Dobrý den, určitě bych doporučil volit nejdříve ty základní, jako je kvalitní multivitamín, protein, nebo kreatin. Velmi užitečné rady v tomto směru nabízí tento článek.

Objem
autor: Dilen • datum: 26.03.2013
Dobry den.je mi 16 let mam 75kg a vysku mam 191. Od doby co posiluju (cca) rok jsem se snazil nabrat svalovou hmotu, ale nedari se mi. Zkousel sem veskere jidelnicky. Mel sem gainer od amixu. Momentalne mam infusion black protein od nutrexu. Proto bych se chtel zeptat, jestli by nebyly nejake stranky nebo rady ohledne nabrani svalove hmoty a objemove cviky. Predem dekuju za odpovedi

Dobrý den, na stránkách Ronnie.cz najdete opravdu velké množství článků o výživě i tréninku. Namátkou bych doporučil tento (výživa) a tento (trénink).

X
autor: Tomáš • datum: 25.03.2013
Nemohl by jste mi prosím poradit nějaké cviky při kterých by se mi svaly pěkně srovnalydo stejného poměru ? ? Předem děkuji.

Dobrý den, na to je opravdu třeba osobní konzultace, rady po internetu vám nepomohou.

Nesymetrická postava
autor: Tomáš • datum: 23.03.2013
Dobrý den,je mi 15 let a už asi rok posiluju.Začal jsem si všímat že mám pravou část těla vypracovanější nejen u bicepsu ale také mé pravé prso je mnohem vytvarovanější než to druhé.Chtěl bych vás proto poprosit o radu co dělat.Předem děkuji.

Dobrý den, je třaba ve vašem okolí vyhledat osobní trenéra. Ten provede potřebnou diagnostiku a doporučí vám, jak máte postupova.

Doporučení vitamínů a minerálů
autor: Zdeněk • datum: 19.12.2012
Dobrý den, cvičím teprve 3 měsíce, ale už mě začali bolet koleno a ramena, jestli to je třeba tím že jsou namáhané a tak. Chtěl bych se proto zeptat jaké by jste mi doporučili vitamíny a minerály, nechci si kupovat věci jako jsou v televizi(většinou pro starší lidi) pač jím moc nevěřím a je mi teprve 20, tak jestli by jste mi doporučili nějaký chytrý doplněk. Děkuji.

Dobrý den, doporučuji zařadit na cca dva týdny pauzu, nechat tělo pořádně odpočnout a nastudovat co nejvíce informací o tréninku. Uvedené bolesti velmi pravděpodobně souvisí s přetížením a špatnou technikou cvičení.

Z vitamínů bych doporučil např. Nexgen.

kreatin
autor: Petr • datum: 19.12.2012
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli užívání kreatinu (přimíchán do gaineru, cca 3g dávka)může mít nějaký negativní vliv činnost srdce? Děkuji za odpověď.

Dobrý den pokud jste zdráv, tak ne. Pokud máte se srdcem problém, určitě je nutná konzultace s lékařem.

Jídelníček
autor: Vojta • datum: 15.10.2012
Dobrý den, chtěl bych se zeptat kolik g sacharidu bych měl denně příjmout, jestliže měřím 184 cm a vážím 65kg, používám CFM Gainer 1, BCAA a Ultra Amina. Děkuji za odpověď

Dobrý den, na to nejde zcela přesně odpovědět. Je to závislé na vašich tréninkových cílech a náročnosti tréninku.

Musíte experimentovat a najít pro sebe to vhodné množstí. Obecně to může být 4-8 g na kg TH.

vitaminy
autor: anonym • datum: 04.10.2012
Dobrý den chtěl bych pomoct při vyberu nějakych multivitaminových tablet?(třeba od walmarku)

Dobrý den, z naší nabídky vám mohu doporučit např.  NexgenMulti Mega Sport nebo  Multivitamín s minerály 42 složek.

natural protein + glutamin
autor: DK • datum: 02.09.2012
Dobrý den cvičím už 3 měsíce a dostal jsem se k otázce jestli mám začít brát nějaky protein ale takový který nebude mit negativní učínek na játra a trener v posilovně mi dopručili brat natural protein od reflexu spolu s glutaminem je to dobré?

Dobrý den, dovolím si vás trochu poopravit, necvičíte už 3 měsíce, ale teprve 3 měsíce.:-)

Použití proteinu je v pořádku, a co se týká glutaminu, může být, ale nemusí. Umím si představit, že zatím bude stačit jen protein.

Pokud byste chtěl levnější variantu proteinu, doporučil bych  Professional WPC 80 + sáček ZDARMA!.

Doplňky stravy i během volna
autor: Ondřej Štín • datum: 03.08.2012
Děkuji za rychlou odpověď. Mám ještě jeden dotaz. V případě užívání proteinů, pijou se i ve dnech, kdy necvičím? Tzn. když cvičím obden, tak proteiny mám pít každý den nebo jen ve dnech, kdy cvičím? Předem děkuji za odpověď

Dobrý den, proteinové doplňky byste měl užívat tak, abyste doplnil denní příjem bílkovin. Doporučuji přečíst tento článek, kde naleznete užitečné informace a rady.

Tloustnutí po doplňcích stravy
autor: Ondřej Štín • datum: 03.08.2012
Dobrý den. Přejdu rovnou k dotazu, cvičím 3 měsíce. Ke svým 183cm mám 76kg. Trápí mě trochu přebytek tuku, ale to plánuji teď zredukovat dietou a redukčním tréninkem. Chci se optat, chci nabrat trochu svalové hmoty a vytvarovat je. Přemýšlel jsem o doplňcích stravy, konkrétně o proteinech. Ale kamarád mi tvrdí, že se po proteinech tloustne, což bych dost nerad. Můžete mi prosím potvrdit nebo vyvrátit jeho tvrzení? Děkuji za odpověď

Dobrý den, tloustne se tehdy, když Váš kalorický příjem převyšuje kalorický výdej. Proteiny jsou také kalorie, takže teoreticky se mohou tuky ukládat i při vysokém příjmu bílkovin. V praxi je to ovšem trochu jinak a roli hraje nejem množství kalorií, ale i jejich druh, hladina inzulinu atd. Abych tedy co nejjednodušeji odpověděl na vaši otázku - při běžném užívání proteinů se nežádoucího přibírání tuku rozhodně obávat nemusíte.

jídelníček
autor: Josef • datum: 19.07.2012
Dobrý den.chtěl bych vas poprosit o zaslání jídelníčku,bez nejakých gaineru,proteinu,keratinu .. atd..děkuji za zaslání.

Dobrý den, informace o stravě, a to včetně jídelníčků nalezente zde.

kreatin
autor: Filip • datum: 16.07.2012
Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli CEE 1000 je na růst svalů,a tvarováni svalů.Děkuji za odpověd.

Dobrý den, kreatin je velmi účinný suplement, ale mnohem více závisí na vaší stravě, tréninku, odpočinku atd.

tvarování
autor: Michal • datum: 16.07.2012
Dobrý den,chtěl bych se zeptat jaky gainer je nejlepši na nabrání svalů a tvarování svalu?Děkuji za odpověd.

Dobrý den, doporučuji přečíst tento článek, pomůže vám s výběrem vhodného gaineru.

Váha
autor: David • datum: 15.07.2012
Dobrý den,vážím 58kg a potřeboval bych přibrat na 70kg co mám užívat? Děkuji za odpověd.

Dobrý den, základem vašeho snažení musí být zařazení odpovídajícího stravovacího režimu a vhodného tréninku.

Ze suplementů doporučuji gainer, např.  Compress B. I. G.. Dávkujte ho 3 x denně po cca 70 g.

potřebuji poradit
autor: David • datum: 15.07.2012
Dobrý den,chtěl bych se zeptat od kolika let mužu jist gainer ? Děkuji za odpověd.

Dobrý den, pokud se zvolí vhodný gainer, klidně od 14-15 let.

Dotaz
autor: Isaac • datum: 19.05.2012
Dobrý den, je možné kombinovat BCAA Complex 2200 s Dymatize Z-Force (zvyšování hladiny testosteronu) při redukci tukových zásob a následném nabírání svalové hmoty? Případně jak je dávkovat.Děkuji za odpověď

Doberý den, BCAA před a po tréninku. Z-Force před tréninkem a večer před spaním.

problem
autor: Tomas • datum: 24.04.2012
Zdravim .. mam gainer aone mass 30 mam 82-83kg potrebujem nabrat na 90kg... ako by som to mal davkovat? aby som tolko nabral ?

Dobrý den, je třeba si uvědomit, že nezáleží jen na gaineru, ale především se musíte odpovídajícím způsobem stravovat a vhodně trénovat.

Dávkování gaineru je popsáno v tomto článku.

Cukry
autor: Dejv • datum: 26.03.2012
Dobry den, omluva za muj nejapny dotaz,ale pokud jsou gainery cukry,nevyplatilo by se davkovati se treba fruktozou,nebo klasickym bilym cukrem. Myslim hlavne po narocnem silovem treninku. Dekuji

Dobrý den, gainery obecně obsahují mix maltodextrinu, dextrózy, případně fruktózy, palatinózy (např. u Go Pro 30), či dalších druhů sacharidů.

Další věcí je samozřejmě obsah nezbytných bílkovin, případně vitamínů, minerálů, trávicích enzymů apod.

Řepným cukrem (sacharózou), ani samotnou fruktózou je určitě nenahradíte.

Váha a víška
autor: Deni • datum: 23.03.2012
v dubnu mi bude 12 let měřím asi 157 cm a vážim 43 kg je to doře :?Děkuju za odpověď.

To neumím posoudit, ale předpokládám, že pokud by bylo něco špatně, dětská lékařka by to již řešila.

Vek k výživovým doplnkom
autor: Dalibor • datum: 29.02.2012
Mám 15 rokov a cvičím už druhý rok. Chcel by som sa spýtať, či je vhodné v mojom veku užívať nejaké výživové doplnky stravy na podporu rastu svalov a ak áno, aké? Ak nie, aký je vhodný vek?

Dobrý den, doporučil bych zařazení proteinu a případně také gaineru.

Podrobnosti o těchto suplementech a to včetně dávkování naleznete zde a zde.

chci přibrat ale nemít svaly!!!
autor: Kristýna • datum: 25.02.2012
ahoj chtěla jsem se zeptat...mněřím 170cm vážím 42kg a je mi 16let...jsem holka...chtěla jsem se zeptat jak přibrat na váze ale nechci mít žádné svaly...ad jim jak jim proste nepriberu...nemam zadnou nemoc a ani stitnou zlazu proste nic...mate nejake tablety na stloustnuti???ale (ale nechci mít svaly!!)nejake steroidy?..hlavně žádne svaly jen přibrat tuky...prosíím napiste mi na email...děkuji Kristýna

Dobrý den, pokud chcete nabírat pouze tuk, pak bych jako jedinou vhodnou možnost viděl zařazení nějakého sacharidového koktejlu. V první řadě ale bude nutné zaměřit se na stravu, protože ta je rozhodující, ať už chcete tělesnou hmotnost redukovat, nebo zvyšovat.

Fotbalista
autor: Filip • datum: 25.02.2012
Dobrý den, je mi 16 let mám 185cm a 76 kg, hraju aktivně fotbal jenže jsem moc slabý a nemám žadnou sílu, potřeboval bych něco jak na objem tak na sílu co byste mi doporučoval ? děkuji

Dobrý den, doporučil bych použití gaineru a to zejména po tréninku. V případě potřeby ho můžete použít také během dne a to např. jako doplněk k snídani či svačině.

protein
autor: RobIN • datum: 21.02.2012
Dobrý den, chtěl bych se zeptat kolik gramů proteinů bych tak přibližně měl brát, když mi je 16, měřim 174 cm a vážim 66kg, denně cvičim s vlastní váhou a občas fitko, stravu dodržuji přesně. Děkuji

Dobrý den, denně souhrně přijímejte 2 gramy proteinu na 1 kilogram Vaší tělesné váhy.

Bench
autor: Katee • datum: 18.02.2012
Dobrý den, jsem holka je mi 14 let,měřím 163 cm a vážím 56 kg. Na benchi zvedám 30 kg. Zvednu to osmkrát.Všichni říkají že je to moc na můj věk a ptají se mě jestli má moje trenéra vůbec kurz.Ona má ale já se chci zeptat jestli je to v mém věku normální zvedat tolik a nemůže mi to něják ovlivnit zdraví?Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, pokud cvičíš pod dohledem trenérky, tak určitě ví, jakou máš kondici a zda je uvedená váha pro tebe bezpečná.

Každé tělo je jiné a zatížení zvládá odlišně. Pokud zvládáš cvik technicky správně a celkově je trénink dobře naplánován s ohledem na věk, mělo by to být v pořáku.

jak vybrat ten správný?
autor: Martin • datum: 16.02.2012
Děkuji, přečetl jsem si článek o proteinech a ptám se, který druh syrovátkového proteinu je pro mě (ektomorf) nejvhodnější...

Dobrý den, vyzkoušejte například WPC 80, Combat Powder, nebo Whey Core 100.

jak vybrat ten správný?
autor: Martin • datum: 12.02.2012
Děkuji za odpověď. Ještě by mě zajímalo, jak v dnešní rozmanité nabídce výrobců suplementů vybrat ten, který mi bude nejlíp sedět?Čeho bych se měl držet a vyvarovat?

Dobrý den, s výběrem proteinů a gainerů vám pomůže tento článek o proteinech a tento o gainerech.

dlouhodobé užívání suplementů
autor: Martin • datum: 12.02.2012
Chci se zeptat, když budu pravidelně posilovat,jak dlouho můžu suplimenty brát,především gainery a proteiny.Nehrozí mi to při dlouhodobém užívání zdraví?

Dobrý den, gainery a proteiny můžete zcela bez obav užívat dlouhodobě. Samozřejmě je třeba dávkování průběžně upravovat s ohledem na tréninkovou zátěž a stravovací režim.

otázka
autor: Ondra • datum: 30.01.2012
Dobrý den, Je mi 15 let měřím 180cm, vážím 70kg a chtěl bych používat kreatin, ale rodiče jsou proti a chtějí mi to zakázat. Proto se chci zeptat jestli to má nějaké negativní účinky na mozek a vývoj těla. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, kreatin je pro zdravého člověka zcela bezpečný a žádné negativní účinky nemá.

Osobně v tomto věku považuji použití kreatinu za předčasné a také poměrně zbytečné. Velmi dobré výslekdy můžete dosahovat i bez kreatinu. Stačí vhodná a pravidelná strava, pravidelný trénink a dostatek odpočinku.

V případě potřeby je ze suplementů možné použít protein či gainer.

otázka
autor: Kevin • datum: 22.01.2012
Dobrý den, je mi 17 let a vážím 66-67kg. S posilováním teprve začínám a potřeboval bych nabrat svalovou hmotu. Zatím používám kre-alkalyn 1500 a protein 70%. Je tato kombinace dobrá ? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, obecně je kombinace v pořádku, ale jako začátečník kreatin vůbec nepotřebujete.

Nejvíce pozornosti musíte věnovat stravě, se stravou vám může pomoci tento článek. Ze suplementů bych k  proteinu ještě přidal gainer, např.  Mass Freak. Gainer je vhodné užívat zejména po tréninku a v případě potřeby i během dne, např. k svačině.

Rada
autor: Jan • datum: 10.01.2012
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli Anabol 5 se dá kombinovat s BCAA a Creatinem (monohydrat)... A nabrat bříšní svaly... Děkuji

Dobrý den, kombinace suplementů je možná, ale jen jejím použitím žádné svaly „nenaberete“.

prosba
autor: Martin • datum: 09.01.2012
Dobrý den, mám dotaz asi jako spousty rodičů. Syn má 14 let myslím že je celkem vyspělý? Celkem dost ho vzalo posilování a kulturistika. Je vhodné v těchto letech dělat silovou kulturistiku ?? Na jaké cviky si dát pozor??? Co mu může ublížit ? Děkuji za radu. M

Dobrý den, trénink ve fitku v tomto věku je zcela bezproblémový, ale samozřejmě pouze v případě, že je vykonáván správně. Doporučil bych tedy svěřit syna do rukou zkušeného osobního trenéra, který dohlédne na to, aby trénink splňoval všechny požadavky tréninku začátečníka ve vývinu.

Doplňky
autor: Jan Vondráček • datum: 22.11.2011
Dobrý den, rád bych Vás poprosil o radu ohledně doplňků při posilování. Je mi 21 let, vážím 114 kg a měřím 203. 3x týdně jedu anaerobní cvičení (sepsané trenérkou), 3x týdne aerobní cvičení. Rád bych samozřejmě shodil ty kila tuku, ale také postupně začal nabírat svaly. Mohl bych Vás poprosit o doporučení, které by mi mohli napomoci? Děkuji moc.

Dobrý den, doporučuji Vám zakoupit si aminokyseliny BCAA Pure ( vždy ihned  po tréninku) + středně koncentrovaný proteinový koktejl Professional WPC 60 ( jako náhrada stravy 1-2x během dne) + Carniform ( 1 amp vždy před cvičením).

zakazane latky
autor: Peter • datum: 21.11.2011
Takze mozem povedat ze su zcela neškodne,a ziadne nedovolene latky neobsahuju?vdaka

Jak již jsem uvedl, žádné zakázené látky neobsahují.

zakazane latky
autor: Peter • datum: 21.11.2011
Dobry den,chcem sa spytat ci proteiny alebo gainery obsahuju aj nejake zakazane latky,ktore by mohli byt brane ako doping?Vdaka za odpoved.

Dobré den, ne, nic takového samozřejmě neobsahují.

protein
autor: Lolec • datum: 20.11.2011
Takze mam to chapat tak,ze pokial budem protein uzivat v rozumnom mnozstve to jest 1,2x denne a to rano a ihned po treningu,ziadne riziko nehrozi?Inač som zdravy,nie som alergik na laktozu,posilujem cca 1rok,ale toto bude moj prvy suplement tak sa chcem uistit na vsetky mozne rizika.

Ano, přesně tak. Pro podporu růstu svalové hmoty se obecně doporučuje přijímat cca 2 g bílkovin na kg TH.

Posilovna
autor: Dominik • datum: 20.11.2011
Chtěl bychse zeptat je bude mi 14 let v dubnu a chodím do posilovny a nekdo mi rika ze to neni vhodny tak bych se chtel jenom zeptat jestli muzzu chodit nebo ne dekuji.

Dobrý den, pokud budeš cvičit technicky správně, věnovat dostatek času regeneraci, není v tom problém. Určitě bych minimálně pro začátek doporučil trénovat pod dozorem někoho zkušeného, nejlépe osobního trenéra.

protein
autor: Lolec • datum: 20.11.2011
Zdravim,nedavno som sa dočital zevraj konzumacia proteinu moze sposobit zlyhanie obličiek,ked sa jeho mnozstvo prezenie.Je to pravda alebo boli testovane a su absolutne v poriadku?Vdaka za odp.

Dobrý den, pokud jste zdráv a nebudete přijímat exrtrémě vysoké dávky bílkovin, nemůže vám protein ublížt. Je to stejné jako, když jíte maso či jiné potraviny obsahující bílkoviny.

Rada
autor: Michal • datum: 16.11.2011
Dobrý den, je mi 18 let, měřím 178 cm a vážím 62 Kg. Běhám, hraji fotbal,a jezdím na kole. Chodím do posilovny už rok, takže mám na sobě vypracovaný určitý základ, poradil by jste mi nějaký přípravek ?

Dobrý den, použil bych osvědčenou kombinaci protein + gainer + kreatin, např. v tomto složení:  Professional WPC 80 + tyčinky Hydro Protein Bar ZDARMA!Mass Gain 14Creatine Monohydrate Creapure.

postava
autor: decoN • datum: 06.11.2011
mam 15 rokov 180cm a 62kg ako by som mohol pribrat cim skor? musim brat nejake proteíny alebo sa da v pohode aj normálnym jedlom a akým? ..ja jem dost ale vsetko čo pride pod ruku :) lebo velmi chcem pribrat..teraz som začal cvičit a neviem že ked cvičim tak asi aj chudnem však? to nechcem tak poratte ako pribrat :)) vopred dakujem.

Dobrý den,

pro přibírání je rozhodující především kvalitní strava. Pro inspiraci bych Vám doporučil například tento článek, kde najdete mimo jiné i praktickou ukázku objemového jídelníčku. Z doplňků Vám jako začátečníkovi bohatě postačí kvalitní protin, například WPC 60.

protejny
autor: Dominik • datum: 05.11.2011
Dobrý den je mi 15a jsem diabetik. cvičím už pul roku nabral jsem trochu svalove hmoty mohl bych začit brat nejaky protejn i s moji nemocí??a jaky ? dekuji za odpoved.

Dobrý den,ano,v menších dávkách byste mohl používat např. Whey Protein 80 rozmíchaný ve vodě.

s.o.s.
autor: Tomáš • datum: 17.10.2011
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, že či je dobre cvičiť na hrazde ako úplný začiatočník? Počul som, že najlepšie sa naberá pri cvičení s vlastnou váhou. Mám 19r 185cm a 65kg takže som vlastne steblo. Je vhodné brať proteíny? Ak áno aké? ďakujem
Dobrý den, pokud technicky zvládnete shyby, pak je určitě zařaďte. Pokud chcete ale nabírat maximum svalové hmoty, bez činek to zdaleka tak dobře nepůjde. Pokud ve vaší stravě chybí bílkoviny, pak je vhodné jejich příjem zvýšit proteinovým doplňkem. Doporučoval bych zvolit klasický syrovátkový 70 - 80% protein.
Rada?
autor: Kuba • datum: 14.08.2011
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na pár věcí. Dříve jsem hrál závodně Házenou zhruba 6roků pak mě postihla Rakovina a mé svaly ochabli a přibral jsem na váze. Po zhruba roce po ukončení léčby jsem se rozhodl začít posilovat chodím zhruba 3x týdně do posilovny měřím 190cm a vážím 79kg. Otázka zní co by jste mi doporučily Protein, Sachariďák, Kreatin? Přibrat na váze nějak nepotřebuji spíše bych měl spálit tuk a nabrat svalovou hmotu. Potřeboval bych něco co není pro zdraví nějak škodlivé Děkuji.
Dobrý den, určitě nic nezkazíte zažřazením kvalitního proteinu a případně také gaineru. Gainer zařazujte pouze v době po tréninku. Užívání kreatinu bych odložil do doby, než vybudujete základní kondici. Vhodné bude zařazení kvalitního multivitamínu.
Rada
autor: Jarda • datum: 20.07.2011
Dobrý den, je mi 18 let, měřím 190 cm a vážím 90 kg. Cca před rokem jsem vážil 105 kg, podařilo se mi zhubnout asi zejména zvýšením běžného pohybu (chůze, jízda na kole, ...), dietu jsem nedržel. Váha po zhubnutí se již delší dobu drží. Teď bych chtěl začít posilovat a nabrat svalovou hmotu, je vhodné v mém případě používat nějaký přípravek? Jde mi o to, abych kvůli špatnému výběru nezačal opět nabírat na váze. Zatím plánuji cvičení doma, jelikož mam svaly hodně ochablé, posilovnu až později. Děkuji za radu.
Dobrý den, doporučil bych Vám středně koncentrovaný proteinový přípravek např. Extrifit WPC 60, dále můžete přidat BCAA ( ochrana svalové hmoty při dietním režimu a při zátěži).
Rada
autor: Matn • datum: 26.04.2011
Píšu k včerejší zodpovězené ozázce. Jaký ten protein,gainer a kreatin by jste mi doporučil?
Dobrý den, použil bych např. tuto kombinaci: COMPRESS B.I.G. + PROFESSIONAL WPC 80 + Creatine Monohydrate.
NO
autor: Ondra • datum: 26.04.2011
Dobrý den,v předešlé otázce je zmíněn přípavek NO,chtěl bycj se zepatat k čemu slouží a jaký je dobrý. Dikes Ondra
Dobrý den, NO výrobky (nitric oxide) jsou obvykle koncipovány jako předtréninkové stimulanty, které mají podpořit výkonnost na tréninku, zvýšit prokrvení (napumpování) svalů a dodat více energie.
Rada
autor: Martin • datum: 25.04.2011
Zdravím,Za měsíc mi bude 17, měřím 185 a váha je 80,civčím už pul roku,ze začátku jsem bral protein ale ted už ne, pak jsem zkusil kreatin phx a ted beru creatin ethyl ester od nutrendu. Do posilovny chdím 2xtydně a zbytek sportuju. Skoro vubec jsme nepřibral na objemu, na síle jen velmi málo. A taky jsme se chtěl zeptat jestli mi neuškodi nějaký přípravek NO a taky jak ho po případfě brát. Děkuji
Dobrý den, snažíte se přibrat a moc vám to nejde, tak proč zařazovat NO suplement, ten vám přibírání nepomůže. Nejúčinnější způsob, jak přibrat, je dlouhodobě zvýšit příjem energie, tedy více jíst. Ze suplementů bych použil kombinaci protein + gainer + kreatin.
suplementace
autor: Jakuboz • datum: 15.04.2011
Dobrý den je mi 17let a měřím asi 178cm a vážím 86kg chtěl bych se zeptat jakou správnou suplementaci byste mi doporučili pro co nejrychlejší narust svalové hmoty. Děkuji za odpoved
Dobrý den, vhodná suplementace vám může pomoci dosáhnou lepších výsledků, ale také nesmíte zapomínat na důležitost kvalitní a pravidelné stravy. Doporučil bych osvědčenou a velmi účinnou kombinaci protein + gainer + kreatin.
protein
autor: Dalibor • datum: 10.04.2011
Dobrý den, je mi 16 let, výška 186 cm, váha 83 kg. Cvičím už něco přes rok a a nedávno se mi začali objevovat strie. Chtěl jsem si koupit nějaký ten protein, ale nevím jestli si ho mám koupit, protože se bojím že ty strie se mi budou stále víc zvětšovat. Tak se chci zeptat jestli byste mi nějaký protein doporučil nebo mám cvičit bez proteinu. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, strie nesouvisí s užíváním doplňků výživy, ale s růstem a elasticitou kůže. Genetické dispozice k jejich tvorbě jsou u každého rozdílné, někomu se nedělají téměř vůbec a jinému naopak hodně. Vznikají tak, že se kůže nestihne přizpůsobit růstu těla a začnou se na jejím povrchu objevoval malé trhlinky.

To, jestli zařadit protein nebo nikoliv záleží na tom, jak kvalitní máte stravu. Pokud víte, že v běžné stravě nepřijímáte dostatek bílkovin, bude protein dobrou volbou. Zvolil bych libovolný 70-80%, nejlépe od českého výrobce (Extrifit, Nutrend, Promil, Aminostar apod.).

proteiny
autor: vojtěch • datum: 19.02.2011
Dobrý den, chtěl bych se zeptat ohledně proteinů, chtěl bych je začít užívat, ale mamka se bojí že je to zdraví škodlivé. mohl byste mi nabídnou nějaký protein který by mi vyhovoval a vysvětlit zdali jsou proteiny škodlivé?? děkuji za odpověď
Dobrý den, co se týká škodlivosti proteinů, je to stejné jako s bílkovinami z běžné stravy, pokud jich bude příliš mnoho, mohou působit zdravotní problémy. Jinak se není nutné zdravotní škodlivosti obávat. Dávkování proteinu závisí na Vaší tělesné hmotnosti a příjmu bílkovin z běžné stravy. Zařadit jej můžete v podstatě kdykoliv během dne tak, abyste zajistil rovnoměrný příjem bílkovin. Doporučuje se pro podporu růstu svalové hmoty přijímat cca 2 g bílkovin na kg TH, pro začátečníka je plně dostačující příjem 1,5-1,7 g bílkovin na kg TH. Do uvedeného množství se počítají bílkoviny z běžné stravy plus suplementy. Z konkrétních proteinů doporučuji např. Professional WPC 80.
pribranie
autor: Ján • datum: 27.01.2011
dobri den chcel by som sa spitan nieco na priberanie co najlepsie je na priberanie lebo mam 176cm a 65 kg a cvicim pravidelne a nedari sa mi pribrat ,potrebujem vašu radu :-)
Dobrý den, velmi častá otázka a stále stejná odpověď:-) Nejúčinnější způsob, jak přibrat, je dlouhodobě zvýšit energetický příjem, tedy více jíst. Ze suplementů bych doporučil použít gainer + protein. Vybírejte z osvědčených značek, např. ATP, Aminostar, Extrifit, Multipower, PhD, Nutrend, Promil, Compress Expand, Reflex.
Gainer rada
autor: Honza • datum: 02.01.2011
Dobrý den je my 14 let mohu používat gainer když sportuju a cvičím rok.
Dobrý den, ano, pokud privedelně sportuješ a potřebuješ doplnit energii, je možné gainer použít. Gainer používej zejména po tréninku.
Rada
autor: Filip • datum: 28.12.2010
Dobrý den, cvičím asi půl roku měřím 174cm a vážím 65kg což je řekl bych dost málo. Chtěl bych přibrat zkoušel jsem různé způsoby pravidelně jíst...byl mi doporučen sacharid ale bez výsledku. Mohli by jste mi něco doporučit popřípadě zaslat i nějaký jídelníček? Díky moc.
Dobrý den, s velkou pravděpodobností jste jedl málo. Bohužel není jiný způsob jak přibrat, než přijímat dlouhodobě větší množství energie. Doporučil bych prostudovat odbornou literaturu o výživě, např. Sportovní výživa . Informace o výživě naleznete také zde.
výška
autor: Filip • datum: 09.12.2010
Dobrý den, začal jsem chodit na Thaibox... potřebuji silné ruce a nohy + nějaké ty břišní svaly. Od kamarada jsem zjistil, ze nemam trenovat bricho, jinak neporostu. Je mi 15, 171 cm, 62kg. Mohu se vas zeptat, jestli sklapovačky a podobné věci na břicho ovlivni růst?
Dobrý den, tradiční rada od kamaráda a opět je špatná!! Břicho klidně cvičte, stejně jako další partie. Jen bych doporučil ze začátku trénovat pod odborným vedením.
Rada
autor: Radek • datum: 17.11.2010
DObrý den, chtěl jsem se zeptat anabolizéry jestli nemají nějaké vedlejší účinky a jestli jsou pro mě vhodné ( bude mi 17, cvičím už 2 roky mám 176cm a 77kg) pokud Vám to nějak pomůže k posouzení....Předem Děkuji za odpověď
Dobrý den, užívání anabolizérů by možné bylo, ale spíše je otázkou, zda to není zatím předčasné. Osobně bych se zatím držel základních, ale velmi účinných suplementů, gaineru, proteinu a kreatinu.
nadpis
autor: Milan • datum: 07.11.2010
A ještě sem se chtěl zeptat jestli mohu brat ňáké suplamenty je mi 11let.děkuji
Nedoporučuji. Nevidím to jako nezbytné. Pokud aktivně sportujete, záleží i na zaměření této aktivity a její úrovni.
nadpis
autor: Milan • datum: 07.11.2010
Dobrý večer,chtěl sem se zeptat odkolika let mužu brat spalovače tuku.děkuji
Hezký den. Záleží jaké, jestli děláte nějaký sport a je-li to nutné.
suplementace
autor: Tomáš • datum: 24.09.2010
Dobrý den, je mi 17 let, měřím 181 cm a vážím 73 kg. V říjnu to bude přesně rok co chodím do posilovny, za zmíněnou dobu jsem přibral 11 kg. Do posilovny chodím 4x týdně, se sparing partnerem cvičíme vždy 2 partie těla v 1 tréninku + břicho, či-li objemový trénink. V posledních měsících mi začala stagnovat váha, chtěl bych si koupit nějakou suplementaci, ale nevím, zda-li je to v mém věku vhodné(chtěl bych ještě vyrůst), navíc ze všech stran slýchávám, že suplementace má nepříznivé vlastnosti na funkci jater... Stále se rozmýšlím jestli do suplementů jít nebo ne, potřeboval bych nějakou radu co bych si měl koupit, protože jsem se o tyto výrobky nikdy moc nezajímal. Děkuji za odpověď Tomáš.
Dobrý den, suplementace se rozhodně nemusíte obávat, např. bych doporučil vyzkoušet gainer s vyšším obsahem bílkovin. Z konkrétních přípravků mohu např. doporučit Compress B. I. G. . Také by bylo dobré změnit trénink, inspiraci naleznete zde. Co se týká vlastního přibrání je to velice jednoduché, chcete-li přibírat, musíte zvýšit energetický příjem, tedy více jíst. Příjem vám také pomůže zvýšit konzumace gaineru.
otázka
autor: Milan • datum: 26.08.2010
tak to trochu zjednoduším kolik kg muže zvednout 10ti leté dítě.
To opravdu nevím, nikdy mě nanapadlo to zkoušet.
otázka
autor: Milan • datum: 26.08.2010
a ještě bych se chtěl zeptat kolik kg dat 10ti leté dítě,na jednu ruku zvednu 10kg.
Bohužel dotazu nerozumím a tudíž nejsem schopen odpovědět.
otázka
autor: Milan • datum: 26.08.2010
Od kolika ti let mužu brat proteiny.děkuji
Dobrý den, pokud jek tomu důvod, např. věnujete se sportu na závodní úrovní a potřebujete doplnit živiny, je možné protein či gainer užívat klidně od 14 let. Ale před začátekem užívání by měla určitě následovat konzultace s trenérem.
Vhodný doplňěk
autor: Jirka • datum: 16.08.2010
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jakou konkrétní výživu by jste mi doporučili. Cvičím přes 2 roky a posilovnu navštěvuji 3x týdně doteď jsem žádné doplňky nebral. Ale teď jsem se ,zasekl" i v růstu svalů tak i na zvedáni vah. Je mi 18 let měřím 178cm a vážím 76kg aktivně sportuji(florbal, in-line, tenis...). Až doposud jsem byl proti doplňkům,ale poté co jsem si četl vaše články jsem dospěl k tomu, že by jsem je mohl vyzkoušet. Ještě jsem se chtěl zeptat jestli je nutné cvičit nohy v posilovně když několikrát týdně chodím běhat a dělám dřepy(bez zátěže). Děkuji za odpověď.
Dobrý den. Veškerý trénink se dá rozdělit na anaerobní (svaly pracují na kyslíkový dluh a energetickým zdrojem jsou cukry) a aerobní (svaly mají dostatek kyslíku a organismus pracuje, v pozdější době při výkonu, na energetické substráty vznikající z tuků), tudíž posilovna je jiným pohybem než Vaše zmíněné sportovní aktivity. Dřepům se vyhýbat nemusíte, troufám si tvrdit, že Vám prospějí ve výkonnosti a síle. Co se týče výživy, pokud už nenabíráte, je důležité zvýšit zase energetický příjem, ale za chovat správnou skladbu jídelníčku, což je nejhlavnější fakt, který musíte splňovat, abyste nabíral opět hmotu. Gainer, po cvičení, Vám v tom může pomoci.
Schudnutie a rast zároveň
autor: Jakub • datum: 17.07.2010
Zdravím , dúfam , že mi budete rozumieť (: . Meriem 177cm a vážim 85-86 kg , mám 15r. Cvičím asi pol roka , pred tým som 4roky plával ( Z tohto športu mám väčšie kvardicepsy , lýtka a deltové svaly ) Bohužiaľ , časom , ako som prestal trénovať , nie , niesom ten tym , ktorý sedí 5hodín denne na PC , som hrával futbal , lyžoval sa , hokej , floorbal ale všetko len rekreačne 1-2krát do týždňa . V posilke cvičím všetky svalové partie , len pri drepoch sa bojím naložiť si viac ako 20kg , nemám problém dvíhať aj 70-80kg , ale veľmi sa bojím o kolená a o to , aby som si náhodou nezničil kĺby . Jeden kamarát - má 20rokov , si úplne zničil kĺby pravidelným drepovaním zo 100kg...Užívam L-carnitin pred tréningom 1000mg a v den necvicenia 500mg . Po tréningu si dám proteínový nápoj80 a pred spaním 2500mg tabletu aminokyselín . Deň po cvičení si dávam na raňajky proteín 80(srvátka) , desiata býva bud cottage-cheese alebo proteínová tyčinka alebo niečo takéto . Obed najčastejšie kuracie alebo morčacie prsia s varenou mrkvou / zemiakmi / ryžou a ku tomu 2 varené vajíčka . potom tréning a s ním aj proteíny a nakoniec večera (18:00-18:30) Tuniak vo vlastnej šťave s nejakou zeleninou a kúsok slnečnicového chleba , alebo niečo ľahké , žiadny extra veľký prísun sacharidov alebo tukov . Mám v pláne vyskúšať BCAA a termogénny spaľovač tukov . Myslíte , že v objemovom tréningu (Pri postave s relatívne dosť tukom) Bude treba veľa jesť , alebo bude stačiť normálna strava a telo si zoberie hmotu zo svojích zásob ? Ďakujem šéfe ;)
Dobrý den, nejdříve je nutné si uvědomit, že není možné nabírat svalovou hmotu a zároveň redukovat tuk. Jedná se o zcela rozdílné režimy, při nabírání pracujete s energetickým nadbytkem a při redukci tuku s energetickým deficitem. Je nutné si určit co je pro vás přednější, zda nabírání svalové hmoty, nebo redukce tuku a tomu přizpůsobit stravu a suplementaci.
Vhodný přípravek
autor: Olda • datum: 12.07.2010
Dobrý den, je mi 18 let, měřím cca 174 cm a vážím 60 kg. Hledám přípravek, který by mi pomohl nabrat svalovou hmotu a zrychlil regeneraci. Zajímám se o celkový rozvoj těla, běhám , jezdím na kole a zároveň posiluji, chci zpevnit moje břišní svalstvo a hrudník.Díky.
Dobrý den, pokud nejste úplný začátečník, doporučil bych vyzkoušet kombinaci protein + kreatin + gainer. Kombinace vám pomůže dodat tělu potřebné živiny pro trénink a regeneraci.
Tělo
autor: Michal • datum: 06.07.2010
DObrý den.Za měsíc mi bude 18let=výška 175cm váha 77kg.Cvičím 8 měsíců poctivě 3x až 4x týdně hlavně horní část těla(abych vypadal) během posledního měsíce zaznamenávám ,,zaseknutí´´ na stálé zátěži a nedaři se mi moc váhu zvýšit (cvičím objemovým způsobem).Proteiny zatím nepoužívám z důvodu kritiky rodičů. Dalším důvodem proč sem píšu je věc která mě začíná udivovat a to rozdílný objem párových svalů(cvičím je oba stejně se stejnou zátěží) a přesto je tvar a objem rozdílný(hlavně biceps) .Např křídla cvičím 2.způsoby a levou stranu mám výrazně vypracovanější než stranu pravou.Osobně na mou techniku cvičení kritika nebyla od trenéra ve fitku kde sme se byli zeptat na tento problém.mohli byste mi prosím aspoň přibližne oddůvodnit tento problém? a jestly je na čase použivat suplementy po 8měsících cvičení v případě že se chci dále rozvýjet.
Dobrý den, cvičíte hlavní horní část těla a stagnujete, co stím? Začněte pořádně cvičit nohy, takový náročný trénink nohou - dřepy dokáže donutit k růstu i zbytek svalových skupin !! Dalé zkontrolujte jídelníček, změňte trénink a klidně si dejte 7-14 dní pauzu a vrch těla necvičte. Proteinů či jiných suplementů se nemusíte rozhodně vůbec obávat a klidně je použijte a to zejména protein, gainer či kreatin. Co se týká rozdílné velikosti párových svalů je to zcela běžný jev, ale rozdíl by neměl být příliš výrazný, pokud je, je velice pravděpodbně chyba v technice cvičení.
Výška.
autor: Theo • datum: 29.06.2010
Ahoj.. je mi 16 let..chodím posilovat už rok asi 4 krát do týdne.Měřím jenom 169 cm..a vážim asi 60 kg.Bojím se že už nevyrostu..tak nevím jesli nemám se cvičením skončit..ˇ=( nechci bejt malej.=)
Dobrý den, pokud se dobře stravujete a trénujete přiměřeně věku a kondici, pak se nemusíte bát, že trénink jakkoliv negativně ovlivní Váš růst do výšky.
Rada
autor: Pavel • datum: 27.06.2010
Dobrý den, je mi 16, měřim 175 cm a vážim 63 kg a začal jsem cvičit od počátku roku asi do dubna,pak jsem měl zranění, a nyní jsem fit a chtěl bych začít něco dělat se svojí postavou, protože mi všichni kolem říkají,že mám pěkný svaly. Chtěl bych se vás zeptat, jak bych mohl dosáhnou většího objemu svalové hmoty, konkrétně jakou stravu bych asi měl konzumovat, pokud bych do ní nechtěl zahrnovat suplementy a pokud by to mělo být obyčené a všude dostupné jídlo. Jaký trénink byste mi jako začátečníkovi doporučil. Je to pro mě velmi důležité. Předem děkuji za odpvěď.
Dobrý den, informace o vhodné výživě získáte například v této knize a mnoho užitečných informací o tréninku naleznete zde.
Přípravek
autor: Pavel • datum: 27.06.2010
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat,jestli jsou nějaké vedlejší účinky u tohoto produktu: Professional CFM Iso 90 % a pokud bych ho po nějaké době přestal brát, jestli by to mělo na mě nějaký vliv (např. úbytek svalové hmoty atd.)A jestli jsou v tomto produktu ještě nějaké jiné látky,které by mohly vyvolávat případnou závislost.D ěkuji za odpověď.
Hezký den. Tedy....vedlejších účinků se bát nemusíte, pokud to nebudete přehánět a budete se držet doporučeného jednorázového množství v dávce a celkového denního příjmu bílkoviny cca. 2g/1kg hmotnosti. (doplňky + strava) Žádné látky způsobující závislost v produktu nejsou. Po ukončení suplementace proteinem, jakýmkoli, skutečně můžete ztratit nějaké procento svalové hmoty. Rychlost a množství úbytku záleží na vaší stravě a aktivitě.
Objem
autor: Mirek • datum: 04.06.2010
Dobrý den je mi 18.Měřim 180cm a vážim 87kg.Chodim posilovat Po až Pa. Potřeboval bych pomoc.3měsíce mi stagnuje výkonost na 100kg.A potřeboval bych to zvýšit na130kg. Děkuji.
Hezký den. Na to, aby Vám šlo nějak lépe poradit, je zde málo informací. Nevím nic víc, než že zvednete alespoň 1x 100kg. Na biceps? Nebo mrtvý tah, dřep, ramena...mohu jen hádat, že benchpress? A za jak dlouho 130kg? Jednou, vícekrát?Nevím co jíte, jak cvičíte, jaké máte doplňky... Ještě než se rozepíšete... Na tuto radu tady asi nebude prostor. Je to obtížné a ještě více takto na dálku. Doporučuji prostudovat nějaké články na daný problém. Základem možná bude změna tréninku.
Objem
autor: Denis • datum: 29.05.2010
Je mi 15.Chcem nabrat objemy a tak aby som nepresili biceps ako mam cvicit?A kedy zistim ze mam presileny biceps?Ak je biceps presileny da sa to zmenit?A chcel by som nabrat na ramena.
Dobrý den, osobně bych Vám doporučil konzultovat trénink s osobním trenérem ve fitku. ten Vám navrhne optimální postup a tréninkový plán.
Rada
autor: Honza • datum: 08.05.2010
Dobrý den. Jemi 17 let měřim 194cm a važím 85kg. Se cvičením teď začínám spíše doma(kliky, zkracovačky, činky apod.),pokud stíhám zajdu občas do posilovny. Stravu až tak moc nehlídám, vyhýbám se sladkostem,snažím se jíst pravidělně a s mírou. Potřeboval bych se hlavně zbavit podkožního tuku v břišní oblasti a vyrýsovat břišní svaly+hrudník+nabrat svalovou hmotu. Prosil bych o radu jaké cviky a na co se víc zaměřit případně jaké doplňky stravy nebo pro nabrání svalové hmoty použít.A jaký vliv na to může mít fotbalový trénink 2x do týdne. Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, v první řadě bych doporučil prostudovat tyto články věnováné problematice tréninku a tyto články o výživě. Po prostudování získate mnoho konkrétních a užitečných rad o stravě a tréninku. Případné doplňující dotazy vám rádi zodpovíme. Fotbal 2 x týdně je dobrá sportovní doplňková aktivita, která vám pomůže redukovat podkožní tuk.
Rada
autor: David • datum: 03.05.2010
Dobrý den, je mi 16let, cvičím asi 4měsíce, většinou 3krát týdně, někdy 2krát, když se nedomluvíme se sparingpartnerem (bez něj nechodím), chtěl bych se zeptat jestli je vhodné v mojem věku držet nejakou dietu, která by vedla k rychlejšímu nárustu svalové hmoty. Vím, že by nebylo nejlepši držet dietu, kterou drži kulturisti okolo 25 let, a proto bych chtěl poprosit o pomoc s jídelníčkem, byl bych moc vděčný za odpověď a případně nějaký kontakt, protože řešit jídelníček nebude jen tak :) Předem díky za odpověď David :)
Dobrý den, objem přípravu má tu výhodu, že je možné se "stravovat poměrně běžným způsobem ". Důležitá je pravidelnost, jezte cca každé 3 hodiny, nekonzumujte zbytečně moc živočišných tuků a jednoduchých sacharidů ve formě sladkostí. Preferujte komplexní sacharidy,celozrné pečivo, ovesné vločky atd. Doporučil bych vám ke studiu výživy knihuSportovní výživa. Kniha je napsáná velmi srozumitelně a poskytne vám mnoho cenných rad jak se vhodně stravovat.
Rada
autor: Martin • datum: 26.03.2010
Dobrý den, je mi necelých 20 let, měřím okolo 190 cm a vážím pouhých 68 kg. Cvičím cca půl roku a dá se říct i pravidelně (3x týdně). Sám i vím, že moc nejím. Proto bych se chtěl zeptat, co byste mi doporučil za doplňky. Na nabrání svalové hmoty a zároveň i nějaký doplněk stravy, když to s jídlem není nějak slavné... Předem děkuji za odpověď a s pozdravem Martin
Dobrý den, určitě bych doporučil zkvalitnit stravu, což je naprostým základem bez kterého nedosáhnete požadovaného cíle. Ze suplementů bude zatím dostačující použití gaineru. Doporučuji Compress B. I. G. , tento gainer je svým složením vhodný i jako náhrady stravy.
Rada
autor: patrik • datum: 23.03.2010
Dobrý den, je mi 17 let vážím cca 65 kg a měřím 173 cm. Chtěl bych se zeptat, jestli stačí posilovat doma,když chci nabrat pár kg a posílit postavu (všelijaké kliky, posilování s jednoručkou,sklapovačky ) a přemýšlel jsem o zavedení kreatinu, tak se ptam jestli to je dobrá volba? Vím, že posilovna je x krát lepši, ale čas mi to nedovoluje..Děkuji za odpověď
Dobrý den, samozřejmě i domací cvičení může přinést zlepšení, ale pro dosažení výraznějších výsledků je nutné pravidelné cvičení se zátěží-činkami. Použití kreatinu je pro vás zatím zbytečné.
Rada
autor: Petr • datum: 14.03.2010
Dobrý den, je mi 24let a vážím asi 75kg, cvičím už asi od patnácti s různými přestávkami, pracuji jako stěhovák takže výsledky se dostavují vždy dost rychle,stravu nějak zvlášť neřeším,jím když mám hlad. Potřeboval bych nabrat nějaké to kilo stačilo by tak 5kg ale prostě mi to nejde,jsem spíš šlachovitý a vyrýsovaný což mi vyhovuje, ale chtěl bych něco nabrat. prosím poraďte jaký doplněk si u vás zakoupit abych nabral na váze ale přitom nestloustl, samozřejmě k tomu budu pravidelně cvičit, dříve jsem zkoušell bcaa a myslím že výsledky to mělo, tak nevím jestli koupit opět to samé a nebo udělat změnu. díky za odpověď
Dobrý den, pokud chcete přibrat bude nutné začít řešit stravu a jíst pravidelně a přijímat dostatečné množství živin a to zejména sacharidů, bílkovin a tuků. Ze suplementů bych doporučil Compress B. I. G. . Přípravek je svým složením vhodný i jako náhrada stravy.
Pripravek
autor: Honza • datum: 10.03.2010
Dobrý den, je mi 17 let (vážím 75kg a měřím 180cm). Posiluji 3x týdně zhruba půl roku. Chtěl bych se zeptat na nějaký ověřený přípravek pro maximální nárůst svalové hmoty pro mě vhodný. Děkuji za odpověd
Dobrý den, doporučil bych vyzkoušet kombinaci gaineru s vyšším obsahem bílkovin + kreatin, např. Crea Pure + Compress B. I. G. .
Anabolizéry
autor: Filip • datum: 19.02.2010
Omlouvám se za špatný výklad otázky a vlastní neznalost přených názvů. Samozřejmě jsem měl namysli anabolizéry, které nabízíte na vašem e-shopu.
Dobrý den, ze zdravotního hlediska se není čeho obávat, spíše je otázkou, zda není užívání těchto přípravků zatím předčasné. V tomto věku, dostatečném spánku a při kvalitní stravě nemůže být regenerace větším problémem a pokud máte s regenerací problémy je spíše vhodné zamyslet se nad četností tréninků a případně mírně zvolnit tempo.
Anabolizéry
autor: Filip • datum: 19.02.2010
Dobrý den, mám 17 let měřím 185 cm a s váhou se pohybuji kolem 75 kg pravidelně cvičím 2 roky a s užíváním gainerů, proteinů a kreatinu zkušenosti mám avšak mi stále vrtá hlavou jaký budou mít na můj organismus dopad Anabolika, cvičím 5 dní v týdnu a stravu mám optimální, chtěl bych k maximálnímu nárustů svalové hmoty a hlavně regeneraci využívat již zmíněné Anabolika, snese to můj oragnismus a neřadí se využívání anabolik do Nepřírodní kulturistiky ? Předem díky za odpověd.
Dobrý den, z dotazu není patrné, co přesně si představujete pod slovem anabolika, zda se jedná o anabolické steroidy (látky ve sportu zakázané ) či anabolizéry (tyto suplementy ).
Výživa
autor: Lukáš • datum: 06.02.2010
Dobrý den, chtěl bych se zeptat je mi 15 let a podle posledního měření a vážení mam cca 172 cm a 80-82 Kg cvičím každý den, ale nevydávám ze sebe uplně všechno, všude se dočítám že na stravě hodně záleží ale žádný zvláštní jídelníček nemám jím kdy chci a co chci (když mam hlad a podle toho co je :) ) jeden známý taky nemá žádný zvláštní jídelníček je mu 20 a postavu má dost dobrou tak se chci zeptat jestli bych si měl sestavit nějaký jídelníček a přidat ve cvičeni k nabrání hmotnosti předem děkuji za odpověď (jediné místo s menším nadbytkem tuku mám na břiše, zřejmě díky stravě )
Dobrý den, domnívám se, že v tomto věku je dodržování přesně daného jídelníčku zbytečné. Snažte se jíst pravidelně cca každé tři hodiny, nepřijímejte zbytečně velké množství jednoduchých cukrů (sušenky atd. ) a pokud možno se vyhýbejte uzeninám, dejte přednost kvalitnímu masu. Silový trénink každý den je spíše na škodu, cvičte max. 3 x týdně a v dalších dnech se věnujte doplňkovým sportům.
Břicho
autor: David • datum: 25.01.2010
Dobrý den, měl bych dotaz ohledně doplňku stravy při posilování břišního svalstva. Je mi 16let měřím 178cm a važím 74kg. Posiluji doma na šikmé lavici a chtěl bych od vás doporučit nějaký doplněk stravy. Ještě nikdy jsem nic takového nepoužíval. Předem díky za odpověd David
Dobrý den, při tomto tréninku je plněně dostačující upravení stravovacího režimu, jíst pravidelně, omezit jednoduché cukry a nepřehánět to s tuky.
Rada
autor: Roland • datum: 22.01.2010
Dobry den, Chcem sa este opytat ci môzem brat naraz Nitric Oxide Expander od Aminostaru, ktory obsahuje tri-kreatin malát a Creatine Monohydrate od Aminostaru. Dakujem
Dobrý den, ano, kreatin monohydrát můžete použít. Při kombinaci s nitrixem bude dostačující užívat kreatin 1 x denně v množství 5 g. Kreatin dávkujte zejména po tréninku.
rada
autor: Roland • datum: 19.01.2010
Dobry den, Je mi 19 vazim 75kg meriam 190cm. dochadza mi druhe balenie Gaineru ktory kombinujem s kreatinom no mam pocit ze sa mi to dost prejavuje na bruchu aj ked pravidelne cvicim aj brusnu partiu a velmi mi to zväcsovanie brucha vadi. Nemyslite, ze by som mal prejst s gaineru na protein ? Dakujem
Dobrý den, pokud přibíráte větší množství podkožníhu tuku je vhodné snížít energetický příjem. Můžete snížit dávkování gaineru, nebo jej nahradit proteinem, např. Pure Whey.
Prosím o radu
autor: Tomáš M. • datum: 12.01.2010
Dobrý den, Je mi 19 let, vážím 74kg, měřím 185cm. Před dvěma týdny jsem "vyjedl" balení TRUEMASS gaineru, který jsem užíval spolu s Creatine Micronized (u creatinu by teď měla následovat pauza v užívání). Přibral jsem 4kg. Chtěl bych i nadále co nejrychleji nabírat (ideálně na 80kg), a tak se ptám: Co by ste mi doporučili za přípravek ? Ocenil bych rychlou regeneraci svalů, rychlý růst, nabírání hmoty. Předem děkuji za odpoveď, S pozdravem - TM.
Dobrý den, zůstal bych u gaineru a po pauze opět zařadil kreatin. Jedná se o kombinaci, která Vám dobře funguje a není důvod ji měnit. Z gainerů bych Vám doporučil vyzkoušet Compress B. I. G.. Jedná se o velmi kvalitní gainer s unikátním a vysoce účinným složením.
dávkování
autor: gorcig • datum: 03.01.2010
Dobrý den, mám jednoduchý dotaz - měly by se proteinové suplementy brát každý den, nebo jen v den cvičení? Díky
Dobrý den, přesné dávkování proteinu je závislé na přijmu bílkovin z běžné stravy. Čím více bílkovin přijmte z běžné stravy, tím méně potřebujete konzumovat proteinové přípravky. Doporučený příjem bílkovin při budování svalové hmoty je cca 2 g na kg TH, dle tohoto doporučení si upravte příjem bílkovin v tréninkových i netrénikových dnech.
rada
autor: Petr Gál • datum: 04.12.2009
Dobrý den mám problémy s přibíráním vážím 55 kilo chtěl bych poradit něco na přibrání děkuji za odpověď.
Dobrý den, pomůže kvalitní trénink, kvalitní jídelníček a z doplňků bych volil přípravky z kategorie gainerů.
kreatin
autor: aod • datum: 15.11.2009
dobrý den posiluju již 2 roky měřím 175 cm a vážím 72kg první rok a půl jsem cvičil bez doplńků ale asi před půl rokem sem si pořídil protein a ten sem dobral kamarád si koupil kreatin a dal mi ho zkusit a musím říct že s ním to bylo no prostě něco co sem ještě nezažil a uvažoval jsem o objednávce kreatinu ale slyšel jsem že kreatin níčí srdce a tahá vodu do svalů a zmenšuje sílu a chtěl bych se tedy zeptat co je na tomto tvrzení pravdy a jak kreatin funguje nebo co to je a poslední otázka od kolikati let je vhodné tento doplněk používat moc děkuji
Dobrý den, uvedená tvrzení o kreatinu nejsou pravdivá. Doporučuji prostudovat tyto články oo kreatinu, kde je vše přesně popsáno.
posilování
autor: stock • datum: 25.10.2009
Dobrý den chtěl bych se zeptat jak fungují suplementy jako je např. mutant mass atd (prostě všechny proteiny atd.)jestli to třeba nenaplní svaly jen vodou a když přestanu posilovat se mi svaly nepromění ve špeky dříve než kdybych to nepil.A taky jestli není zdraví škodlivé posilování ve věku 15 let při vysokých vahách nejvíce zvedám na(legpress-300kg, benč-70 kg)u ostatních cviku už nemám tak vysoké váhy. děkuji moc za odpověď
Dobrý den, doplňky typu gainer a protein slouží k doplnění potřebného příjmu živin - stavebních látek pro růst (tedy bílkovin a sacharidů). Jejich užívání v přiměřených dávkách v žádném případě není škodlivé.
Posilování
autor: Poso • datum: 07.10.2009
Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Je mi 17 let a vážím 62kg! Chtěl bych na sobě trošku zamakat a chtěl bych si pořídít nějaký doplněk stravy.. Na internetu např. Kreatin, myslíte že by mi to pomohlo? nebo je to zbytečné kupovat? Nebo by jste mi doporučil něco jiného? Předem dík za radu..
Dobrý den, pokud teprve začínáte, nejdříve zapracujte na stravě a tréniku a až později řešte doplňky stravy.
Matrix
autor: A • datum: 16.09.2009
Chci se zeptat, jedna dávka SYNTRAX MATRIX 2,0 obsahuje pouze 120kcal? Děkuji
Dobrý den, viz tabulka složení výrobku výše - jedna dávka o hmotnosti 40 obsahuje 135kcal.
Syntrax
autor: Alexandra • datum: 14.09.2009
Dobrý den, koupila jsem si přípravek SYNTRAX MATRIX 2,0.Bylo mi doporučeno nahradit jedno jídlo denně nápojem,což způsobí úbytek váhy? Chci poprosit o Váš názor. Děkuji
Dobrý den, uvedený postup je možné použít.
dieta
autor: A • datum: 09.09.2009
Dobrý den, kolegyni se osvědčilo stravování pouze dopoledne. Je to zdraví škodlivé a dá se tímto způsobem zhubnout?
Dobrý den, tento způsob stravovaní považuji za nevhodný a rozhodně ho nemohu doporučit.
Půst
autor: Alexandra • datum: 09.09.2009
Dobrý den, chci se zeptat,zda je jednodenní půst v týdnu učinný při hubnutí?
Dobrý den, jednodenní půst může být prospěšný, ale zařazoval bych jej jednou max. dvakrát za měsíc.
...
autor: Blind • datum: 07.09.2009
Dobry den bude mi 17 merim 174 cm a vazim 65 kg posiluji doma uz uz tak 3/4 roku skoro kazdy den a sem tam si zajdu do posilovny do toho jeste hraji fotbat. Chci si koupit Support Gainer 35 kolikrat denne si ho mam davat a jak casto a s cim ?? ... mel bych zacit chodit do posilovny castej?? ... predem dekuji za odpoved
Dobrý den, dávkujte 2 x denně po 60g. K přípravě můžete použít vodu nebo mléko.
Přibrání
autor: Timba • datum: 24.08.2009
Dobrý den, je mi 17 let, vážím cca 60kg a měřím 180cm.Vzhledem k tomu že bych rád přibral něco na svalech tak se chci zeptat zda by pro mě mohl být vhodný Laktofit 50 Muscle Builder když zrovna nejím úplně pravidelně (snídani většinou vycnechám úplně), myslím si že místo snídaně by to mohlo být ideální. Jinak chodím tak jednou za týden do posilovny + tak 2x-3x do týdne cvičím doma (kliky, přitahování, švihadlo, činky). Děkuju za Váš názor.
Dobrý den, pravidelná strava je absolutním základem, bez té to bohužel nepůjde. Nedostatky ve stravě se dají částečně eliminovat použitím suplementů, mohu vám doporučit např. Mutant Mass Gainer, přípravek je vhodný i jako náhrada stravy.
Pomoc
autor: Ja • datum: 13.08.2009
Dobrý den, je mě 14 let a chtěl bych si koupit proteiny, jenže mím rodičům se to nelíbí. Co jim mám říct aby mě to povolili a nemysleli si, že je to nezdravé? Díky za odpověď.
Dobrý den, protein je zcela bezpečný doplněk výživy. Pro vaši věkovou kategorii můžete použít Protein Junior 65.
Rada
autor: Šindy • datum: 01.08.2009
Dobrý den, je mi 14 let měříc 177 cm a vážím 68 kg. Posiluju okolo měsíce a chtěl bych nějakou radu se stravou nebo nějaký doplňkový přípravek. Přede děkuji
Dobrý den, doporučil bych vám zatím neinvestovat do doplňků výživy, ale raději zakoupit knihu o výživě, kde získate základní znalosti ohledně sportovní výživy, které vám umožní dosahnout kvalitní výsledky. Mohu vám doporučit Výživa pro dokonalou kondici a zdraví nebo Sportovní výživa (Nancy Clarková) - nové vydání.
fitness
autor: Honza • datum: 31.07.2009
Dobrý den.Je mi 14 let, měřím 177 cm a vážím 71 kg.Posiluju asi měsíc.Snažil jsem se jíst více masa,rýže a vyhnout se např. brambůrkám a podobně.Chtěl bych si vymodelovat postavu a tak jsem se chtěl zeptat jestli není nějaký doplňkový přípravek pro můj věk.Po případně jestli by stačilo jíst určité jídlo pro pomoc se zvětšením svalů.Děkuji za Váš čaš.
Dobrý den, vyzkoušejte Protein Junior 65. Užívejte po tréninku a před spaním. Váš postup ohledně stravy je správný a pokud vydržíte, výsledky se určitě dostaví.
Otazka
autor: Broly • datum: 18.07.2009
Dobrý den,je mi 19,vazim okolo 120 kg a merim 190 cm,mohli byste mi prosim poradit kolik bych mel mit +- gramu sacharidu a bilkovin pri sacharidovych vlnách behem dnu 1-7 ? Mam tam predevsim tukovou hmotu a moc rad bych se ji zbavil :) Předem díky za odpověď. ps:skvele stranky a clanky.
Dobrý den, osobně bych se do sach. vln hned na úvod nepouštěl. V první fázi hubnutí dosáhnete velmi dobrých výsledků pouhým snížením energetického příjmu a zařazením aerobních aktivit. O vlnách bych uvažoval až se počáteční hubnutí zpomalí. Při použití sach. vln můžete vycházet z tohoto článku.
Tri-Creatine Citrate
autor: Honza • datum: 04.07.2009
Dobrý den,je mi 15 let,moje výška je 186cm a váha je 61kg.Chtěl bych se zeptat,jestli bych mohl začít používat "Tri-Creatine Citrate" .Popřípadně mi prosím doporučte něco jiného.Děkuji
Dobrý den, ve vašem věku je užívání těchto přípravků zcela zbytečné. Používejte protein nebo gainer, cože je zcela dostačující.
pls.
autor: Petr • datum: 29.06.2009
Brý den mam 17 let výšku 190 cm, vahu 85 kg a potřeboval bych doporučit nějaký protejn, dle mého se mi zamlouval tento Pure Whey, ale tu zas rodiče že nemužu používat jako pro dospělí a že si mam vybrat nějaký juniory no ale, ja myslím že je to pitomost.Mohl byste se prosím nějak vyjádřit co si o tom myslíte.Popřípade nějaký protejn doporučit.Děkuji.
Dobrý den, ve vašem věku již Pure Whey můžete bez obav použít.
nabrani svalove hmoty
autor: dominik • datum: 19.06.2009
dobry den potreboval bych poradit je mi 15let merim 175 a vazim 60kg chtel bych pres prazdniny nabrat co nejvic svalove hmoty
Dobrý den, můžete použít Protein Junior 65.
rada
autor: jura • datum: 14.06.2009
DOBRY den,chtel bych doporučit nejaky doplněk stravy pro meho otce. Vztava (3-4 hod. ranní) brzy rano a proto nesnídá jeho 1. jídlo je asi okolo 8 hodiny a to se napere vseho co vidí. jí nepravydelně.Proto bych mu chtel koupit nejaky doplnek misto snídaně do posilovny nechodí ale hodně se v práci nachodí a natahá různých věcí.co byste asi doporucil?? dík
Dobrý den, je možné použít Laktofit 50 Muscle Builder.
prsa
autor: majta • datum: 12.06.2009
dobry den, prosim o radu jak mam cvicit vrchy hrudniku?? bench s neutrálně skloupenou opěrkou??nebo jak?? díky za odpoved
Dobrý den, můžete zařadit bench na šíkmé lavičce hlavou nahoru, ale všeobecně je tvar prsních svalů dán geneticky a je otázkou do jaké míry se dá ovlivnit.
dotaz
autor: pavel uher • datum: 06.06.2009
dobry den zacinam trenovat doma potrebuji vsek pomoct je mi 15 let 178cm/80 kg mam k dispozici velkou cinku a a 2 male cinky potreboval bych pomoct s trenikem s temito cinkami.chtel bych nabrat co nejvice svalove hmoty na rukou,hrudniku a brise. a zaroven bych chtel doporuciit nejaky doplnek stravy ach mnel vice svalove hmoty,vydrzel vetsi zatez a mnel vice energie dekuji
Dobrý den, doporučuji prostudovat tyto články, kde najde dosatek tréninkových programů, z kterých si můžete vybrat jednotlivé cviky vhodné pro vaše podmínky. Co se týká dopňků výživy, v této fázi žádné nepotřebujete.
Srovnání
autor: Dušan Tomek • datum: 02.06.2009
Mohl by jste srovnat Total gym 1000 a veslařský trenažér inSPORTline Oxford? Který by byl vhodnější pro ženu na kondiční posilování?
Dobrý den, rozhodně bych volil veslařský trenažér, ale nehodnotím uvedenou značku trenažéru.
Dotaz
autor: A. • datum: 26.05.2009
Můžu cvičit v posilovně, když mám rýmu? Užívání jablečného octu v tabletách před jídlem má význam?
Dobrý den, i s rýmou se dá cvičit, ale je také nutné brát ohled na ostatní cvičící. Jablečný ocet vám může být prospěšný, účinek je popsán v popisu výrobku.
trening
autor: oltik • datum: 25.05.2009
dobry den mohli byste mi uprestnit co zname fullbody trening? jestli sem to dobre pochopil tak je to cvicit kazdou svalovou partii max 1-2cviky a zaradit skoro vsechny partie do jednoho treningu?
Dobrý den, je to procvičení celého těla v jednom tréninku.
trening
autor: kolk • datum: 22.05.2009
2+1? mohli byste mi to trochu upresnit prosim to zname pondeli,utery patek volno a pak ctvrtek patek? dekuju predem:)
Dobrý den, 2 dny trénink a den volna.
dotaz
autor: Martin • datum: 18.05.2009
dobry den mel bych dotaz pokud mohu Gainer 30 Whey pouzivat kdyz je mi 16let? dekuji za odp:
Dobrý den, můžete, ale raději bych volil gainer bez obsahu kreatinu.
dotaz
autor: kolk • datum: 17.05.2009
Dobry den vim ,ze je to trochu ujety ale cvicim 5x tydne volno si davam jen sobota,nedela.. sem totiz na intru a nemam co delat tak chodim do posilky kazdy den a ktomu beru kreatin-ee..ja vim ze 5x tydne je asi moc ta bych se chtel zeptat jestli se dostavi vysledky i po tak castym treningu dekuju
Dobrý den, doporučil bych vám trénink 2 + 1. Ve středu si dejte volna, bázen, běh nebo jiná podobná aktivita.
kreatin
autor: goha • datum: 16.05.2009
Jeste mensi dotaz u toho kreatinu je tam tohle davkovani a ja bych poradit jaky je vhody pro me..pro nárůst svalové hmoty: * vezměte 6 kapslí před nebo po skončení sportovního výkonu pro zvýšení sportovní výkonnosti – především rychlosti a síly: * vezměte 3 - 6 kapslí cca 45 min. před začátkem sportovního výkonu * vhodné je společné podávání s Inosinem pro urychlení regenerace: * vezměte 3 - 6 kapslí krátce po ukončení sportovního výkonu tlustej nejsem ale mam trosicku brisko.. tak nevim jestli brat na svalovou hmotu nebo na y druhy muzete me poradit dekuju predem..
Užívejte dle dávkování na svalovou hmotu.
kreatin
autor: goha • datum: 16.05.2009
ahoj beru kreathin ethil ester v tabletach a do posilky chodim pondeli.streda.patek a zajimalo by me jestli to mam uzivat i o dny kdy necvicim tim myslim i sobota nedele.. dekuju
Dobrý den, užívejte i ve dnech volna.
Dotaz
autor: vision • datum: 14.05.2009
Dobrý den, je mi 17 let, měřím 195cm a vážím pouze 75kg.. Co se týče posilování tak jsem naprostý laik, rozhodl jsem se začít s sebou něco dělat a tak nějak si nevím rady a hledám různé informace, jak na internetu tak i od kamarádů, ale moc tomu všemu nějak nevěřím a mám v tom chaos a proto jsem se chtěl zeptat osob, které tomu opravdu rozumí.. Rád bych zvýšil svalovou hmotu a vyrýsoval si tělo, protože se dá říct, že jsem kost a kůže. Je dobré hned ze začátku brát nějaké kreatiny a podobné chemické přípravky ? Co by jste mi doporučil ? Rád bych si také nechal upravit jídelníček, mohl bych Vás telefonicky kontaktovat a domluvit se ? Předem díky za odpověď.
Dobrý den , pokud začínate je nejvhodnější navšívit místní fitnesscentrum, kde Vám odborně poradí s tréninkem i stravou. Při osobním kontaktu Vám sestaví jídelníček i trénink na míru.
Otázka
autor: david • datum: 12.05.2009
Dobrý den, Chtěl jsem se zeptat co byste mi doporučil když chci mít vyrýsované svaly občas posiluji ,ale obden se pohybuji sport floorball,fotbal tělocvik atd..a stále se mi to nedaří předem děkuji za odpověd.
Dobrý den, pokud se Vám to nedaří, problém bude pravděpodobně ve stravě. Musíte mít větší energetický výdej než příjem.
Protein + Nitric
autor: Honza • datum: 10.05.2009
Dobrý den, posilování se věnuju s přestávkami okolo dvou let, chci se zeptat, jestli má smysl užívat protein, gainer a NITRIC pouze v den tréninku(obden) a nebo jestli to mam užívat každý den??
Dobrý den, pokud chcete dosáhnout zlepšení je vhodné užívání každý den.
jidlo
autor: martin • datum: 10.05.2009
Moje strava vypada asi takhle rano si dam mussli ke svacine naky ty mussli tycinky k obedu vetsinou ryze,maso nebo brambor,maso..odpoledne zase nakou mussli oplatku a k veceri si davam podobny jidlo jako k obedu..ale obcas mam preplneni den ze treba neobedvam ani nesnidam coz je asi chyba co?
Bohužel tady není prostor pro přesně sestavování jeídelníčků, jedná se o velmi idividuální záležitost. Důležitá jak jak kvalita stravy , tak i pravidelnost.
kreatin
autor: martin • datum: 08.05.2009
Dobry den, mam dotaz jestli byste mi nemohli doporucit neco na zvetseni sily a svalove hmoty.. z vahou problem nemam tak bych chtel neco abych stoho nepribral tuky(speky) ale neco scim urychlim rysovani svalu..a zvetseni sily dekuji predem
Dobrý den, pokud chcete rýsovat je nutná úprva stravy (snížit kalorický příjem ). S přípravků můžete použít Whey Protein 80 % + Creatin Ethyl Ester ZDARMA!.
...
autor: tomas • datum: 08.05.2009
Dobry den, v tech clankach sem nenasel nic jak bych mel trenovat mohl byste mi nekdo napsat svuj trening kterej je ucinej? byl bych moc rad..
Dobrý den, pokud tvrdíte, že tam nejsou žádné příklady tréninků, tak nemáte pravdu. HST, trénink vhodný k použití.
...
autor: tomas • datum: 07.05.2009
Dobry den hodila by se mi naka rada chodim do posilky pravidelne asi takhle to vypada Pondeli-biceps,prsa Utery-ramena,triceps streda volno ctvrtek volno patek-biceps,prsa sobota-ramena,triceps nedele volno.. Mysliste ze je to dobry trening kdyztak napiste nakou radu dekuju predem
Dobrý den, myslím, že se jedná o špatný trénink, nikde nejsou záda, nohy. Doporučuji prostudovat tyto články. Články obsahují mnoho rad a příkladů tréninků.
..
autor: skodik • datum: 03.05.2009
Byl by to velky problem kdybich bral ten kreatin? protoze kamosi ho berou a vysledky jsou na nich opravdu dobre..
Kreatin je dobrý suplement, ale zázraky neumí. Pokud budete mít kvaltní stravu dosáhnete velmi pěkných výsledků i bez kreatinu.
kreatin
autor: skodik • datum: 03.05.2009
ahoj bude mi 17let a cvicim jiz asi 8mesicu a sem trochu pri tele.. a rad bych si koupil kreatin ale bojim se abych pak nebyl tlustej takze chci vedet jestli se mi kreatin vyplati nakou radu diky:)
Dobrý den, zatím můžete kreatin vynechat, používejte protein a soustřeďte se na kvalitní jídelníček.
re:re:Diabetes
autor: Flora • datum: 02.05.2009
tak sem se ptal sveho lekare a ten taki nevi ...on to snad nikdo nevi jdu se zahrabat
Zkuste kontaktovat sportovního lékáře nebo diabetologa.
re: Diabetes
autor: Flora • datum: 02.05.2009
tak jakto ze sem cvicil s 20-25 a po treninku se mi to snizilo ?
Uváděl jsem, že je to čistě informativní a máte to raději konzultovat s lékařem. Uvedený popis je principielně správný a udená hodnoty se mohou lišit, na což jsem také upozorňil a uváděl je pouze přibližně.
Diabetes
autor: Flora • datum: 01.05.2009
Dobry den mam cukrovku 1 typu a rad bych vedel jaky to ma vliv na cvicieni ? trba kdyz jdu posilovat s vysokou glykemii (treba 20) ??dekuji za odpoved (pokud to budete vedet jeste to nikdo nevedel ...:/ )
Dobrý den, přiznávám , že v této oblasti jsou mé znalosti okrajové, ale pokud si dobře pamatuji, tak tato hodnota není vhodná ke cvičení, protože se tato hodnota bude cvičením zvětšovat. Pohyb sice dokáže glykemii snížit, ale platí to jen do určité hodnoty, kterou si již přesně napamatuji, ale přibližně je to kolem 15. Jak sem upozornil v úvodu, mé znalosti jsou okrajové a proto je berte čistě informativně a tuto otázku raději konzultujte s lékařem.
Dotaz
autor: Kuba • datum: 26.04.2009
Dobrý den, chci se Vás zeptat na dávkování tohoto přípravku : WheyProtein 63 Vitalmax. Děkuji za odpověď
Dobrý den, nejdůležitější je dávka po tréninku, další můžete použít ráno po probuzení a večer před spaním. Dávkování se dá dle potřeby měnit a je také zavislé na příjmu bílkovin z běžné stravy.
doplnky
autor: majo • datum: 20.04.2009
dobry den, mam 20 rokov, vazim 67-68, meriam 176cm. co sa posilky tyka tak chodim cvicit pravidelne 2 mesiace.a uz som spozoroval zmeny a pritom beriem len protein.(zatial len mesiac) chcel by som sa spytat na nejaku kombinaciu tych doplkonv pricom moj ciel je nabrat nejake tie svaly, a protein mi asi nestaci. chcel by som halvne tedy svaly nepotrebujem vazit viac ako tych 75(ak sa k tomu dopracujem) ako aj s tymito vahami sa da pracovat nie? len trz enrozumiem tomu ze nato aby som bol silnejsi musim pribrat ale nato aby som mal vetsie svaly potrebujem tiez pribrat?.. no snad vas neotravujem mam milion inych otazok heh.. hlavne teda nejaku tu kombinaciu doplnkov by som poprosil na moj konkretny pripad :) dakujem majo
Dobrý den, pokud užíváte protein a Vaše tělo reaguje a pozorujete změny, není nutné přidávat suplementy. Po tréninku si do proteinu přidejte cca 50 gramů Glukoporu. Pokud budete mít kvalitní stravu a pravidelně cvičit, síla i objem půjdou nahoru.
Dotaz
autor: Alexandra • datum: 10.04.2009
Dobrý den,chci se zeptat,jestli stačí cvičit 2krát týdně,nechci zhubnout,jen váhu udržet. Děkuji za odpověď A.
Dobrý den, na udržení je to dostačující.
Přibírání
autor: Radek • datum: 07.04.2009
Dobrý den, potřeboval bych poradit, jaký byste doporučili produkt k přibrání co nejvíce svalové hmoty. Cvičím třičtvrtě roku a moc se mi nedaří nabrat. Vážím 70 kg. Nikdy jsem žádné doplňky nebral. Předpokládám, že by byl vhodný nějaký gainer popřípadě protein? Mohli byste prosím něco doporučit? Děkuji za odpověď Radek
Dobrý den, vyzkoušejte protein z této kategorie.
Výživa
autor: Jakub • datum: 07.04.2009
Dobrý den, asi před měsícem jsem začal intenzivně posilovat, tzn. dvoudenní cvičební plán, 5x týdně ve fitku. Výsledky už se pomalu dostavují,ale chtěl bych nasadit sportovní výživu. Kamarád mi doporučil X-pand v kombinaci s 80% Whey proteinem. Samozřejmě že mým cílem je svalnaté tělo,ale měřím 187cm a vážím 86 kg....myslíte že to je správná kombinace? A kdyby nebyla,co byste mi doporučil? Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, mohu Vám doporučit kombinaci protein a kreatin. XPand si nechte na pozdější dobu.
vyrysování
autor: jirka • datum: 31.03.2009
dobry den, chtel bych se zeptat jaky doplnek by me pomhl vyrysovat me telo(hlavne bricho)17let185cm.84kg ale tak abych nezhubnu abych si zachoval svoji váhu..bojím se ze aerobním cvičením bych mohl zhubnout a to nechci.mohlbyste mi doporucit nejaky doplnek stravy aby me rysování melo nejaky efekt? dekuji..
Dobrý den, pro ochranu svalové hmoty použijte BCAA a pro doplnění bílkovin protein. Pokud budete mít kvalitní jídelníček, není třeba se aerobního cvičení obávat.
Výživa
autor: Radek • datum: 29.03.2009
Ještě bych se chtěl zeptat k dávkování toho creatinu monohydrate. Na obalu je 5g/den. Ale na fóru jsem se dočetl první týden při nasycovací fázi 4x 5g/denně a zbývající 3 týdny 1x denně 5g. Je tomu tak nebo bych měl ke své hmotnosti (100 kg) něco změnit? Creatin se míchá s vodou a glukopurem a v jakém množství? Mohl bych creatin přimíchávat k proteinovému kokteilu? Ten glukopur bych moc nasazovat nechtěl, nechci už přibírat na tucích, jen čistou svalovou hmotu. Díky za odpověď, Radek
Dobrý den, opět máte dávkování popsané přesně, jen po nasycovací fázi, můžete dávkovat 2 x 5 gramů. Creatin můžete přidat do proteinu, pokud budete Glukopur používat jen po tréninku, tuků se nemusíte obávat.
Výživa
autor: Radek • datum: 29.03.2009
Dobrý den, děkuji za velmi rychlou odpověď ;). Protein jsem si objednal, ale ještě bych se chtěl zeptat, jestli mám brát protein jen ve tréninkové dny a nebo každý den? Mimo tréninkové dny mám brát první dávku kdykoli během dne na svačinu a druhou dávku před spaním? Ten glukopur nasadit asi jen po tréninku pro doplnění cukrů, že? To mléko by mohlo být polotučné? Jde to kombinovat s creatinem monohydrate od aminostaru? Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, dávkování proteinu jste popsal zcela přesně, Glukopur jen po tréninku. Pokud nejste v dietě, mléko může být polotučné. Kombinace s kreatinem je velmi vhodná.
Výživa
autor: Radek • datum: 28.03.2009
Dobrý den, potřeboval bych poradit s výživou. Je mi 20 let, měřím 184 cm a váha 99 - 102 kg. Posilovat chodím s přestávkama už rok a půl, teď momentálně cvičím 3 měsíce v kuse. Do této doby jsem nepoužíval žádné doplňky stravy, po tréninku si občas dám tvaroh. Chtěl bych nabrat do léta ještě svalovou hmotu, tak jestli byste mi mohli doporučit nějaký vhodný protein nebo nějaký jiný doplněk. Tuto fázi bych chtěl jet ještě měsíc a půl a potom bych chtěl shodit tuky a vyrýsovat se. U hubnutí se ale bojím, že přijdu o pracně vydobytou svalovou hmotu, mohli byste doporučit nějaké přípravky, které mi svalovou hmotu zachovají + nějaký účinný spalovač tuků? Chtěl bych dosáhnout váhy 87 - 90 kg. Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, na přibrání Vám mohu dopručit např. Professional WPI 90. Použijte ihned po tréninku cca 40 g a k tomu přidejte cca 50 gramů Glukopuru. Druhou dávku samotného proteinu použijte před spaním ( možno rozmíchat v mléku). Tvaroh není po tréninku vhodný, spíše ho můžete použít místo proteinu před spaním. Pokud budete chtít hubnout, nejprve je nutné upravit stravu a zařadit dostatek aerobního tréninku. Pokud dobře upravíte stravu, nebude ani nutné použít spalovač. Pro ochranu svalové hmoty použijte BCAA.
bricho
autor: jura • datum: 24.03.2009
dobry den, chtel bych se zeptak jaky suplement je vhodny na vyrýsování svalů. (hlavně břišních) samotný trenink není tak efektivní..dekuji za odpoved
Dobrý den, největší efekt má vyvážená strava a zařazení vhodného aerobního tréninku. Pokud tato opatření nepřinesou požadovaný efekt je vhodné uvažovat o spalovači.
pullover, rozpazky
autor: jakub • datum: 22.03.2009
Dobry den, do treningu na prsa sem zaradil na konec cviky pullover a rozpazky - asi po mesici cviceni sem lehce "zeslabl" na bench pressu ktery delam vzdy na zacatku treningu. Proto se ptam je mozne ze sem zeslabl kvuli pullovrum a rozpazkam ? dekuji.
Dobrý den, možné to je, ale chce to trpělivost a uvidíte, že síla poroste.
...
autor: alex • datum: 18.03.2009
Dobry den, potreboval bych odpoved na otazku ktera je pro mne neresitelna. Je mi 18 (1,76m a 74kg), od 16 pravidelne beham, a uz nejaky mesic cvicim(3dni tydne v posilovne a 2x doma). Zatim nic neberu, sem-tam nejaky iontak + kazdy den tvaroh a sirova vejce. A ted ta otazka.. co mam brat? (chci pribrat ve svalove hmote) nikdo radi kreatin, nikdo sacharidy, aminokyseliny.. atd, a ja si ted musim vybrat akorad ze to neni tak jednoduchy. Byl bych rad kdybyste mi mochli doporocit nejaky vyrobek. Moc vam predem dekuji
Dobrý den, mohu Vám doporučit Goliath. Kreatin je také vhodný, ale zařadil bych ho později.
Dotaz
autor: Turek • datum: 17.03.2009
A nemuzete mi neco doporucit neco na budovani toho objemu.Dekuji
Dobrý den, můžete vyzkoušet Goliath. Dávkujte dle doporučení výrobce.
Doplňky.
autor: Šimon • datum: 13.03.2009
Zdravím je mi 14 za měsíc 15 a už půl roku beru gainier junior 15 a k tomu Sušený vaječný bílek ted sem nemocný takže vůbec necvičím sem bez pohybu, mam brát doplnky i když sem nemocný???
Dobrý den, doplňky ( Gainer Junior) byste mohl užívat spíše v případě nekvalitní stravy, jinak si ponechte až na dobu, kdy začnete opět cvičit.
Pokračování
autor: Turek • datum: 13.03.2009
Moc krát děkuji za odpověd, jen sem se chtěl ještě zeptat. Je jsou pro mne BCAA Extrifit vhodné, když chci aby se mi vyrýsovaly svaly...? A jaké to ma účinky ja vím že záporné účinky to nemá, ale nevím jak to mám vysvětlit rodičům. Děkuji za odpověď
Dobrý den, samozřejmě je můžete použít a není třeba se obávat negativních účinků. Ve Vašem případě bych jejich použití odložil a zatím se zaměřil na budování objemu.
BCAA
autor: Turek • datum: 11.03.2009
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat. Je mi 16 v dubnu mi bude 17 merim asi 178 cm a vazim 68 kg, posiluju cca 2 mesice. A chtěl jsem se zeptat jestli je pro mne vhodné Extrifit BCAA. A jaké to ma přesně účinky, aby to němelo nnějaké záporné. Předem Děkuji
Dobrý den, pokud chcete jít do diety, pak to vhodné je. Účinky jsou napsány u popisu výrobku. Žádné záporné účinky to pro Vás mít nebude.
pokračování
autor: Johny • datum: 09.03.2009
a doporičil byste mi brát i nádále nutrend future kre alkalyn anebo přejít na něco slabšího třeba gainier junior 15
Dobrý den, doporučuji vyřadit krealkalyn na 2 týdny. Pokud se stav zlepší, pak budete s jistotou znát příčinu. Pokud ne, pak je příčina pravděpodobně jinde.
Nutrend Kre alkalyn
autor: Johny • datum: 07.03.2009
zdravim je mi 14 a uz 2 měsíce beru nutrend future kre alkalyn posledních párn dní se u mě začala oběvovat na krku vyrážka tak se chci zeptat jestli to nemůže být pravě tímto typem kreatinu
Dobrý den, ano, může to být jedna z příčin.
CEE
autor: Jaroslav • datum: 21.02.2009
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, po jaké době užívání je dobré CEE na chvíli vysadit, abych neměl po nějaké době problémy s ledvinami. Předem děkuji.
Dobrý den, obvykle se CEE užívá zhruba v osmitýdenním cyklu, kdy následuje zhruba 4 týdny pauza. Není to ovšem kvůli možnému poškození ledvin, které kreatin v žádném případě nezpůsobuje, ale kvůli tomu, že se takové užívání obvykle přináší optimální výsledky.
pokračování
autor: jirka • datum: 16.02.2009
dobrý den, chtěl bych zkusit spíš nějaky sacharidovy doplněk slyšel sem ze je to lepší na nabrání svalové hmoty a objemu..to třeba super megga mass 4000?? a ten kreatin to sem zase slyžel že to není dobré na játra a ledviny nebo co a musi se prej vynechavat s jidelničku např mléko atd... ...takže..dík za odpověd!
Dobrý den, doplňky z kategorie gainerů (ať už Vámi zmiňovaný mega mass 4000 nebo jiné) jsou skutečně k nabírání hmoty v objemovém období vhodné. Žádný negativní vliv kreatinu na játra nebo ledviny nebyl v žádném případě prokázán. K vynechávání mléka z jídelníčku nevidím důvod.
pokračování
autor: jirka • datum: 15.02.2009
dobrý den..psal sem vam po prve ohledne přibrání na váze jak cvičit na objem a jak nabrat svalovou hmotu. mám 187cm měl sem 62 kg ted po nějakych 4 měsících mam už 79 kilo...jakou váhu bych měl mít ke svojí výšce? úžíval jsem Matrix a Giloath+Glu.A ted už tak měsíc nic mohl byste mi prosim poradit jaky doplnek zvolit na pribraní svalové hmoty a objemu děkuji moc za vaše rady..
Dobrý den, nelze říci jaká váha je k určité výšce optimální. Pokud vám vyhovovala kombinace matrix+goliath+Glu, můžete u ní zůstat i nadále a navíc zařadit například kreatin.
Karnitin a strava
autor: Jan • datum: 02.01.2009
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na pár otázek, které se týkají hubnutí a karnitinu. Dříve jsem vážil skoro sto kilo a měřil 169 cm. Po půlroce cvičení vážím 78 Kg a měřím stále stejně. Nevím kolik bych potřeboval, ale myslíte, že doplněk stravy jako Karnitin je pro mě vhodný ? Děkuj.
Možná zkuste nějaký spalovač na bázi synephrinu, budete s ním spokojený.
jaký býval kreatin dříve a jaký je dnes?
autor: pavel • datum: 29.12.2008
Dobrý den, při prohlížení nabídky kreatinů jsem narazil na výrobek Kre-alkalin 1500. Rád bych se zeptal na rozdíl mezi starým kreatinem (který byl závadný jak z článku vyplývá)a novým kreatinem Kre-alkalinem. Píše se tam že nový kre-alkalin můžeme klidně rozpouštět ve vodě bez zdravotních rizik. Znamená to že starý kreatin monohydrát byl zdravotně závadný? Ptám se protože jsem před pár lety monohydrát užíval a měl jsem menší zdravotní obtíže jako např průjem a točení hlavy. Rád bych opět užil kreatin, ale mám obavu z vedlejších účinků. Myslíte že nový kre-alkalyn není dráždivý na trávení?
Kdepak, on samozřejmě nijak závadný nebyl (resp. není, neboť se stále prodává), ale ve vodě se znehodnocoval, tzn. tělem byla využita jen jeho menší část. To u kre-alkalynu nebo kreatin eyhyl esteru nehrozí, proto má vyšší účinnost. Ohledně točení hlavy - to mohlo být způsobeno dehydratací, opět je to věc, kterou byste (stejně jako zažívací potíže) u modernějších forem kreatinu pociťovat neměl.
jakýkoliv doplněk stravy je pouze "doplněk"
autor: goldfit • datum: 28.12.2008
dobrý den,doplnky stravy je dobrá věc,at už se jedná o sacharidy,proteiny,atd, v žádném případě nenahradí pestrou a vyváženou stravu plnou ovoce,zeleniny,luštěnin,bílkovin...
Ano, to máte jednoznačnou pravdu.
co jsou to suplementy??
autor: jirka • datum: 26.12.2008
dobry den,tatka mi zakazuje kupovat si doplnky vyzivy...např..sacharidaky a protejny..myslisy ze to ma špatný vliv na zdraví..na játra na srdce atd...já mu říkam že to není nic špatnyho jen bílkoviny a sacharidy duležite pro tělo...nedokažu tolik bilkovin a sacharidu prijmout v bezne strave(ikdyz se snažím)..a chce mi to zakazat.Chtel bych pribrat na vaze jak sem již psal..mohl byste prosim vysvetlit tatkovi že to není nic špatného?? nebo je to špatné?? že to nejsou steroidy a anabolika a tak...proste co jsou to suplementy..protejny a sacharidy..děkuji za odpověď..
Klikněte sem a sjeďte úplně dolu na nejstarší otázku a odpověď. A tu zkuste Vašemu otci nechat přečíst, třeba ho přesvědčí, že zakazováním sportovní výživy Vám rozhodně nepomáhá.
Glu- FM.
autor: jirka majtán • datum: 18.12.2008
čau a ještě ten Glu- FM. kolik vody k tomu?? nebu džusu? dík za odpověd čau.
Je to celkem jedno, postačí i 100 ml.
Dávkování.
autor: jirka • datum: 15.12.2008
Ahoj,už mi přišel Goliath + Glu- FM..dávkování chápu..ale nevím v jakém množství vody rozmíchat goliath 2 odměrky...a glu Fm...1 odměrku...tak kdys mě napsal v kolika ml vody dávky rozmíchat..dík čau:)
Dobrý den, 2 odměrky rozmíchejte v 200-300ml vody.
goliath
autor: jirka • datum: 09.12.2008
čau k cemu je dobrý ten...GLU-FM???...uvazuji a zakoupení toho Goliathu..ale chtel bych se zeptat jestli je nejaky vyrobek ktery ma stejne nebo podobne vlastnosti jako..goliath.???..na pribraní objemu a svalove hmoty...dík
Dobrý den, podobný poměr živin má např, Dymatize High Protein Gainer ,více o Glu - FM ZDE.
Sacharidak.
autor: jirka • datum: 08.12.2008
čau...Matrix?..ale to je protein...všichni známí mě ríkají že bych mel zvolit spíš nejaky sacharidak,protoze ,,strasne rychle spaluji´´...přestal sem přibírat..já už sem jako matrix pouvíval..a když sem sem psal nekdo mi odepsal at používat spíš...Winner Gainner 14..že to je lepší když rechle spaluji...mám asi zrychlený metabolismus...takže teď..nevím jak se rozhodnout..
Dobrý den, omlouvám se, přepsal jsem se: Syntrax Goliath (+ Glutamín Zdama). Samozřejmě můžete použít jakýkoli gainer, Golitah je gainer se zvýšeným obsahem proteinů.
Sacharidak
autor: jirka • datum: 08.12.2008
čau....už sem vám psal..mám 187 cm měl sem 61 kg je pravda že už mám 72 kg..ale přestal sem přibírat,jako dopnek stravy sem mel matrix..protein,ale nevím jestli je to tím že sem přibral cvicím pravidelne snažím se dodržovat správný jídelníčěk...poradte mi prosím co dál..chci ješte pribrat cca 10 kg...jaký doplnek stravy zvolit atd..dík
Dobrý den, základem vzrůstu Vaší tělesné hmotnosti byla určitě kombinoce posilovacího cvičení a běžné stravy, z vhodných doplňků bych Vám nyní doporučil Syntrax Matrix (+glutamín zdarma).
Doplňky.
autor: Ondřej • datum: 02.12.2008
Dobrý den mohu se zeptat jestli tyto doplnky nejsou zdraví škodlivé a jaké to má následky??přece jen to obsahuje náké chemie ne???
Dobrý den, konzumuje-li potraviny bežně dostupné v obchodní síti, můžete např.i tento gainer bez obav z obsahu škodlivých látek užívat.
Výběr proteinu
autor: Jim • datum: 30.11.2008
Dobrý den, je mi 16 let a mám 57 kg, takže bych potřeboval nabrat. Do posilovny chodím zhruba 5 měsíců. Po cvičení si dávám gainer a teď ještě uvažuji nad koupí nějakého proteinu. Mohl byste mi nějaký kvalitni a pro studenta cenově dostupný doporučit?? Děkuji
Dobrý den! Doporučuji Vám Laktofit 65 Whey Protein.
Dotaz
autor: Milan • datum: 30.11.2008
Dobry den cvicim uz asi dva roky 183/78 kg postava normalni..obednal jsem si od Aminostaru protein 85 a asi tyden beru kreatin monohydrate ten beru v den kdy necvicim jednou...a v den kdy cvicim ho beru rano,hodinu pred a vecer...chci ze zeptat jestli je to vhodne davkovani a jak mam davkovat protein..a jestli je to dostatecne abych pribral...ale chci jen svalovou hmotu myslim ze zaklad mam dobry..chodim cvicit kazdy druhy den a jen o vikendu mam dva dny volno...stravuju se jak se da ale myslim ze je to slusne..chci se zeptat kdyz chci co nejrychlejsi rust objemu jestli je lepsi cvicit s maximalnima vahama a nebo jen s strednima a udelat vice opakovani nez jen napr 5.diky za odpoved pripadne rady..
Dobrý den! Začnu od konce. Tréninkový principů existuje celá řada a nedá se jednoznačně určit, který z nich je pro Vás ten nejlepší pro nabrání svalové hmoty. Musíte si to vyzkoušet sám na sobě. Protein berte 2 odměrky po tréninku, 2 před spaním. To je základní dávkování, které můžete samozřejmě podle aktuální potřeby rozšířit. Kreatin se dávkuje prvních 5 dní 20 gramů denně (4krát 5 gramů), pak stačí již jen 5 gramů denně.
Muscle
autor: Ondřej • datum: 28.11.2008
Dobrý den je tento výrobek Laktofit 50 Muscle Builder vhodný pro začátečníka který potřebuje přibrat a nabrat svalovou hmotu???
Dobrý den! Ano, je to vhodný doplněk.
Dávkování.
autor: Ondřej • datum: 27.11.2008
Dobrý den chtěl bych se zeptat jak dávkovat tento sacharidovo-proteinový výrobek 50 Muscle Builder a Sport Lecitin???společně nebo zvlášt??dení dávky??a zda-li dávkovat i v netréningových dnech a volném čase??děkuji
Dobrý den, při požadavku na zvýšení těl. hmotnosti užívjete Laktofit 50 MB 1 x během dne jako svačinu a vždy po cvičení, v den volna dle potřeby jednu dávku jako svačinu ( dopoledne nebo odpol.). Lecitnin pak zvlášť ( postačí 1 vrchovatá čaj. lžička) pravidelně kdykoli každý den.
Jaký doplněk?
autor: migča • datum: 23.11.2008
DObrý den je mi 15 merim 172cm a važím 61 KG. posiluju už asi rok, ale bez doplnků stravy a chtel bych se zeptat co bych si měl koupit jestli Future Gainer 30 nebo Gainer Junior 15 .nebo popřípadě co byste me doporučili. Děkuji
Dobrý den, volba gaineru jako doplňku stravy je pro Vás je vhodná, doporučil bych Vám Gainer Junior.
Vhodné doplňky.
autor: Martin • datum: 15.11.2008
Dobry den, mam 17 rokov, 181 cm a 72 kg. Do posilovne chodim uz niekolko mesiacov a v prevaznej vacsine cvikov som dosiahol bod, ked uz nejdem s vahami vyssie po dlhsiu dobu. Uvazujem o suplementacii, zatial som uzival vitaminy+multivitamin a multimineral. Rozmyslal som o pridanie hroznoveho cukru, kreatinu Aeon Nutrition Crea Clean gaineru Aeon Nutrition Mass Gainer 30. Mozete mi povedat, co si myslite o tejto kombinacii, pripadne mi poradit nieco lepsie/vhodnejsie?? Dakujem
Dobrý den, z vhodných přípravků bych Vám doporučil AOne Mass Gainer 30, dalšího pokroku byste mohl dosáhnout změnou/úpravou tréninku.
Rada
autor: Dominik • datum: 02.11.2008
Dobrý den, chci se zeptat, už nějaký čas posiluji, asi tak 2 roky, ale přerušovaně, a chci začít posilovat opravdu aktivně. Tak jsem se rozdl začít užívat Muscle Tech Leukic a zajímal by mě váš názor. ps: je mi 18 let, výška 185cm a váha 92 kg
Dobrý den! Pro začátek bych volil rozhodně proteinový přípravek, případně v kombinaci s gainerem.
Ako pribrat.
autor: morza • datum: 20.10.2008
Dobry den, Chcela by som sa opitat. Doporucili mi tieto vyrobky. Kedze mam 24rokov, 167cm a k tomu 48kil, vraj od tychto vyrobkov by sa mi podarilo pribrat par kil. Podla Vas je to realne? Dakujem za odpoved
Dobrý den, gainer bych Vám jako doplněk výživy jednoznačně doporučil, můžete si vybrat mezi tímto Gainerem 30 nebo Weider Super Mega Massem 4000. přípravek užívejte pravidelně každý den ve dvou dávkách ( např. dopoledne jako svačinu a po cvičení).
kliky
autor: Migel • datum: 08.10.2008
dobrej každodenním cvičením kliků se mi může zvětšit biceps nebo ne dík za odpověd
Dobrý den! Ne.
sacharidak
autor: jirka • datum: 05.10.2008
čau radil jste mi tento sacharidak Winner Gainer 14.ale než jsete odpovedel na mou otazku udelal jsem ukvapene rozhodnuti obednam jsem si Matrix od Syntaxu!. je to spatné kdyz chci pribrat na objemu a na svalech?? jidelnícek mam podle vasich rad vločky mleko atd...snazim se jist pravidelne pribral sem za 14 dni asi 5 kg..a ted sem zacal uzivat ten matrix pomuze me to pribrat?? jestli ne obenam si i ten sacharidak ?? dik za odpoved
Dobrý den! Koupil jste si v podstatě úplně odlišný výrobek, místo gaineru jste zakoupil protein. Jestliže úspěšně přibíráte, pak jste na správné cestě. Jestliže ne, přidejte ještě zmiňovaný gainer.
Zpěchá
autor: Ondra • datum: 04.10.2008
Dobrý den potřeboval bych radu jsem začátečník a jako asi každý kluk bych chtěl docílit trošku lepší postavy potřeboval bych dost přibrat..atd...a radu od nákého opravdu co už s timhle má náké zkušenosti a vyzná se.A jak je to s tim doplnkem ztravy po jaké době cvičení se muže brát??Díky čau
Dobrý den! Pro začátek by pro Vás byl vhodný sacharidovo-proteinový přípravek, který byste užíval dvakrát denně - po tréninku a před spaním. V netréninkový den byste si pak potréninkovou dávku dal mezi jiídly jako svačinu. Doporučuji výrobek Future Mirrage 50, případně Laktofit 50 Muscle Builder.
stejna vaha
autor: Kuba • datum: 25.09.2008
vek:17, vyska:187 vaha:79 Dobry den chodim do posilovny cca pul roku 3-4 tydne + 3-4 tydne fotbal. Jde mi o to ze za pul rok posilovny sem vyrazne zesilil( napr ramena az vice jak 2nasobne vahy) ale nepribral jsem snad ani kilo. Je to v poradku, popr. co by ste mi doporucil za doplnek stravy dekuji.
Dobrý den! Problém bude v nedostatečném kalorickém příjmu, respektive velkém výdeji (posilovna + fotbal). Zkuste se více zaměřit na stravu, přidejte na kaloriích ve formě komplexních sacharidů, kvalitních bílkovin a tzv. zdravých tuků. Z doplňků výživy by pro Vás byl vhodný sacharidový přípravek (gainer), např. Super Mega Mass 4000.
jidelnicek
autor: jirka • datum: 20.09.2008
jaky bych mel mit jidelnicek kdybych si obednal neco na pribrani na obemu a svalove hmoty??dekuji za odpoved
Dobrý den! Váš jídelníček by měl obsahovat kvalitní bílkoviny v množství zhruba 2 gramy na 1 kg hmotnosti a dostatek komplexních sacharidů. Nebál bych se ani přiměřenému množství tzv. zdravých tuků.
otázky
autor: jirka • datum: 20.09.2008
kdyz nekdo bere protejny nebo neco na narust svalove hmoty a necvičí ma to nejaky učinek???a nebo kdyz neco bere a cvici a pak dlouho vynecha a prestane cvicit svalstvo ochabne???
Dobrý den! Záleží, o jaký konkrétní typ doplňku se jedná. U proteinu nebudete pozorovat prakticky nic. Samozřejmě, že pokud na delší dobu vynecháte pravidelný trénink a fyzické aktivity, svalstvo lehce ochabne.
chci pribrat
autor: jirka • datum: 20.09.2008
ahoj jsem jirka je mi 17 let merim cca 188cm a vazim 65 kg.Chtel bych pribrat aspon 10kq casem ale zatim se nic nedeje cvicim pravidelne 4x tydne delam si doma tvaroh s vejci ale porad nic mohli byste mi doporucit nejaky protejnovy napoj nebo neco na objemnost a na nabrani svalové hmoty??dekuji mockrat za odpoved
Dobrý den! Rada bude jednoduchá: kvalitní strava doplněná sacharidovým přípravkem (gainerem), který budete užívat ihned po tréninku a před spaním. Z možných variant vybírám např. Winner Gainer 14.
mutant
autor: mutant • datum: 19.09.2008
Dorby den chcem sa spitat ci je vhodny gainer mutant mass aj ked mam 15 rkovo, mam ho uz zakupeni mozem ho brat bez akych kolvek vedlajsich ucinkov???dakujem
Dobrý den! Žádných vedlejších účinků se obávat nemusíte.
Jak přibrat svalovou hmotu.
autor: Mark • datum: 15.09.2008
Dobrý den,je mi 18let a měřim 175cm a važim 63kg,za poslední dobu jsem zhubl,chtěl bych přibrat na svalové hmotě tak 2Okg asi.Potřebuju poradit co si mam koupit za přípravky (kamarad mi radil at si koupim ty koktejli v prášku že to má sacharidy,proteiny,bílkoviny)chci brat nějaké připravky (ale nevim jake poradíte něco levnýho a učinýho)a občas zajit do posilovny cca 1 tydně možná..potřebuju radu.předem děkuju za odpověd..
Dobrý den, z levnějších přípravků pro zvýšení tělesné hmotnosti bych Vám doporučil Laktofit 25 . Posilujte pravidelně aspoň 2 x týdně.
Už neni ?
autor: Ondra • datum: 07.09.2008
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli už se tento gainer vůbec nevyrábí, nebo jestli ho jen nemáte.
Dobrý den, vzhlem k tomu, že ani výrobce firma Nutrend nemá tento výrobek již v nabídce, předpokládám, že se přestal vyrábět.
15let
autor: honza • datum: 03.09.2008
to znamena ze nemuzu uzivat gainer goliath ci je to mozne?
Dobrý den! Jestliže ho již máte zakoupený, tak ho klidně berte. Jestliže ale o jeho nákupu teprve uvažujete, pak zvolte raději (vzhledem k Vašemu věku) přípravek Gainer Junior 15.
15 let
autor: honza • datum: 02.09.2008
dobrej den muzu brat gainer goliath i kdyz mam 15 len?
Dobrý den! Lepší volbou by pro Vás byl Gainer Junior 15 od Promilu.
goliath
autor: gol • datum: 01.09.2008
dobry den, je vyrobok goliath gainer neskodny??docital som sa ze zarucuje okamžité navodenie anabolického stavu, neznamena to ze su tam nekae latky ktore mozu uskodit mojmu zdraviu popripade zazivaciemu traktu??...moje pochybnosti spocuvaju v tom ze existuju tzv. anabolicke streodidy..nema to nic spolocne s timito zakazanimi latkam???
Dobrý den! Nemusíte se ničeho obávat! Přípravek Goliath rozhodně žádné takové látky neobsahuje.
kde,s cim zacit
autor: dsk • datum: 31.08.2008
Dobry den...Chtel bych se zeptat,jestli se mi vyplati chodit od 14 let(165cm,55kg)do posilovny a na čem bych měl začít..Ještě bych se chtěl zeptat, jestli byste mi neporadili nejake ty pripravky->slysel jsem,ze nejake tyto napoje apod. zastavuji rust
Dobrý den! Nemusíte se bát: doplňky výživy rozhodně růst nezastavují. Pro začátek ani žádné potřebovat nebudete. Vystačíte si s kvalitní stravou. Ohledně cvičení: jestliže máte možnost, najměte si trenéra, aspoň na prvních pár lekcí, kdy Vám vysvětlí techniku jednotlivých cviků a sestaví tréninkový plán. Jestliže tuto možnost nemáte, doporučuji Vám navštívit naše stránky www.ronnie.cz, kde najdete spoustu užitečných článků, rad a informací. Buďte trpělivý! Pro začátek bych klidně volil jen cviky s vlastní hmotností. Kulturistika je běh na dlouhou trať. Hodně štěstí!
vaha
autor: peto • datum: 31.08.2008
dobry den,kamarat mi poradil tuto stranku za ucelom rady.Mam 15 rokov a iba 60 kilo, s civcenim som zacal priblizne v maji..mam problem s telesnou hmotnostou pretoze by som potreboval 7-10 kilo navrch ak by sa dalo nejake rady alebo podobne.Dakujem
Dobrý den! 1. kvalitní a dostatečná strava (to je základ), 2. odpovídající trénink (třikrát týdně celé tělo), 3. odpočinek, který je také důležitý. Z doplňků by pro Vás byl vhodný Gainer Junior 15. Berte 2 odměrky ihned po tréninku (případně v průběhu dne v netréninkový den) a 2 odměrky před spaním.
gainer+protein
autor: peto • datum: 26.08.2008
Dobry den,chcel by som sa spitat ci je mozne pouzivat gainer a protein naraz..ak ano ako pretoze obe veci sa maju uzivat po treningu tym pardom mat prv vypit gainer a hned na to protein???....este som pocul o tom ze ked budem pouzivatr supelmenti tak ked prestanem cvicit budem vyzerat ako "sacok" pretoze koza zostane ale ubudne zo svalov.Dakujem za skoru odpoved
Dobrý den! Klidně po tréninku smíchejte 2 odměrky gaineru a 1 odměrku proteinu a udělejte si z toho koktejl. Rozhodně se nemusíte obávat toho, že pokud budete užívat doplňky výživy a později přestanete cvičit, budete vypadat jako "sáček". To, jak budete vypadat, ovlivníte Vaší stravou a dostatkem pravidelného pohybu.
Vaha
autor: loketus • datum: 04.08.2008
chtel bych se zeptat jak mam pribrat kdyz jim vsechno a prvidelne cvicim 3 tydne merim 195 vaha 70 vek 17 popripade jake proteiny by byli nejlepsi pro napranivahy nebo nejaky tan jidelnicek SEM STRASNE STIHLY.PREDEM dekuji
Dobrý den! Bylo by vhodné Vaši stravu doplnit sacharidovým přípravkem (gainerem). Zkusit můžete např. výrobek Goliath. Berte 2 odměrky ihned po tréninku a další 2 odměrky (= 1 dávka) před spaním.
Posilovna
autor: Petr • datum: 25.07.2008
Dobry den, rad bych se zacal venovat power liftingu jelikoz jsem na tom se silou docela spatne, bydlim v praze6 kousek od hradcanske, vite o nejake dobre telocvicne ? Vubec nevim jak je to s posilovnami, jestli jsou tam vetsinou pouze stroje atd... a na tech nechci cvicit - jinak receno, nikdy jsem nebyl v posilovne, ale rad bych zacal s powerliftingem, kde mam zacit? Dekuji predem
Dobrý den! Zkuste se na nějaký lifterský oddíl zeptat v diskusním fóru na našem webu www.ronnie.cz.
Dotaz
autor: Honza • datum: 24.07.2008
Dobry den... Muzu se zeptat na to jak mam pribrat svalovou hmotu? Problem je ze nechci do sebe cpat proteiny gainery ..no proste prasky... mohl byste mi prosim napsat nejaky jidelnicek nebo rady? Dekuji Vam predem
Dobrý den! Nevím, proč se bráníte braní proteinů a gainerů, jsou to přirozené věci. Každopádně, jestli chcete nabrat hmotnost, musíte přidat na jídle, aby Váš denní kalorický příjem byl vyšší než výdej.
problem s pribratim
autor: kubo • datum: 08.07.2008
dakujem za doporucenie gaineru junior kolko staci mi viuzivat jednu krabicu toho gainera?? ked ju doberema nekupim si dalsi ale budem stale aktivne posilovat tak ta nabrata hmota s toho gainera zostava.. alebo sa to nak meni ,.znova na tuk.. ete jedna otzka kolko davok toho gaiera si musim dat aby bol vydno,,vysledok . dakjem.-..
Dobrý den! To, jestli Vám po dobrání gaineru případná nabraná svalová hmota zůstane, záleží hlavně na Vaší stravě. Gainer berte ihned po tréninku, případně ještě v průlběhu dne k doplnění celkového kalorického příjmu.
problem s pribratim
autor: kubo.hupka • datum: 08.07.2008
Dobry den mam taki problem mam 15 rokov 177cm a vazim 60kg,, na moj vek je tto dost malo chcem sa spytat co by ste mi poradili nasiel som niaki jedalnicek na pribratie.. zacnem ho dodrziavat,, aktivne cvicim kazdy den ked je cas ,, gainer nechcem moc brat lebo zevraj ked prestanem cvicit naberem vela tuku,, mohli by ste mi niako pomoct dakujem .
Dobrý den! To ohledně gaineru rozhodně není pravda. Vhodným by pro Vás byl Gainer Junior 15 od firmy Promil. Základem je kvalitní a dostatečná strava a trénink 3 krát týdně.
Jak přibrat?
autor: L**** • datum: 27.06.2008
Až ted sem si bohužel všiml, že není skladem je něco ,,lepšího'' co by jste mi doporučil k přibrání?:)
Dobrý den! Zkusit můžete v podstatě kterýkoliv přípravek z kategorie "Sacharidy". Pro začátek např. Actions Whey Gainer 14 od firmy Aminostar nebo Winner Gainer 14 od firmy Nutrend.
Jak přibrat?
autor: L**** • datum: 27.06.2008
Ahoj chtěl jsem se zeptat zda mi gainer 30 pomůže přibrat.Mám pomalu 2 metry a vážím 71 kg.Je potřeba při užívání cvičit??Jak častoa v jaké míře?Popřípadě něco jiného na přibrání?Děkuji...Lukáš
Dobrý den! Ano, uvedený přípravek je vhodným pomocníkem k nabrání. Základem však je kvalitní a dostatečná strava. Trénink bych Vám doporučil 3 krát týdně (např. pondělí, středa, pátek), v každém tréninku procvičit celé tělo, zaměřit se hlavně na zpevnění středu těla.
Nitrix+BCAA
autor: David • datum: 22.06.2008
Dobry den chtěl bych se zeptat jestli mužu brat Nitrix a BCAA EXTREME PURE dohromady.Předem Děkuji za odpověd
Dobrý den! Ano, můžete.
Nitrix+kre-alkalyn.
autor: Standa • datum: 23.05.2008
Dobrý den. Rád bych se zeptal na doplňky stravy- Nitrix a KreAlkalyn. Známi mi je doporučují, ale já si nejsem úplně jistý jejich účinky a především pak zda-li nejde o anabolický přípravek, popřípadě přípravek jenž může zanechat na zdravý trvalejší následek stejně jako anabolika. Velice Vám děkuji za odpověď
Dobrý den, při dodržení doporučeného dávkování nemá užívání těchto přípravku pro zdravého jedince žádné negativní důsledky. přípravky neobsahují žádné steroidní látky.
Posilovací lavice
autor: Michal Fojtík • datum: 23.04.2008
Dobrý den, ještě bych měl jeden dotaz. Syn (14 let)by chtěl začít posilovat.Trochu jsem se informoval a bylo mi doporučeno, že by v tomto věku již mohl začít pomalu cvičit s jednoručníma činkama (max.do 10kg). Rozhodli jsme se,že mu doma k narozeninám koupíme posilovací lavici a činky. Máme však problém s výběrem lavice. Jsme samozřejmě limitováni prostředky, takže bych byl za lavici ochotný dát tak max. 7.000,-Kč. Mohli byste nám prosím nějakou doporučit? Díval jsem se například na Olpran SA 003N, ale zase mi to připadá podezřele levné oproti jiným základním lavicím, kde Kettler M-F-C je za téměř 8.000,-Kč a není určena k zakopávání a přednožování. Mohli byste mi prosím poradit s výběrem? Díky za pomoc.
Dobrý den, vhodnou posilovací lavicí i s možností procvičení stehenních svalů (předkop.+ zakop.) je Kettler Primus ( MOC 5990Kč bez závaží a nakl. činky) popř. Univezální polohovací lavice Marcy ( vysoká nosnost).
Proteiny a gainery
autor: Michal Fojtík • datum: 22.04.2008
Dobrý den, rád bych se zeptal na to, zda je vhodné používat gainery a proteiny ve věku 14 let. Syn závodně plave (14let) a při výšce 176 cm a hmotnosti 55 kg trpí podváhou. Tréninky jsou 5-7x týdně a jsou dost intenzivní, čímž nepřibere ani kg. Je vhodné podávát v tomto věku při intenzivní fyzické zátěži gainery a proteiny, aby tělo dostalo vše co má? Samozřejmě že pouze jako doplněk, základem je vyvážená strava. Mám na mysli především Laktofit 15 jako gainer před a po tréninku a Laktofit 65 ráno a před spaním. Nemůže to mít nějaký vedlejší vliv na jeho zdraví? Díky za pomoc.
Dobrý den, v uvedeném případě bude použití gaineru ( zmíněný Laktofit 15 je velmi vhodný) téměř nezbytné, kromě základních živin dodá tělu i určitou dávku vitamínů a minerálů. Gainer bych doporučil především po výkonu a vhodný bude i ráno nebo dopoledne jako rychlá svačina. Protein 65 lze použít spíše večer před spaním. Oba přípravky jsou absolutně bezpečné bez obsahu jakýchkoli škodlivin, zatěžovanému organismu Vašeho syna spíše pomohou.
Amino protein.
autor: V.Novotný • datum: 16.04.2008
Dobrý den, Zakoupil jsem si přípravek AMINO PROTEIN 70% od firmy ATP NUTRITION a chtěl bych se zeptat zda je jej možné konzumovat rozmíchaný i v mléce. Někde jsem slyšel, že jisté přípravky se v mléce rozpouštět nesmí a protože o mléku není na etiketě ani slovo, napadlo mne zda nejde mimo jiné i o tenhle přípravek. Předem děkuji za odpověď
Dobrý den, případné rozmíchání v mléce zavisí víceméně na individuální stravitelnosti, takže pokud Vám takto připravený koktejl nebude činit zažívací potíže, tak je volba přípravy čistě individuální. Nicméně osobně bych přípravek rozmíchaval ve vodě.
Jak přibrat?
autor: Knochenmann • datum: 03.04.2008
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak mám přibrat na váze. mám 22roků, měřím 195cm,ale vážím jen 74kg. Můžu do sebe cpát jídla kolik chci, ale prostě nepřiberu:-( Na posilovnu nemám moc času(studium na VŠ-UK), takže cvičím maximálně 3krát týdně, a to jen doma a z obyčejnejma činkama
Dobrý den, i při domácím cvičení dbejte na dostatečnou zátěž, tzn. váhu činek postupně zvyšujte a provádění základních cviků na všechny svalové partie. Z doplńků výživy můžete použít Super Mega Mass 4000 nebo Vitalmax Gainer 2.
Zranění.
autor: Jirka • datum: 28.03.2008
Dobrý den. Mám dotaz,je mi 19let měřim 180cm,váha 80kg. Cvičím dva roky pravidelně 4-5x týdně. Používám běžné suplementy a až do ted jsem neměl žádné problémy. Až nedávno mě začel pronásledovat problém předloktí,které se projevuje hlavně při jeho námaze. Např. při zdvihu velkou činkou na biceps,při cviku nebolí,ale jakmile odložím činku začne v předloktí masivně píchat(jak jehlami) je to velmi nepříjemné a už to mám nějaký ten měsíc. Od lidí z posilovny,jsem slyšel takové názory jako:zánět,natažení či přetrénovaní. Dokonce jeden známý na zánět šlach v předloktí musel ukončit svou kariéru,mám z toho tak trochu strach a proto si ptám co by jste mi doporučili,jaký je váš názor,popřípadě co na to..? Jaký vitamín,minerál apod. Vím že je to dotaz trošku mimo,ale už nevim kam dotaz směřovat.
Dobrý den, pro určení přesné diagnózy bych Vám určitě doporučil speciální lékařské vyšetření, pokud by se jednalo o zánět, léčbu můžete podpořit mastí Voltaren + vynechat cviky, při kterých máte největší obtíže ( bolest).
Protein..
autor: RVZR • datum: 22.03.2008
Tímhle rokem mi je 15, vážím 72kg, měřím 182cm. Jaký protein, popřípadě kolikaprocentní protein byste mi doporučili? Děkuji.
Dobrý den, pokud byste chtěl použít proteinový přípravek, nedoporučil bych Vám vyšší koncentraci než 65% ( např. Aminostar Whey protein 65). Moje osobní doporučení je však použití sacharido-proteinového přípravku např. Super Mega Massu 4000.
Info o cvičení.
autor: David • datum: 21.03.2008
Dobry den chtěl jsem se zeptat jestli když po cvičení třeba 2 dny necítím žadnou bolest,jako že bych cvičil tak chci se zeptat jestli je to v pořádku nebo jestli nedělám něco špatně na váze spíš zas začínám ubírat a to cvíčím 50minut kámoši mi říkali že když po tom treninku cítim že mě bolí svaly tak to prý roste,jenomže mě nic nebolí a jestli by jste mi mohl ještě poradit co bych měl užívat nebo tak něco.. když mě se za 2měsíce nezvětšil biceps ani o 1cm.předem děkuji
Dobrý den, na to, aby Vás po cvičení bolely svaly žádný přípravek samozřejmě není, tam bude spíše problém v samotném tréninku ( příliš častý, příliš lehká nebo naopak příliš těžká váha, absence základních cviků ...). Z doplňků výživy určených na příprání tělesné hmotnosti bych vám doporučil např. Weider Super Mega Mass 4000 nebo Vitalmax Gainer 2.
Doporučení gaineru.
autor: Vojtěch • datum: 21.03.2008
Dobrý den, bude mi 16 let, měřím 172 cm a vážím slaboučkých 50kg.Zhruba před měsícem jsem se k připojil k bratrovi, který do posilovny chodí.Chodíme 2x týdně +1x týdně doma a po měsíci se cítím lépe i váhy zvedám o něco málo vyšší, ale nějak to na mě není vidět a ani nepřibírám na váze.Tak jsem se rozhodl, že začnu s Vaším jídelníčkem(Jak přibrat II.) a požádat Vás o doporučení nějakého pro studenta dostupného gaineru.Děkuji za odpověď
Dobrý den, doporučuji Vám zakoupit si minimálně balení 2250g např. Vitalmax Gainer 1 nebo Actions Whey Gainer .
Jaký přípravek?
autor: Honza • datum: 12.03.2008
Dobrý den, měl bych jeden dotaz. Chodímdo posilovny 3-4x týdně. svaly rostou, vše je v pořádku, chodím ještě běhat ale nevím jak shodit přes břicho. Nemám extra špeky ale prostě mi nejde moc dolů. Používám Future Gainer 30 2x denně. Měl bych začít s jiným přípravkem? svalovou hmotu mám dobrou jen přes to břicho by to chtělo něco více.. Nechci už nabírat, spíše rýsovat a shodit trochu to břicho. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, po dobrání Gaineru 30 bych Vám doporučil změnit doplněk na Mega Pro Amino 4000 325 tbl. ( 3x denně po 3 tbl.).
Soutěže.
autor: Vojta • datum: 03.03.2008
Dobrý den ,chtěl bych se zepta jemi 15 jsem namakaná postava a chtěl bych chodit na soutěže ale nevím protože musím být v nějakém klubu nebo jak.Jsem s Plzenského kraje kousek od Klatov do posilovny chodim 3 krát někdy 4 krát týdně snažim se dodržovat stravu a beru proteiny tět beru amino kyseliny a po dobrání mám v plánu brát kreatin začal jsem chodit do posilovny minulej rok začatkem června a vážil jsem 65kg a tět mám 84 a měřim 190 prostě mě to baví a jsem na tom závislej a chtěl bych něco dokázat na soutěžích ale nevím jak moc vám děkuju naschledanou
Dobrý den, zasílám Vám SEZNAM oddílů kulturistiky a fitness, kde si můžete vybrat ten, který je nejblíže Vašemu bydlišti.
Info trénink.
autor: David • datum: 02.03.2008
Dobrý den,chtěl bych se zeptat na něco ohlédně doby tréninku.Když cvičím hodinu a půl 2x týdně jestli mám nějakou šanci nabrat hodně svalově hmoty ještě k tomu beru Super Mega Mass 4000 2x denně a CFM Protein 82 1x denně jestli by jste mi nemohli ještě nějak poradit co bych měl udělat.Předem děkuji
Dobrý den, i při pravidelném posilovacím tréninku 2x týdně můžete zaznamenat dobré výsledky v nárůstu svalové hmoty a síly. Kombinace doplňků výživy je velmi vhodná.
Nákup proteinu.
autor: Jirka • datum: 28.02.2008
Dobrý den, rozhodl jsem se pro koupi proteinu 100%Whey Protein od Nutrendu, ale pro začátek si chci koupit pouze 1000g, sic nikde v Praze nemůžu tuhle gramáž sehnat a přes internet to nechci...(špatné zkušenosti)....prosím nevíte v Praze o kamenném obchcodu, kdy by byl k mání...a ještě jedna otázka u tohohle proteinu...je lepší brát ho před a po tréninku nebo po tréninku a před spaním..(trénink 3xtýdně)....mimo trénink dny protein tyčky.....děkuji
Dobrý den, uvedený přípravek můžete zakoupit v prodejnách ZDE .
Břicho.
autor: Daviid • datum: 27.02.2008
Ahoj:-)Je mi 15,měřím 175,vážím 60,vím nic moc:-(ale moc bych potřeboval poradit prosím,posilování se věnuji skoro rok,ve fitku,dávám docela dost,ale nejde my to nabrat na břicho,jde to,ale to bych musel dávat každej den,tož to bych nepřežil,ptal jsem se,že každý den posilováni na břicho zabíjí,ale mně nic nezbývá.Mohly by jste my teda poradit,jak víc na to břicho?
Dobrý den, pokud jsem správně pochopil Vaši otázku, jde Vám o vypracování břišních svalů. Intenzivní procvičení břišního svalstva 3-4x týdně 15-20 min. různými cviky by mělo být dostačující. Pro správné provedení cviků doporučuji cvičit pod dohledem trenéra.
Objem+síla.
autor: milan • datum: 22.02.2008
zdravim,je mi 21 let měřim 177 cm a vážim 70 kg.podkozni tuk vicemeně nemám,jenom lehce na břichu..již dříve jsem cvičil,ale z časových důvodů jsem toho nechal..ted jsem se k cvičení vrátil a zhruba přes měsíc chodím 3x týdně do posilovny..chtěl bych hlavně zvýšit sílu a nabrat nějakých 7-8 kg svalové hmoty,nejlíp bez tuků..můžete mi doporučit,jaký přípravek,popřípadě přípravky bych měl začít užívat,abych začal v co nejratší době nabírat jak sílu,tak hmotu???předem děkuji za odpovědˇ...
Dobrý den, vzhledem k tomu, že po delší pauze cvičíte soustavně poměrně krátkou dobu, budete se pravděpodobně zlepšovat i bez použití doplňků výživy ( za předpokladu kvalitní stravy). Postupně bych vám doporučil zařadit Aminostar 100% Whey Protein ( 75% bílkovin) + L-glutamín + kreatin.
Jak přibrat ?
autor: Tetour Jiří • datum: 15.02.2008
Dobrý den chtěl bych se zeptat, když cvičim celkem tak už 2 měsíce je mi 17 let výška 174cm a váha 70kg chodím do posilovny 4x týdně jestli by ste mi mohl doporučit nějaký proteiny na nabrání váhy a na růst svalů děkuji za odpověď
Dobrý den, doporučil bych Vám přípravek se středním obsahem proteinů a sacharidů nepř. Nutrend Mirrage 50 nebo Aminostar Ultra Whey Protein.
Suplementy??
autor: adam • datum: 10.02.2008
Dobrý den, měl bych dotaz na suplementaci...chodím cvičit zhruba 3-4X týdně, stravuji se poměrně dobře a můj jediný suplement je gainer od nutrendu po tréninku...mám delší trénink 1,5h-2hod....ale mám během dne problém s bílkovinami tak se chci zeptat jaké firmy mi doporučíte jako nejlepší na proteiny...tím myslím dobrou vstřebatelnost, vysoký obsah proteinu a somozřejmě žádné kauzy v historii ohledně AS...předem děkuji
Dobrý den, z kvalitních ( a dlouhými roky užívání osvědčených) proteinových přípravků bych Vám doporučil 100% Whey Fuel nebo Complete Whey Protein . Firmy jsou na trhu s doplňky výživy dlouhou dobu, bez kauz, výrobky mají kvalitu, používají se ve výkonnostním i vrcholovém sportu.
L-glutamine
autor: Adam • datum: 01.02.2008
Dobrý den mám dotaz ohledně L-glutaminu mám čtrnáct let a do posilovky chodím druhým rokem.Chtěl bych si koupit L-glutamin ale dočetl jsem se že glutamin zvyšuje růstový hormon o 400%.Nemá to ve 14 letech nake špatné učinky?a jaké jiné má neblahé účinky?předem děkuji za odpověd.
Dobrý den, při dodržení doporučeného dávkování uvedeného výrobcem, negativní účinky nemá. Ve čtrnácti letech bych Vám však doporučil spíše komplexní proteinový přípravek.
Jak přibrat?
autor: Filip • datum: 26.01.2008
Dobrý den je mi 16,měřím 187cm a vážím 70kg.Chodím do fitka cca 7 měsícu 2x týdně a za tu dobu jsem nabral 1kg.Používal jsem vyrobek Super Mega Mass 400 jedl jsem pravidelne,trenink byl taky dobry aji regenerace.Jestli mi můžete poradit co bych měl dělat popřipade koupit si nějaký výrobek abych co nejvíc přibral svalové hmoty Předem dík za odpověd
Dobrý den, z doplňků výživy stále používejte gainer ( během dne) popř. i protein ( na noc).
Ako začat cvičit dobre???
autor: AliGSk • datum: 22.01.2008
Dobrý den mam jden dotaz. Chci se zeptat nikdy sem nejak nechodil do fitka nebo tak.Jako nemam spatnou postavu nebo že bych byl plnoštihlej:-))) ale chci se proste vyrysovat a neco nabrat byt troch "abuchanej" jak mam začit dobře cvičit a jakou mam mit stravu kolikrat trening atd.....objednal sem si od vas určity "doplněk" no uvidime tymto prosim o radu jak nato jak ze sebe udelat "vyhazovača":-)))) Předem diky jo a omlouvam se za hrubky:-))))
Dobrý den, dle časových možností cvičte zpočátku 2x a později pravidelně 3x týdně po 60 minutách. Dávkování a správné provedení cviků konzultujte přímo s trenérem ve Vašem fitcentru popř. požádejte o radu zkušenější ( někdo ochotný se určitě najde) cvičence. Strava musí být pravidelná ( snídaně, oběd večeře + 1-2 menší svačiny), dostatek kvalitních bílkovin ( libové maso, netučné mléčné výrobky, vejce...) a sacharidů ( rýže, brambory, těstoviny, celozrnné pečivo...), málo ( občas) nebo žádné sladkosti a zákusky atd. Pijte spíše vodu a neslazené nápoje bez obsahu jednoduchých cukrů.
Ako na silu v tlaku?
autor: Tomas • datum: 14.01.2008
Dobry den. Posiluji uz dva roky a v benči jsem stále slabý. Nevím co s tim protoze na mrtvy tah jsem velice zesilil (ze 110kg na 150kg) na drep jsem velice zesilil(ze 70kg na 120kg) ale u bencpresu jsem na pouhych 75kg... uz jsem zoufali. Zacal jsem brat i doplnky kreatin monohydrat+protein 80, skusil jsem i tribulus ale nic. Mam i dobrího poradcu ktery cvici uz 5 rokov ale on sam uz neví co by se dalo s tim delat, nechape tomu... vedeli by jste mi pradit prosim?
Dobrý den, přečtěte si tento článek o benchpressu, třeba Vám získané informace trochu pomohou.
Dopněk na sílu.
autor: tomas • datum: 14.01.2008
dobry den .posiluju 2roky pred 1rokem jsem zacal pouzivat kreatin monohydrat...vazim 83kg.a vyska 177 chtel bych zacit opet neco brat hlavne na silu...poradil bys te mi prosimvas predem dekuju za odpoved
Dobrý den, z doplňků výživy můžete používat již zmíněný kreatin, je-li Vám více než 18 let můžete vyzkoušet Syntrax Syntru EC + protein.
Total Gym.
autor: SASEK • datum: 11.01.2008
Zdravim mám doma stroj nevím co toje za název proste lavice máte dvě ručky a přitahujetese a jezdite nahoru polocí lanek a dolu jak to v reklmně ukazuje chuck noris:D je mi jasne že to nemužu rovnat s benchem nebo s rozpažkama ale když si to nahnu na maximum a upažuju tak mám co dšlat abych dodělal sérii nikdy mě nic tak nenapumpovalo prsa a neboleli myslíte že to má smysl nebo to mám šlehnout do hajizlu dík (chodim i do fit ale momentalne mam problemi tak sem to vysadil)
Dobrý den, stroj nevyhazujte, jeho použití jako alternativa k posilovně má určitě smysl.
Přibrání váhy.
autor: Nikolas • datum: 11.01.2008
Zdravím je mi 18let měřím 175cm a mám 72 -73 kg Cvičim už dva roky prvni jsem začal s creatinem a aminokyselinama to jsem nabral za 2 tydny asi 15 kilo což byl pro mě šok přibral jsem velmi v rukach hlavněv tricepsu a na zadech i v nohách ale né všude dodnes nechápu co se to vlastně stalo dnes mám 72 kilo mám to pořád nemění se to když přestanu přes prázdniny cvičit má vaha je stejná a má postava se nijak extranemení ale já bych rád zase nabral např v hrudníku abych svou postavu doladil a i se stravou se snažím
Dobrý den, rychlý váhový přírustek, který jste uvedl bych asi připsal především kreatinu, zkoušejte střídat různé formy tréninku, zátěže a tréninkový principy.
Dotaz.
autor: Dan • datum: 03.01.2008
Dobrý den,je mi 17 let,měřím 170cm a vážím 65kg.Cvičím již dva a půl roku a za tu dobu jsem nabral 15kg kvalitní vyrýsované svalové hmoty a chtěl jsem se zeptat jestli je to dobrý výsledek když mi finance rodičů nedovolují moc kvalitně jíst tzn. za den přijmu cca 100g proteinů a 250g sacharidů a neužívám žádné suplementy.Děkuji za odpověď.
Dobrý den, dosažený výsledek je určitě velmi dobrý.
Posilování.
autor: filip • datum: 27.12.2007
je mi 14 a začal sem posilovat s činkami, ale rodiče mi to zakazují protože si prej nicim klouby a nevyrostu, je to pravda?
Přiměřené posilování ( 2 - 3x týdně) především s vlastní váhou ( kliky, dřepy, shyby, sklapovačky...) + lehčí činky určitě nebudou mít negativní vliv, spíše naopak.
Pomalé nabírání
autor: Honza • datum: 23.12.2007
Dobrý den,18 let 170cm 65kg. Za 5 měsíců jsem nabral 5kg s normální stravou bez doplňků, mám slabou vrstvu podkožního tuku a myslím, že ten nepřibívá.Rád bych nabral více hmoty a odboural to malé množství podkožního tuku.
Dobrý den, v tomto případě můžete doplnit starvu o proteinový přípravek ( asi 80%), množství sacharidů a tuků budete regulovat v běžné stravě dle aktuálního stavu a individuálního požadavku na vyrýsování svalstva ( asi budete přibírat pomaleji než doposud).
Super Mega Mass 4000 - příprava.
autor: Alex • datum: 22.12.2007
Dobrý den,koupil jsem si Super Mega Mass 4000 a je tam napsané,že se to má dat do vody nebo do odtučněného mléka chtěl bych se zeptat jestli to můžu dát do polotučného mléka já vím,že jsou v tom tuky,ale já měřím 185cm a vážím 68kg tak jestli to nějak poruším,že mi nebudou růst tak svaly jako kdybych to dal do vody. předem děkuji
Dobrý den, ve Vašem případě polotučné mléko určitě vadit nebude. Teď jsem si vzpomněl na jednoho borce, který dokonce dával Mega Mass babičce, aby mu ho při pečení přisypala do buchet a do bábovky.
Odbourání tuku.
autor: Ondrej • datum: 19.12.2007
dobrý den, ma 17,5 let, mam 178cm a 74kg. hraji fotbal 3krat tydne trenink a 1krat tydne zapas chodim do posilovny cca. 2 roky. chtel bych poradit neco na to abych shodil prebytecny tuk ale svalova hmota aby zustala (proste se trochu vyrysovat) dekuji za odpoved ondrej
Dobrý den, na podporu spalování tuku bych Vám doporučil Carnitargin Gold nebo ATP L-carnitine 30000, vždy jednu dávku před tréninkem ( především fotbalovým), na udržení svalové hmoty a regeneraci pak BCAA, vždy před a po každém tréninku.
Doplněk na hmotu.
autor: Jiri Brothanek • datum: 11.12.2007
dobry den, mam 22let, 180cm a 70kg. 2 roky jsem cvicil bez jakekoli suplementace, narust sily byl velmi znatelny ovsem objem svalove hmoty zustaval stejny, pouze s minimalnim prirustkem. Cviceni jsem na 2 roky zanechal, nyni bych se k tomu chtel vratit. Chtel bych se zeptat, jestli je dobrou volbou suplementace future gainer 30, pripadne jestli je vhodne ho doplnit jeste o proteiny a bcaa. Jestli ano, jake byste mi doporucil? A jake by pro me vhodne davkovani, abych vedel, kolik tak na 2 mesice objednat:-) Dekuji za odpoved Jiri Brothanek
Dobrý den, Gainer 30 bude určitě i vzhledem k Vaší výšce a váze jako základní doplněk velmi vhodný. Zpočátku postačí pouze tento přípravek v celkové denní dávce cca 150 g. Později můžete přidat i proteinový přípravek např. Excelent Protein 80 ( denní dávka 40 - 80g dle potřeby).
Trenink.
autor: Hanys • datum: 05.12.2007
Jezte bych se vas chtel zeptat jestli bys te me nemohl treba sestavit ukazkovy treninkovy tydeni plan? Nevim jak si co rozvrhnout.Jestli by to slo kontaktujte me prosim ne email dekuji. Nejsem uplny zacatecnik provozoval sem 5 let zavodne Rychlostni Kanoistiku a take sme chodili do posilovny ale pred pul rokem sem skoncil takze sem dost ochabl.Prosim popremyslej te o tom .Dekuju
Dobrý den, pro sestavení tréninkového plánu nebo podrobnější konzultaci můžete kontaktovat některého z trenérů na těchto stránkách .
Jak začít?
autor: Hanys • datum: 05.12.2007
Dobry den je mi 16 let mam 182 vazim 79kg a chtel bych zacit posilovasat.Predevsim brisni a prsni svaly a ruce. Chtel bych se zeptat na jaky druh cviku a druh stroju ve fitku soustredit.A jezte jake mam uzivat proteiny na spalovani tuku a pro zviseni objemu svalove hmoty? Dekuju
Dobrý den, na uvedené partie můžete využít především základní cviky s činkami ( tlak v lehu, upažování v lehu - rovná i šikmá lavice, pullover, kliky na bradlech , francouzský tlak, bicepsový zdvih...). Vhodným přípravkem pro kvalitu svalové hmoty by byl Dymatize Iso 100, Elite Whey popř. Super Amino 4800.
Nitrix.
autor: Roman • datum: 25.11.2007
Zdravím,chtěl jsem se zeptat je mi 19 a chci začít posilovat mám sportovni postavu o váze 74kg a výšku 185cm potřebuji přibrat na rukou a ne na nohach nebo břichu.Snažim se příbrat i celkově jde to moc špatně.Žeru jak prase snad 5kg denně:-Da přesto jsem pořad stejny.chci mít větší objem svalu na rukou a nikde jinde.Je možné to Nitrixem napravit abych neměl přes biceps 32cm ale 52cm?prostě se mi nedaří příbírat na rukou ale na břichu a nohach a to ja pravě nechci.prosim poradˇtě.Děkuji
Dobrý den, abyste přibíral svalovou hmotu bez nežádoucího tuku, je potřeba nejprve upravit Váš jídelníček směrem k lepší kvalitě, tj. méně tuků a jednoduchých cukrů, kvalitní zdroje bílkovin a komplexní sacharidy. Trénink pak zaměřte hlavně na partie, které chcete rozvíjet. Nitrix by Vám jako doplněk možná mohl pomoci, ale osobně bych Vám doporučil proteinový přípravek např. Iso 100 nebo Elite Whey + Creatine Ethyl Ester.
Jak nabrat?
autor: Lolek • datum: 25.11.2007
Dobrý den, profesionálně se věnuji floorballu, trénuji 3x týdně + bazény, o víkendu zápasy za 2 kategorie, tudíž mé tělo je pořád v pohybu, chtěl bych se zeptat, při své výšce 186 cm a váze 67 cm, jak co nejvíc nabrat?? Doktorka mi sdělila, že při takovém vytížení nenaberu na tucích nic, mě ale tak nezajímají tuky, které ničí tělo, ale nárůst svalové hmoty. Můj strejda chodí do posilovny bezmála 10 let a říkal mi, že v mém věku (17) bych neměl brát žádný suplement, já si ale naopak myslím, že bez sumplementů kvalitně člověk nenabere. Jasně, na začátek bych koupil něco lehčího, můžete mi poradit, co koupit při začátcích a v čem dál pokračovat?-co kombinovat))) Jak často chodit do posilovny při takovém vytížení? Děkuji
Dobrý den, při rozhodování o použití doplňků výživy u mladého sportovce je zcela zásadní odlišit, zda se věnuje pouze kondičnímu posilování nebo i jinému, fyzicky náročnému sportu ( atletika,hokej, fotbal, kanoistika, bojové sporty...), kde je použití doplňku výživy zcela namístě. Doporučil bych Vám určitě gainer (např. Super Mega Mass 4000, Dymatize Mega Gainer, Vitalmax Gainer 2) a k tomu BCAA vždy před a po každém tréninku i zápase. Posilovacímu tréninku se věnujte asi 2x týdně. Později můžete použít i glutamín (regenerace) a např. kre-alkalyn (energie, síla, výbušnost, regenerace).
Future Gainer 30.
autor: Tomas • datum: 25.11.2007
Dobrý den, bude mi 18 let, do posilovny chodím 3x týdně, s tím, že minimálně další 1 den v týdnu mám aerobní tréning. Vážím okolo 68 kg, výška 177 cm. Rád bych přibral trochu na váze, nabral další svalovou hmotu a zajistil svalům dostatečnou regenaraci. Postačí mi zezačátku future gainer 30 , nebo by jste mi doporučil něco jiného ? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, Future Gainer 30 určitě jako základ, před a po každém aerobním tréninku použijte 2-3g BCAA.
Max anabol.
autor: Viktor • datum: 18.11.2007
Beru uz 6 tydnu max anabol ext o firmy max muscle, jde o tzv anabolicky optimizer, ktery ma zvysit mou hladinu prirozeneho testosteronu. Uz kdyz jsem si ho kupoval vedel jsem ze tento suplement obsahuje prohormony a ze je pravdepodobne dost na hrane. Presto jeho ucinky znacne predcily ma ocekavani. Nikdy jsem nebral nic silnejsiho, bohuzel jse u me zacaly projevovat nektere priznaky o kterych se pise v souvislosti s anabolickymi steroidy jako deprese, nadmerna agresivita. No je mozne ze to s tim suplementem nemelo nic spolecneho, ale presto bych se chtel zeptat na vas nazor zda vse co se oficialne prodava je v poradku a jak si myslite ze by nyni dopadl muj dopingovy test? Nemam zadne zavodni ambice a nerad bych si zbytecne nicil zdravi, na druhe strane kazdy kdo pravidelne a tvrde trenuje chce videt vysledky, jinak to nema cenu.
Dobrý den, negativní účinky při užívání tohoto přípravku jsou dosti neobvyklé, neboť neobsahuje (neměl by) žádné látky dopingového charakteru ani prohormony, které u nás nejsou volně prodejné.
Doplňky stravy.
autor: Radim • datum: 17.11.2007
Dobrý den,je mi 16 let,vážím nějakých 71 kg a měřím 176 cm,už asi rok doma pilně cvičím s vlastní váhou a jednoručkami,ještě jsem nikdy nebyl v posilovně ale za ten rok jsem udělal velký pokrok a zlepšil se.ale chtěl bych do svého jíelníčku už zařadit i nějaký doplněk výživy gainer nebo jiný, ale problém je v tom že mám od doktora zakázané kravské mléko, řepný a hroznový cukr.Ať jsem hledal jak jsem hledal žádný takový suplement se na trhu nenachází(kromě creatin-monohydrátu ale ten by se taky měl užívat s hroznovým cukrem).Mohl by jste mi prosím poradit jaký výrobek v takové situaci zvolit??
Dobrý den, možná byste mohl použít kombinaci surovin Maltodextrin a Egg Albumin . Z kreatinových doplňků můžete použít např. CEE .
DOPLŇKY VÝŽIVY.
autor: MICHAL • datum: 14.11.2007
AHOJ JEMI 16 LET..MĚŘIM NĚJÁKEJCH PŘES 180..VÁŽIM.70....A CHTĚL BYCH SE ZEPTAT...ZATIM CVYČIM JENOM DOMA...ALE MŮŽU POUŽÍVAT NĚJÁKEJ NÁPOJ NEBO NĚCO TAKOVÝHO CO ZLEPŠUJE VAŠE SVALSTVO A JE TO BESPEČNÉ...DĚKUJI ZA ODPOVĚŤ
Dobrý den, doporučil bych Vám sacharidovo-proteinový přípravek Weider Super Mega Mass 4000 popř. Vitalmax Gainer 2.
Jaký použít doplněk výživy?
autor: michal faltynek • datum: 06.11.2007
dobry den jsem 17let merim 167cm a vazim 80kg posiluju uz delsi dobu ale chtel bych odstranit mezisvalovi tuk tudis trosku vyrysovat brisni svalstvo chtelbychse zeptat jakej suplement je ktomu nejvhodnejsi ? DEKUJI ä jeste posledni otazka chtelbych jeste nejakej suplement jestli mate na objem cili na nabrani vetsi svalove hmoty tak abymeto pomohl tahat aji vetsi vahy a nebyl potom fyzicky unavenej dekuji .
Dobrý den, doporučil bych Vám kombinaci přípravků L-carnitin(Carnitargin Gold nebo Carniform)+ BCAA+ proteinový koncentrát např. DymatizeElite Whey nebo Axis Clutch Whey.
Doplněk na regeneraci.
autor: Daniel • datum: 20.10.2007
Dobrý den, je mi necelých 16 let měřím 176 cm a vážím 75 kg. Aktivne hraju hokej. Chtěl bych se zeptat jaký suplement bych mohl brát a jaký by jste mi doporučili pro zrychlení regenerace a nárůst síly? A ještě bych se chtěl zeptat jetli by mi nějak pomohlh nějaký výrobek NO...předem díky
Dobrý den, především bych Vám doporučil použít BCAA v dávce 2-3g před a po každém tréninku ( posilovna i hokej). Dalším přípravkem vhodným pro posilovací trénink i hokej ( síla, energie, snížení únavy) jeCreatine Ethyl Ester.
Doplněk stravy na přibrání.
autor: martin • datum: 19.10.2007
z coho mozem najrichlesjsi nabrat?je protein dobry?
Proteinový přípravek je vhodným doplňkem, máte-li nižší tělesnou hmotnost, můžete jej kombinovat s gainerem.
Doplňky výživy pro začátečníka.
autor: Procházka Jiří • datum: 18.10.2007
Dobrý den, je mi 16 let, 190 cm a vážím 75 kg. Chodím do posilovny 2krát týdně jeden měsíc. Stačí to? Předtím jsem půl roku posiloval doma vlastní vahou. Zajímalo by mě, co bych měl začít jíst z proteinů, nebo jiné doplňkové stravy, aby mi nabyla svalová hmota a přitom to bylo zdravotně nezávadné. Děkuji za odpověd.
Dobrý den, cvičení 2x týdně Vám zatím určitě postačí. Z doplňků výživy na přibrání váhy bych Vám doporučil klasický ( zdravotně nezávadný) gainer např. Super Mega Mass 4000 nebo Actions Whey Gainer .
Gainer 1
autor: lukáš • datum: 17.10.2007
dekuji budu to tedy uzivat podle vás,a jeste to chci upresnit 1 dopoledne,pak po obede pred svacinou a pak az 35-40min po cvicení???
Ano, 1 dávka dopoledne, druhá odpoledne a třetí 30-45 min. po cvičení.
Gainer 1.
autor: lukáš • datum: 16.10.2007
ahoj diky za odpoved,ale chci se zeptat je tam psano 2:denne 1pred a po civeceni ? no a je to gainer 1,a muzete definovat davky na polivkove lzice?? a myslíte ze neni pozde kdyz mi je uz 21? znovu zacinam cvict po roce a po jednom mesicí a uzivaní zacinam citit jak se mi zpevnuji ruce a rysují se ale zatim jen malicko ale je to znat?? opravdu to muzu pit s mlikem 3krat denne?? a jinak se snazim dodrzvovat stravu z vasí stranky, tvarohy,piskoty,mleko a ryze a maso!!! a vadí ze kouřim 10cigaret denne?? zadny alkohol nepiju a drogy taky ne!!!
Dobrý den, upřesňuji tedy užívání Gaineru 1 přímo pro Vás ( máte nízkou tělesnou hmotnost, tak jej musíte brát častěji nebo více jíst): 1 dávka (4 pol. lžíce do 0,3l vody) dopoledne mezi jídly, odpoledne mezi jídly a 30 -45 min. po cvičení. V den volna užívejte min. 2 dávky denně. Samozřejmě, kdybyste s kouřením úplně přestal, určitě byste nabíral na váze snadněji.
Doplněk stravy na přibrání.
autor: lukáš • datum: 12.10.2007
ahoj jemi 21 vazim 65kg a merim 180,beru gairneir a chci vedet jestli si nemam koupit jeste nejke pripravky??a jak a kolikrat mam brat garnier??
Dobrý den, gainer bych Vám v každém případě doporučoval jako základ ( 3 x denně 50 -70g do 0,3 l vody, jako svačinu mezi jídly a po cvičení). Další doplňky zatím nepřidávejte, gainer užívejte pravidelně minimálně po dobu 3 měs ( můžete popř. střídat gainery různých značek). Jako další doplněk můžete přidat proteinový koncentrát např. Mega Milk Shake.
Syrovátka.
autor: Ondra • datum: 09.10.2007
Zdravim..je mi 15let..měřim cca 172cm..vážim 56kg..a před měsícem jsem začal chodit do posilovny..mám dotaz ohledně doplňků stravy..zdali mám něco užívat nebo ne..zkušenější kamarád mi radil abych používal syrovátku po každym tréninku..prý je tam hodně bílkovin atd..chtěl bych požádat o radu zdali je to dobrý nápad a nebo jestli bych měl užívat něco jiného..Děkuji
Dobrý den, pokud jste měl na mysli přímo syrovátku, tak ta obsahuje spíše hodně sacharidů a málo bílkovin ( viz složení), ale po tréninku ji lze použít. Chcete-li použít syrovátkový protein,doporučuji Vám např. 100% Whey Protein 1 x během dne a 60-90 min. po cvičení.
Professional Whey Protein 50.
autor: Lukáš • datum: 01.10.2007
Dobrý den. Je mi 18, měřím 175cm a vážím 80kg. Cvičím 10 měsíců a nedávno jsem se rozhodl, že bych bral suplementy.Chtěl bych nabrat svalovou hmotu a koupil jsem si Professional Whey Protein 50%. Tak bych se chtěl zeptat jestli je to pro mne výhodný. Děkuji
Dobrý den, příravek se střední koncentrací bílkovin je pro Vás vhodný, zvláště pokud jej používáte jako jediný doplněk výživy. Užívejte 2 dávky denně ( 1. během dne mezi jídly a 2. 60-90 min po cvičení.
Naturální kulturistika.
autor: David • datum: 30.09.2007
Jo to jsem ještě já chtěl bych se zeptat jestli existuje Mistrovství v kulturistice v ČR ale bez toho aby ti chlapi brali steroidy,koktejly,creatin atd...
Existuje MČR v naturální kulturistice.Proteinové koktejly a kreatin nejsou dopingové látky a užívá je většina klasických i naturálních kulturistů.
Doplňky na přibrání svalové hmoty.
autor: David • datum: 30.09.2007
Dobrý den.Bude mi v Říjnu 16 let,meřím 186,vážím 73 doma jsem cvičil asi rok a půl s činkou a ted chodím do posilovny cca měsíc.Chtěl bych se zeptat jaké suplementy (koktejly) bych měl užívat abych přibral co nejvíce svalové hmoty a aby mi to neničilo zdraví chtěl bych být kulturista.Předem dík za odpověd
Dobrý den, zpočátku bych Vám doporučoval používat hlavně některý z gainerů ( obsahuje sacharidy, bílkoviny, vitamíny,minerály) jako doplněk běžné stravy (50-70g do 0,3l vody ) 2 x denně mezi jídly resp. po cvičení.
Future gainer 30.
autor: Martin Zeman • datum: 29.09.2007
Dobrý den. Je mi 17 let, měřím 176, vážím 68 a do posilovny chodím asi půl roku. Chtěl bych se zeptat, jestli by přípravek Future Gainer 30 byl pro mne , vzhledem k mému věku a váze, vhodným řešením co se týče zdraví atd. Také aktivně sportiji a chtěl bych vědět, jestli se přípravek dá použít i jako "regenační" nápoj po tréninku.
Dobrý den, uvedený výrobek je pro Vás (vzhledem k věku, váze a sportovní aktivitě) vhodným řešením. Můžete jej konzumovat prakticky kdykoli během dne (jako svačinu mezi hlavními jídly) nebo po tréninku (míchejte pouze s vodou).
Weider Creatine + Mega Mass 2000
autor: Julius • datum: 16.09.2007
dobry den je mi 16 let a chtel bych zacit uzivat PURE CREATIN od firmy weider a take MEGA MASS 2000 od firmy weider.....neuskodi to memu zdravy a vyvoji?
Dobrý den, gainer Super Mega Mass 2000 popř. Super Mega Mass 4000 ( obsahuje bílkoviny, sacharidy, vitamíny, minerály) je pro Vás vhodným doplňkem a Vašemu zdraví rozhodně neuškodí. Použití Pure Creatinu není ve Vašem věku nutné, můžete jej zařadit později ( za 1-2 roky).
Posilování a doplňky výživy.
autor: Adam • datum: 13.09.2007
dobrý den je mi 16 let a chodim už tři měsíce do posilovny ,každý s kym jsem se o tom bavil mi říká ,že je to neydraví že se mi zastaví růst a nevím co je na tom pravdy.Měřím 175cm a vážím 58 kg a potřebuji přibrat na hmotě říkal jsem rodičum o protejnech a koktejlech ty to ani nechtěj slyšet ,že je to nezdravý a že sou to chemikálie je to normální kdybych to začal brát ??
Dobrý den, přiměřené posilovací cvičení ve věku 16 let nemá zádné nepříznivé účinky na celkový tělesný růst, naopak přispěje ke správnému držení těla a zvýší Vaši tělesnou zdatnost. Vzhledem k Vaší nižší tělesné váze můžete používat sacharidový nápoj ( obsahuje syrovátkový a mléčný protein, maltodextriny, vitamíny, minerály - tedy nic škodlivého) např. Super Mega Mass 4000 nebo Energy For Mass.
Trénink
autor: Petr • datum: 10.09.2007
Ahoj, rád bych Vás tímto poprosil o pomoc při sestavení tréninku. Je mi 22let, studuji. Nemám v úmyslu budovat žádnou "super bednu", protože hraju závodně tenis. Mám problémy s asymetrii svalstva-jednostranná zátěž. Výsledkem je neůnosná bolest v ruce.Doktor mi naordinoval posilovnu, ale uz mi neprozradil dávkování a způsob užívání...Měřím 180cm a vážím cca 70kg. Měl bych nabrat co nejrychleji svalovou hmotu ale maximálně do hmotnosti 80kg, abych neztratil obratnost a vytrvalost. Vzhledem tomu, že se stravuji nejčastěji v menze nebo do sebe cpu různé suplementy, nebudu se bránit proteinům a gainerům, popř. dalším dobrotám. Otázka ale zní jak cvičit, co a kdy užívat a v jakém množství tak, abych docílil kýženého výsledku? Předem mockrát děkuju za odpověď na možná trošku komplikovanou otázku.
Dobrý den, ve Vašem ( poněkud složitějším) případě bych Vám jednoznačně doporučil přímou spolupráci s některým z osobních trenérů, který Vám sestaví cvičební program s ohledem na odstranění svalové asymetrie a zároveň doporučí výživový plán na jehož základě můžeme popř. vybrat vhodné doplňky výživy. Seznam trenérů působících v různých regionech najdete zde.
Suplement pro 14letého syna
autor: Pavla • datum: 20.08.2007
Dobrý den. V srpnu 07 bude synovi 14let. Je aktivní sportovec - hokejista. Absolvuje denně náročné tréninky (na suchu+led), 3x v týdnu dvojfázové. Prosím o RADU při výběru nějakého přípravku, který by ve 14 letech mohl (měl) při takové zátěži používat. Byl mi doporučen přípravek od fa. WEIDER, MAXIMUM ZELL VOLUME. Je to správná volba? Jedná se o zakoupení prvního přípravku. Budu vděčna za jakoukoliv radu, nebo doporučení (přípravek před tréninkem, po tréninku?). Děkuji.
Dobrý den. Maximum Zell Volume je volba velmi dobrá, produkt obsahuje jednak látky pro dodání energie, jednak pro rychlejší regeneraci i lepší výkony. Jsem zde sice v pozici toho, kdo dané produkty prodává, přesto Vám Zell Volume v tomto případě opravdu upřímně doporučuji. Určitě to ale nebude jen tento suplement, co by bylo dobré pro Vašeho syna zabezpečit. Je velmi důležité, aby měl dobrou základní vyváženou stravu, tzn. kvalitně sestavené běžné denní jídlo - vše s ohledem na dostatek bílkovin (tzn. nějaké maso, vajíčka, tvarohy, mléčné výrobky) a sacharidů (těstoviny, rýže a pod.). Kvalitní a dostatečný pitný režim je samozřejmostí. Důležitá je také regenerace, důraz na dostatek času ke spánku a odpočinku.
Gainery a cukrovka
autor: Roman_best • datum: 04.08.2007
Dal sem mamince přečíst niže uvedeny článek o neškodnosti suplementů... Přesto, že uznala, že jsou to látky tělu vlastní, pořád tvrdí, že je to "chemie" - odpověděl jsem, že když si dá jen blbý sýr, tak se do toho dává siřidlo... Prostě ve všem, co dneska jíme, je chemie. Ale dotaz je tendle: pry mam predispozice k cukrovce. Jak uhlídam, aby mi nadměrné baštění cukrů nezpusobilo todle onemocnění… Vím, že nejste doktor, ale řekl sem, že se zeptam, tak píšu a ptam se:).

Diabetes Mellitus (2. typu) je průměrně v 80 % případů spojen s obezitou. Předpokládám, že obezita však není Vaším cílem. Vaším cílem je sportovní, zdravé a svalnaté tělo, které má díky většímu podílu svalové hmoty větší energetickou spotřebu a tedy i menší riziko ukládání přebytečných tuků. Menší množství uložených tuků pak znamená menší riziko vzniku zmíněného onemocnění.

Vysoký příjem jednoduchých cukrů ale může mít svoje úskalí. Na Harvardské univerzitě proběhla studie zaměřená na příjem jednoduchých cukrů a souvislosti mezi ním a vznikem diabetu. Na skupině cca 39 tisíc žen (i když starších 45 let) se zkoumali různé vlivy sacharózy (bílého cukru), fruktózy, glukózy, laktózy (mléčného cukru) a jiných jednoduchých cukrů. V rámci této studie byl zjištěn možný vliv na vznik diabetu v souvislosti s velmi vysokým příjmem glukózy a fruktózy.

Z druhého zmíněného odstavce bych si však příliš velkou hlavu též nedělal, protože jako sportovec neúměrně vysoký příjem jednoduchých cukrů mít nemusíte a pravděpodobně ani mít nebudete. Ve své stravě se budete prioritně zaměřovat na vyšší podíl bílkovin (jejich užitečnost a absolutní neškodlivost, nejsou-li přijímány v extrémně vysokém množství, věřím, nikdo nenapadne) a komplexních (tzn. nikoli jednoduchých) sacharidů. Gainery, sacharidové suplementy, se Vám hodí třeba v úvodu Vašeho tréninkového putování, postupem času ale sám uvidíte, že pokrýt potřebu sacharidů z běžných zdrojů není těžké a zůstanete spíše u proteinů (a případně produktů na zcela jiné bázi, které jsou však mimo rozsah mojí odpovědi).

Předpokládám, že jako sportovec ze své stravy odstraníte či budete výrazněji omezovat příjem tučných potravin, fast foodů typu McDonald či KFC, smažených jídel atd., čímž opět riziko vzniku zmíněné nemoci velmi výrazně snížíte. Navíc obecně u lidí zaměřených na posilování platí, že mají o stravě a jejím vlivu na lidský organismus mnohem větší přehled, než běžná populace, což vede ke snížení rizika jak zmíněné, tak řady jiných nemocí.

Gainer 30
autor: Zdeňka • datum: 31.07.2007
Dobrý den, prosím, můžete mi zodpovědět můj dotaz? Nevím, jakého odborníka bych se měla zeptat, zkusím asi ještě přímo sportovního lékaře... Trochu, vlastně dost, pochybuji o pravdě o výše uvedených přípravcích, jestliže se zabýváte jejich prodejem, určitě budete zastávat názor, že na těchto přípravcích není nic špatného... Já mám 19letého syna, odmala do svých 17 let hrával hokej, poté jezdil závodně na horských kolech, v současnosti už spíše rekreačně. Chce začít chodit cvičit do posilovny a hodlá si zakoupit přípravek Gainer 30 jako doplněk stravy. Kamarádi mu samozřejmě říkají, že bez těchto věcí nemá smysl chodit cvičit... Já jsem zapřísáhlý odpůrce jakékoliv chemie tohoto druhu a vedeme doma velké spory o těchto výrobcích. Odmala jsme své syny vedli ke sportu, ale bez podpůrných prostředků - prostě jsou mi všechny tyto výrobky odporné a nevěřím, že to nezanechá na těle nějaké vedlejší stopy. Je to stejné asi jako s léky, sice na určitý druh problému pomůžou, ostatní však zničí... Můžete mi zkusit, prosím, popravdě někdo profesionálně odpovědět nejen klady, ale i zápory tohoto výrobku? Nebo se skutečně mám obrátit na někoho, kdo nebude jen chválit, ale také řekne věci tak, jak jsou ve skutečnosti? Nechce se mi dívat se na to, jak se syn „láduje“ nějakým „práškem“ a pak řešit zdravotní problémy... Děkuji Vám moc za případnou odpověď.

Dobrý den. Ano, zabývám se prodejem sportovní výživy, rozhodně ale neplatí, že Vám z tohoto důvodu budu chtít vnutit s vidinou výdělku produkt, který by mohl Vašemu synovi způsobit jakékoliv zdravotní problémy. Na druhou stranu chápu, že není lehké mi tuto úvodní větu z pozice potencionálního zákazníka uvěřit. Na Váš dotaz budu odpovídat po částech tak, jak dle svého nejlepšího svědomí umím.

Začnu Vaší větou o „chemii všechno druhu“. Mluvíme-li o tomto jednom konkrétním suplementu (Gainer 30), případně o většině jiných z této kategorie (Sacharidy), není zde na místě o „chemii“ mluvit. Řeknu-li to zjednodušeně, přípravky této kategorie jsou ve skutečnosti obyčejné cukry (s rychlým či pomalým vstřebáváním) doplněné bílkovinami a případně některými dalšími látkami (nejčastěji v podobě vitamínů, které zde jsou spíše pro „dokrášlení“ etikety).

Cukry však přijímáte Vy i já ve své běžné stravě dnes a denně – v rýži, v těstovinách, v obyčejném rohlíku či třeba v mléku. Vezmete-li téměř jakoukoliv potravinu, obsahuje cukry (jiným slovem sacharidy, uhlohydráty či karbohydráty). Nejedná se tedy o pro lidské tělo jakkoliv cizí látku. Je to látka jemu vlastní, bez které by bylo jen velmi obtížně schopné života. Cukry jsou v suplementech typu, o kterém mluvíme, zastoupeny z cca 40 – 80 % (tento konkrétní přípravek jich má 45 %).

Další významnou látkou těchto suplementů jsou bílkoviny (jiným slovem proteiny). Bílkoviny jsou ale též látky, které máme v každodenní stravě – v mase, mléku, vajíčkách, samozřejmě ale i např. v rýži, bramborách atd. Pokud bychom ve své stravě žádné bílkoviny nepřijímali, bylo by to zlé, neboť bílkoviny jsou základní stavební částicí lidského svalu a těžko bychom pak dosahovali jakéhokoliv růstu z postavy dítěte po dospělého člověka. Podíl proteinů v suplementech tohoto typu je od 20 do 35 %, v případě přípravku Gainer 30 je podíl 30procentní.

Uvedené dvě látky, tělu naprosto vlastní, neškodné a při správném použití pouze a jen prospěšné (otázku správného použití zmíním později) tvoří absolutní většinu obsahu daných suplementů a jsou to i ty části, kvůli kterým je sportovci užívají. Sacharidovou část proto, aby měli dostatek energie. Proteinovou proto, aby měly jejich svaly z čeho regenerovat a případně zvětšovat svůj objem.

Projděme ale i ostatní látky v suplementu obsažené: jsou zde cca 3 % tuků (opět se mnou budete souhlasit, že se jedná o pro tělo zcela přirozenou látku, zde navíc ve velmi malém zastoupení v porovnání s běžnou stravou), dále je zde plných 7,5 g vlákniny, která je prospěšná zažívacími ústrojí lidského organismu. Sodík, zinek, selen – živiny z běžné stravy, první obsažený např. v minerálních vodách, druhé dva jsou tzn. antioxidanty, tzn. látky zbavující lidské tělo škodlivých radikálů (stejně jako např. vitamín C, který patří do stejné skupiny). Dále jsou v přehledu obsažených látek uvedeny jednotlivé aminokyseliny (což jsou pouhé složky již zmíněných bílkovin), poté kreatin (látka hojně zastoupená např. v hovězím mase, která je opět přirozenou součástí lidského těla – bez jejího příjmu by nebyly svaly schopné kontrakce, smrštění, tzn. jakéhokoliv pohybu) a nějaké vitamíny (věřím, že budete souhlasit, že jejich užívání v rozumné míře škodlivé není.

Chápu, že nyní ztrácíte důvěru v mé povídání, protože jsem zatím na adresu uvedeného suplementu neutrousil ani jedno špatné slovo. Ovšem mám k tomu důvod. Vezmete-li totiž v úvadu složení, které jsem zmínil, a porovnáte ho např. se složením mléka (ať už kravského či třeba mateřského), zjistíte, že obsah hlavních látek je totožný. Není zde nic, co by tělo neznalo a co by mu mohlo uškodit.

Do předešlé věty jsem nenapsal „při rozumném užívání“, což jsem učinit měl. Slíbil jsem již někde výše, že se k otázce správného užití vrátím. Ano, pokud začne někdo užívat např. sacharidové suplementy v nerozumném dávkování (v tomto případě extrémně velkém), může začít výrazněji přibývat na váze a to nikoli v podílu svalů, ale tuku (což je jednoznačně nežádoucí jev). Stejný problém ale může způsobit jakýkoliv strava, pokud ji člověk přijímá příliš (tzn. pokud za jejího přispění výrazně překročí příjem energie její výdej). Toto by se mohlo stát člověku sedícímu od rána do večera u počítače, který energie příliš nespálí, podstatně hůře to ale potká mladého člověka, který sportuje a energii při sportu i jiných běžných aktivitách nadmíru spotřebovává. Užití daného suplementu mu pak může spíše pomoci.

V předešlé větě jsem použil slovo „může“. Za jakých podmínek? Věnuje-li se člověk sportu, je pochopitelné, že jeho tělo má v danou chvíli zvýšené potřeby na příjem základních živin – bílkovin, sacharidů, tuků, vitamínů, minerálů, vody a některých dalších nezmíněných látek. Má-li pak sportovec dostatečně kvalitně sestavenou běžnou stravu, nemusí žádné doplňky sportovní výživy užívat. Bohužel splnit požadavky lidského těla v těchto případech tak, aby bylo spokojené, zvyšovalo svoji sportovní výkonnost, rychle se regenerovalo a nebylo unavené, není snadné. Proto je v mnoha případech velmi výhodné použít doplňky sportovní výživy. Ano, je možné místo nich zařadit o to více běžného jídla (pro doplnění bílkovin více masa, pro doplnění sacharidů více těstovin, rýže a podobně), ovšem pro dosažení optimálního stavu by těchto potravin muselo být dosti velké množství, které by jednak zatěžovalo zbytečně trávicí systém člověka, jednak by ho zatěžovalo i časově a finančně.

Ano, je zde vlastně jedno reálné riziko užité těchto suplementů a to, má-li Váš syn intoleranci na laktózu. V daném případě jsou mu suplementy založené na mléčných bílkovinách zcela zapovězeny (stejně tak jako je pro něho zapovězeno běžné mléko a mléčné výrobky).

Čím více o dané věci a Vaší otázce přemýšlím, tím více mne napadá témat, o kterých bych zde mohl psát. V případě, že byste tak chtěla, napište mi, byl bych ale nerad, abych Vás dlouhým povídáním odradil od dalšího čtení.

Pokud bych vše výše uvedené mohl shrnout – sportovní výživa, konkrétně sacharidové suplementy – nejsou nic jiného, než „nahromaděné živiny z běžné stravy v praktickém balení“. Je to, a tímto slovem nebudu daleko od skutečné pravdy, takové „ochucené sušené mléko“ (z mléka se tyto suplementy mimochodem vyrábí). A mléko je běžnou součástí lidské stravy, dokonce tou naprosto nejběžnější, kterou přijímá od prvních chvil života.

Nedovolíte-li svému synovi používat sportovní výživu, dbejte alespoň na to, aby měl přístup k takové běžné stravě, která jeho vyšší nároky splní (především co do počtu bílkovin, sacharidů a vitamínů). I v tomto případě bude dosahovat sportovních pokroků. Dovolíte-li mu zmíněné produkty sportovní výživy, nemusíte mít absolutně v žádném ohledu strach či obavy, že jste zvolila špatnou cestu. Docílíte tím spíše opaku – bude mít mnohem více živin pro své sportovní vyžití a realizaci svých sportovních cílů. Bez – a za tímto si naprosto a plně stojím – jakéhokoliv zdravotního rizika, ať už krátko- či dlouhodobého.

V případě, že by Vám moje (neplánovaně dlouhá) odpověď nestačila, napište mi či mne kdykoliv kontaktujte i telefonicky, velmi rád s Vámi budu o jakýchkoliv souvisejících tématech diskutovat.

Zároveň Vám nabízím, jako náznak důkazu, že moje slova výše nebyla vedena vidinou zisku, zaslání balení tohoto suplementu zcela zdarma, abyste výrobek mohla třeba i sama ochutnat a jeho účinky (v podobě např. odstranění případné únavy, zlepšení regenerace apod.) posoudit.

S pozdravem

Ing. Martin Jebas
šéfredaktor serveru Ronnie.cz
ronnie@ronnie.cz
tel.: 274 775 499
gsm: 605 571 745

Klikněte pro bližší informace a nákup:
Future Gainer 30
DAFIT, s. r. o., U Rakovky 1739/29, 148 00 Praha 4 - Kunratice, IČ: 00570150, DIČ: CZ00570150
Autorská práva k fotografiím: Erasport, s. r. o., Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10, IČO: 29052131, DIČ: CZ29052131 (licenční podmínky zde).
Přebírání textových i grafických materiálů je bez písemného svolení zakázáno.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Obchodní podmínky | KontaktyJméno:
Heslo:
:: Seznam výrobců
:: Novinky v nabídce
SPORTOVNÍ VÝŽIVA
:: Hlavní stránka

:: VÝPRODEJ
:: SPECIÁLNÍ BALÍČKY
:: Vzorky suplementů

:: Proteiny
:: Sacharidy
:: Kreatin
:: Stimulanty a energizéry
:: Anabolizéry
:: Spalovače
:: Aminokyseliny
:: Kloubní výživa
:: Iontové nápoje
:: Vitamíny a minerály
:: Tyčinky
:: Suroviny

:: Přírodní výtažky
:: Zdravá výživa

:: Ostatní suplementy
SPORTOVNÍ OBLEČENÍ
:: Oblečení pro muže
:: Oblečení pro ženy
:: Doplňky
KNIHY A DVD
:: Výživa
:: Trénink
:: Odborná literatura
:: Osobnosti
:: Ostatní literatura
:: Časopisy

:: DVD filmy
:: Plakáty a fotografie
FITNESS ZAŘÍZENÍ
:: Jednoručky
:: Velké činky
:: Kotouče

:: Rotopedy
:: Crossové trenažery
:: Veslovací trenažery
:: Běhací pásy
:: Steppery
:: Posilovací lavice
:: Posilovací stroje

:: Adaptéry
:: Stojany a klece
:: Rehabilitace
:: Ostatní stroje
:: Ostatní pomůcky
SPORTOVNÍ POTŘEBY
:: Šejkry a lahve
:: Rukavice
:: Opasky
:: Bandáže a ortézy
:: Elektronika a spotřebiče
:: Pro závodníky

:: Solární kosmetika
:: Box
:: Ostatní sortiment

Přihlášen: nová registrace
O nás  ::  Vše o nákupu  ::  Kontakty
Vyhledávání:
 
oblíbené
1
 
Sportovní výživa
Sportovní oblečení
Knihy a DVD
Fitness zařízení
Sportovní potřeby